کد خبر: ٨٠٩٠٥/ ١٤:٤٨ - دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1633
چاپ
ارسال به دوست
معاونت بین الملل, گروه خبری RSS
با رویکرد اجرای تفاهم‌نامه دانشگاه و مرکز مطالعات و پژوهش‌های کربلا
نشست رئیس دانشکده توانبخشی و مدیر روابط بین‌الملل معاونت بین‌الملل با جمعی از دندانپزشکان عراقی برگزار شد
در راستای عملیاتی شدن تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه و مرکز مطالعات و پژوهش‌های کربلا، دکتر هادیان، رئیس دانشکده توانبخشی، دکتر نکوفر، مدیر روابط بین‌الملل معاونت بین‌الملل و دکتر نوروزی، رابط دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور عراق با جمعی از دندانپزشکان این کشور دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل این نشست شنبه 21 مهرماه پیرو جلسه اخیر معاون بین‌الملل دانشگاه و رئیس دانشکده توانبخشی با هیأت عراقی به سرپرستی عبدالامیر القریشی، مدیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های کربلا و توافقات انجام شده مبنی بر آمادگی دانشگاه برای پذیرش متقاضیان در رشته‌های دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، کاردرمانی، تغذیه و رشته‌های مرتبط با پیراپزشکی و بهداشت علاوه بر پزشکی برپا شد.
طی این جلسه با تکیه بر اتفاق ‌نظر طرفین در خصوص پذیرش دانشجویان مستعد و توانمند مرکز مطالعات و پژوهش‌های کربلا در دانشگاه و اختصاص بورسیه‌هایی به آن‌ها، طرفین به بحث و بررسی پیرامون موضوع برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت (منجر به گواهی) و بلندمدت (MSc) برای دندانپزشکان عراقی اعم از دندانپزشکان عمومی و متخصص پرداختند.
دندانپزشکان عراقی موضوع برگزاری دوره MSc در رشته‌های مختلف دندانپزشکی به صورت گذراندن بخشی از دوره تحصیل در ایران، بخشی دیگر در عراق و با هدایت دو استاد راهنما را مطرح کردند.
مقوله اعطای مدرک به این دانشجویان توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز به بحث و بررسی گذاشته شد.
در ادامه، پیشنهاد اجرای برنامه دو استاد راهنما برای هدایت مشترک رساله دانشجوی دکترای تخصصی (Cotutelle) توسط مدیر روابط بین‌الملل معاونت بین‌الملل مطرح شد و زوایای مختلف این برنامه چون گذراندن بخشی از تحصیل دانشجویان در دانشگاه مبدأ و بخشی دیگر در دانشگاه مقصد، هدایت توسط دو استاد راهنما و در نهایت اعطای دو مدرک تحصیلی تشریح شد.
همچنین اجرای برنامه Cotutelle منوط به توافق دپارتمان‌های دو دانشگاه پیرامون زیرساخت‌ها و امکانات موردنیاز و نحوه عملیاتی شدن این برنامه شد.
در پایان این جلسه هیأت عراقی جهت بازدید از امکانات و توانمندی‌ها و دیدار با مسئولان و نمایندگان گروه‌های آموزشی، مهمان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شدند.
توضیح اینکه سفر رئیس دانشگاه و هیأت همراه به عراق در نیمه شهریور 97 و دیدار با وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی و روسای تعدادی از دانشگاه‌ها و مراکز علمی این کشور دستاوردهایی چون بازدید از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آن‌ها با هدف تبیین جایگاه علمی دانشگاه در منطقه، پیشبرد اهداف توریسم سلامت، حرکت در جهت دانشگاه‌های نسل سوم و درآمدزایی با ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی را به همراه داشت.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز مطالعات و پژوهش‌های کربلا در اوایل مهر ماه سال جاری با رویکرد اصلی حل مشکل کمبود نیروی انسانی عراق در رشته‌های مختلف علوم پزشکی، پیرو این سفر محقق شد.
خبرنگار: مهناز وحیدی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#