کد خبر: ٨٧٥١١/ ١٢:١٥ - چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 198
چاپ
ارسال به دوست
معاونت بین الملل, گروه خبری RSS
پس از ارزیابی‌های آموزشی، حقوقی و مالی محقق شد
توافق دانشگاه و مرکز مطالعات و پژوهش‌های کربلا برای امضای تفاهم‌نامه ایجاد شعبه بین‌الملل در عراق
هیأت مرکز مطالعات و پژوهش‌های کربلا در راستای ایجاد شعبه دانشگاه علوم پزشکی تهران در این استان، به ایران سفر کرده و در ملاقات با مسئولان و کارشناسان مرتبط به توافقات اولیه در خصوص امضای تفاهم‌نامه دست یافتند.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، این هیأت یکشنبه و دوشنبه 15 و 16 اردیبهشت با حضور در دانشگاه در دو جلسه کارشناسی به میزبانی معاونت‌های بین‌الملل و توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع شرکت کردند.
دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه در خصوص نشست‌های برگزار شده گفت: طی جلسه نخست که یکشنبه 15 اردیبهشت برپا شد، هیأت مرکز مطالعات و پژوهش‌های کربلا متشکل از کارشناسان آموزشی، حقوقی و مالی با جمعی از مدیران معاونت بین الملل و پردیس بین الملل دانشگاه، دبیر اتاق همکاری های علمی ایران و عراق و نمایندگانی از دانشکده‌های پزشکی، داروسازی و پرستاری و مامایی، معاونت آموزشی و مدیریت حقوقی دانشگاه دیدار کردند.
وی تصریح کرد: طی این  جلسه موضوع ایجاد شعبه در عراق به عنوان یکی از مصوبات هیأت امنای دانشگاه و مقوله مورد توافق دانشگاه علوم پزشکی تهران و وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق، از دیدگاه‌های آموزشی و حقوقی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت توافقات اولیه حاصل شد.
معاون بین‌الملل دانشگاه افزود: آستان مقدس امام حسین (ع) که مرکز مطالعات و پژوهش‌های علمی عراق زیرمجموعه آن فعالیت می‌کند، زمینی به وسعت 60 هزار مترمربع را برای ایجاد این شعبه خریداری کرده و نقشه‌های اولیه آن در سفر فروردین‌ماه هیأت دانشگاه به این کشور ارائه شد.
دکتر کردی با اشاره به اینکه دانشگاه پس از پایان ساخت فضای مورد نظر، شعبه را ایجاد و با دریافت مجوز وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق، نسبت به جذب دانشجویان اعم از عراقی یا سایر کشورهای منطقه اقدام خواهد کرد، اظهار داشت: این شعبه طبق صحبت‌های انجام شده با سه دانشکده پزشکی، پرستاری و مامایی و توانبخشی آغاز به کار خواهد کرد.
وی اضافه کرد: این در حالی است راه‌اندازی دانشکده‌هایی چون داروسازی و بهداشت نیز که مشابه آن‌ها در کشور عراق وجود ندارد، نیازمند کارشناسی بیشتر و فراهم کردن مقدماتی از سوی وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق هستند.
معاون بین‌الملل دانشگاه به موضوع نشست دوم این هیأت با دکتر بیگلر، معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع، چتروز، مدیر امور مالی، مهندس مکری مدیر دفتر فنی و حسینی مدیر امور حقوقی دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت: در این جلسه نیز مباحث اداری، مالی و حقوقی این طرح و کسب مجوزهای لازم توسط طرفین به بحث و بررسی گذاشته شد.
دکتر کردی ادامه داد: همچنین بر اهمیت اجرای هر چه سریع‌تر این پروژه براساس توافقات انجام شده و اهداف مشترک دو مجموعه تأکید شد.
وی ماحصل حضور هیأت مرکز مطالعات و پژوهش‌های کربلا در دانشگاه را توافق برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در راستای ایجاد شعبه بین‌الملل دانشگاه دانست و بیان داشت: مقرر شد مفاد پیش‌نویس تفاهم‌نامه مورد نظر، در هیأت رئیسه دانشگاه و مرکز مذکور مطرح و پس از ارزیابی‌های لازم و رفع اصلاحات، آماده امضاء طرفین شود.
توضیح اینکه هیأت مذکور در مدت حضور خود در دانشگاه از مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و بیمارستان تخصصی پوست رازی بازدید کردند.

خبر و عکس: مهناز وحیدی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#