کد خبر: ٨٠٨٤٩/ ١٣:٠٧ - يکشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 110
چاپ
ارسال به دوست
گروه خبری RSS, آزمایشگاه پیش بالینی
نشست تخصصی بین‌المللی در زمینه پیشرفت‌های پیش بالینی
نشست بین‌المللی با هدف به اشتراک‌گذاری تازه های تحقیقات پیش‌بالینی دنیا با محققان ایران برگزار شد.

نشست تخصصی بین‌المللی با عنوان پیشرفت‌های اخیر در تصویربرداری پیش‌بالینی چهارشنبه ۱۸ مهرماه ۹۷ با حضور دکتر حبیب زایدی استاد بین المللی برگزار شد.
این رویداد با صحبت های دکتر محمدرضا آی رئیس آزمایشگاه پیش‌بالینی افتتاح شد. دکتر آی در سخنان خود ابتدا به اهمیت مطالعات پیش بالینی و سپس به معرفی بخش‌های مختلف و خدمات آزمایشگاه پیش‌بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پرداخت.
سپس دکتر حبیب زایدی رییس آزمایشگاه ابزار PET و تصویربرداری عصبی در بیمارستان دانشگاه ژنو، سخنرانی خود را با موضوع تازه‌های PET و پیشرفت‌های اخیر در مدل‌سازی محاسباتی و دوزیمتری در تصویربرداری پیش‌بالینی ارائه داد.
در این ارائه دکتر زایدی علاوه بر اشاره به جزئیات تصویربرداری پت، به معرفی مکانیزم تصویربرداری‌ها در مدالیته تصویربرداری پت نیز پرداخت.
در بخش بعد دکتر حمیدرضا سلیقه‌راد استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران سخنرانی خود را با موضوع ام آر آی با میدان مغناطیسی بالا در تصویربرداری پیش‌بالینی آغاز کرد.
در این ارائه توسط دکتر سلیقه‌راد به فیزیک دستگاه، کاربردها و اهمیت این سیستم تصویربرداری در تحقیقات پیش بالینی پرداخته شد.    
 
خبرنگار: زهرا قدیری
عکس:ساره تاجیکی
انتهای پیام / *
کلید واژه ها
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد