کد خبر: ٧٨٧٤٠/ ٢١:٤٣ - سه شنبه ٢ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 350
چاپ
ارسال به دوست
آزمایشگاه پیش بالینی
سخنرانی معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی در پژوهشکده ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پژوهشکده ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در راستای نقش آزمایشگاه پیش بالینی در پژوهش پزشکی سخنرانی کرد.

سخنرانی معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر احسان شریف در پژوهشکده ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور رئیس پژوهشکده، مدیران گروه‌های مختلف، اعضای هیات علمی و محققان روز یکشنبه ۳۱ تیر ۹۷ برگزار شد .
 دکتر شریف با اشاره به اهمیت مطالعات پیش بالینی و تصویر برداری دلایل عدم توجه محققان به مطالعات پیش بالینی را مورد بررسی قرار داد.
 در ادامه معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی به معرفی خدمات این آزمایشگاه و تاثیر استفاده از خدمات و تجهیزات این آزمایشگاه در مطالعات پیش بالینی و همچنین به جایگاه آن در جهان اشاره کرد.
 سپس  محققان با طرح این مطلب که تا به امروز پروژه‌هایی را انجام داده اند که از این خدمات استفاده نشده و با پیچیدگی های زیادی روبرو شده‌اند است افزودند: با وجود آزمایشگاه پیش بالینی از این پس می‌توانند تحقیقات خود را با امکانات پیشرفته تری انجام دهند.
  همچنین در این جلسه دکترشریف در پاسخ به سوال مطرح شده در خصوص این امر که محصولات این آزمایشگاه ساخت ایران است آیا از مهندسی معکوس در ساخت این تجهیزات استفاده شده گفت: تمامی این دستگاه ها ساخت ایران بوده و از هیچ مهندسی معکوسی در آن استفاده نشده و در صورت ساخت دوباره می‌توانیم آن را با امکانات هرچه بهتر ارائه دهیم و درصدد آن هستیم که این محصولات را ارتقا دهیم .
 همچنین معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی با اشاره به فعالیت‌های ترویجی و آموزشی آزمایشگاه پیش بالینی گفت که در راستای این مسئله کارگاه های گوناگونی برگزار می شود ازجمله این رویدادها می‌توان به کارگاه فشرده تصویربرداری(All in one) اشاره کرد که سه شنبه آخر هر ماه برگزار می شود .
 
خبر: زهرا قدیری
عکس: علیرضا نصرتی
انتهای پیام / *
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#