کد خبر: ٨٥٦٢٣/ ١٠:٠٧ - چهارشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 207
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده توانبخشی, گروه خبری RSS
گفت‌وگو با معاون بین الملل دانشکده توانبخشی به مناسبت برگزاری سومین کارگاه بین‌المللی این دانشکده در سال 97
به مناسبت برگزاری سومین کارگاه بین‌المللی دانشکده توانبخشی در سال 97 با عنوان Fascial Distortion Model .با معاون بین الملل این دانشکده به گفت و گو کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی دانشکده توانبخشی، سومین کارگاه بین‌المللی دانشکده توانبخشی در سال 97 با عنوان Fascial Distortion Model  روزهای یکشنبه 14 بهمن تا چهارشنبه 17 بهمن‌ماه در سالن استاد دکتر طالبیان این دانشکده برگزار شد، به این مناسبت با دکترآزاده شادمهر،معاون بین الملل دانشکده توانبخشی به گفت‌وگو پرداختیم.

سومین کارگاه بین المللی با موضوع Fascial Distortion Model برگزار شد محورها و اهداف این کارگاه را بفرمایید.
به نام خدا و باسلام ، در حیطه فیزیوتراپی طیف وسیعی از درمانهای دستی وجود دارد که عمدتا' این درمانهای دستی از طرف انجمن های استئوپاتی معرفی و آموزش داده می شوند. یکی از بافتهایی که در بسیاری از مشکلات اسکلتی عضلانی درگیر می شود فاشیا می باشد که می تواند منشاء برخی از دردها و مشکلات حرکتی باشد. این کارگاه که توسط مدرس بین المللی FDM برگزار گردید با هدف معرفی یک مدل و رویکرد جدید در اختلالات فاشیا بوده و به معرفی تکنیکهای فانکشنال و بالینی در این مورد پرداخت بنحویکه بخش عمدهء کارگاه به صورت کارگاهی، عملی و آموزش تکنیکهای خاص برگزار شد.

تفاوت این کارگاه با کارگاه دوره ی قبل چیست؟
در حقیقت کوریکولوم این کارگاه در سه سطح تعریف شده است. در اردیبهشت سال جاری سطح یک آن در دانشکدهء توان بخشی برگزار گردید که با توجه به استقبال بی نظیر فیزیوتراپیست ها برآن شدیم که یک بار دیگر سطح یک را برگزار کرده و ان شاء الله در سال بعد   سطح دو را برگزار می کنیم.

اهمیت موضوع که سبب برگزاری دومین کارگاه با این عنوان شده است از نظر شما چیست؟
ویژگی اصلی این تکنیک ها، اثربخشی بسیار خوب آن برای بیماران می باشد، لذا با توجه به محدودیت سقف شرکت کنندگان در هردوره به لحاظ حفظ سطح کیفی آموزش و تعداد زیاد متقاضیان یک بار دیگر سطح یک آن برگزار شد.

 در سال ۹۷ این سومین کارگاه بین المللی در سطح دانشکده هست که برگزارمی شود دستاوردهای برگزاری کارگاه های این چنینی برای دانشکده چیست؟
همانطورکه مطلعید بین المللی سازی یکی از اهداف دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد. برگزاری کارگاههای بین المللی ضمن آشنا نمودن جامعهء علمی با تکنیک های جدید و به روز، باعث ارتقاء کیفیت آموزش، ارائه خدمات و انسجام تبادلات علمی بین المللی می شود.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد