کد خبر: ٩٠٠٥٣/ ٠٩:١٠ - شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 420
چاپ
ارسال به دوست
مرکز تحقیقات ایمونولوژی آسم و آلرژی, گروه خبری RSS
ارتقای ضریب تأثیر (Impact Factor) مجله ایرانی آلرژی، آسم و ایمونولوژی
براساس گزارش سالانه موسسه Clarivate Analytic ضریب تاثیر مجله ایرانی آلرژی، آسم و ایمونولوژی (IJAAI) به 1.22 افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، بر اساس گزارش سالانه مؤسسه Clarivate Analytics ضریب تأثیر مجله ایرانی آلرژی، آسم و ایمونولوژی( IJAAI) از عدد 1.05 به عدد 1.222 افزایش یافت، این عدد در ارزیابی ضریب تأثیر 5 ساله  1.308 تعیین شده است.
 گزارش ارجاع مجلات (Journal Citation Reports ) هر ساله توسط این مؤسسه بین المللی به منظور ارزیابی و آنالیز داده های منتشر شده در مجلات نمایه شده در Social Sciences Citation Index (SSCI) Science Citation Index Expanded (SCIE), Web of Science (ISI) ارائه می شود.
بر اساس گزارش مؤسسه Clarivate Analytics که شامل ارزیابی 11655 مجله با 234 موضوع مختلف از 80 کشور  است، افزایش ضریب تأثیر مجلات به طور متوسط در حدود 10 درصد بود که این عدد برای مجله ایرانی آلرژی، آسم و ایمونولوژی، 11.6 بوده است.
ضریب تأثیر (Impact Factor)، یک شاخص کمی است که برای ارزیابی، مقایسه و رتبه‌بندی نشریات علمی در رشته‌های مختلف در سطح ملی یا برای مقایسه مجله‌ها در سطح بین‌المللی به کار گرفته می‌شود. این شاخص نشان‌دهنده فراوانی استنادهایی است که در طول یک دوره زمانی مشخص به مقالات چاپ شده در آن دوره داده می شود.
خبر: الناز واحدی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#