کد خبر: ٨٢١١١/ ٠٧:٤٩ - سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 797
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده دندانپزشکی, گروه خبری RSS
رونمایی از نظام نامه مدیریت حوادث و پدافند غیرعامل در هم اندیشی رییس دانشکده دندان‌پزشکی با مسئولان شهرداری، آتش نشانی، اورژانس و هلال احمر
مانورهای عملیاتی زلزله، آتش سوزی، تخلیه اضطراری،طرح دادرس، طرح خادم با همکاری شهرداری، اورژانس، جمعیت هلال احمر، آتش نشانی در دانشکده دندان‌پزشکی اجرا می شود.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی، نشست مشترک هم اندیشی رییس دانشکده دندانپزشکی با شهردار ناحیه ۴ منطقه ۶ ، مسئولان شهرداری، آتش نشانی، اورژانس، جمعیت هلال احمر در روز یک‌شنبه۲۷ آبان ۹۷ در سالن شورای دانشکده برگزار شد.
عبدالرضا داودی شهردار ناحیه ۴ منطقه ۶ هدف از نشست مدیران ارشد دانشکده و مدیران قسمت‌های مختلف شهرداری، آتش‌نشانی، ستاد مدیریت بحران، جمعیت هلال احمر،  اورژانس تهران و شورای محله امیرآباد را برای هماهنگی بیشتر و تدوین سناریو، برگزاری و ارزیابی مانورهای عملیاتی در دانشکده دانست و گفت: این نشست را هر چند یک بار برای آشنایی با مسئولان منطقه که مستقیم و یا غیر مستقیم در موضوع بحران  ارتباط دارند در دانشکده تشکیل می‌دهیم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن مانورهای عملیاتی زلزله، آتش سوزی، تخلیه امن اسکان اضطراری در دانشکده انجام ‌دهیم.
در ادامه، داود سلیمانی معاون ناحیه ۴ گفت: خیلی خرسند هستم در یک محیط علمی قرار گرفتیم. قرار گرفتن در محیط علمی و  انجام مانور خیلی شادی‌آورتر و خرسندتر از محیط‌های مسکونی است، چون آموزش در محیط‌های علمی به هر نفر معادل چندین نفر می‌باشد.
سپس دکتر رکن، با بیان این‌که دانشکده دندانپزشکی اولین، بزرگترین و قدیمی‌ترین دانشکده‌ی کشور مطرح است و روزانه تعداد زیادی دانشجو، اعضای هیئت علمی، کارکنان و مردم که ارائه خدمت می‌دهیم در این واحد رفت و آمد دارند تاکید کرد: باید با آگاهی‌بخشی و آموزش‌ مناسب و متناسب با بحران‌هایی که در این محیط احتمال وقوع آن وجود دارد، برای مقابله با هرگونه حوادث‌ آماده باشیم.
مهدی خسروانی مدیرستاد بحران گفت: سناریویی برای مانور و اقدامات قبل، حین و بعد از آن برای دانشکده دندانپزشکی طراحی می شود.
در ادامه دکتر منصوریان معاون اداری و مالی دانشکده گزارش کاملی از اقدامات حوزه پشتیبانی در زمینه‌ی حوادث و پدافند غیرعامل ازجمله : طراحی و تدوین نقشهی مسیر پیشگیری و مدیریت بحران ، ساختار سامانه فرماندهی حادثه، شرح وظایف، شناسایی مخاطره های دانشکده، پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و با در نظر گرفتن نظرات و بازخوردهای جامعه و هم چنین برگزاری آموزش‌های همگانی و کاربردی با محوریت امدادونجات،اطفاء حریق، علایم و نشانه‌های راهنما در مواقع بحران  و در مسیررفت و آمد ، مشخص کردن مکان‌های فرار اضطرای، تعیین محل تجمع ایمن ارائه کرد.
هم چنین اعضا این نشست به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.
در پایان از نظام نامه مدیریت حوادث و پدافند غیرعامل دانشکده دندانپزشکی توسط دکتر رکن رونمایی شد.
خبرنگار و عکاس : حمیده ایزدی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد