اخبار حاوی کلید واژه (زنجیره درمانی بیماران)


ندای تندرستی
درباره کوروناویروس جدید 2019 بیشتر بدانیم
کوروناویروس جدید همانند سایر کوروناویروس ها و ویروس آنفلوانزاست؛ یعنی از تماس دست آلوده به ترشحات تنفسی با چشم، بینی و دهان، از راه قطرات تنفسی (عطسه، سرفه و صحبت کردن چهره به چهره به مدت طولانی)؛ بنابراین استفاده از ماسک برای فرد بیمار و شستشوی مکرر دست‌ها راه‌های مهم پیشگیری محسوب می‌شوند.
 دوشنبه ٧ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
باورهای نادرست دربارۀ سرطان
هفته مبارزه با سرطان در تاریخ یکم تا هفتم بهمن 1398 با هدف آگاهی از سرطان و تشویق برای پیشگیری ،تشخیص و درمان زودرس آن در نظر گرفته شده است. به همین مناسبت مطلب پیشِ روی، مهمترین باورهای نادرست درباره سرطان را بیان می کند. بیمارانی که از سرطان خود آگاهند، با بیماری خود بهتر کنار می آیند، درمان ها را بهتر پیگیری می کنند و به جز در دوره کوتاه پس از تشخیص بیماری، وضعیت روانی بهتری دارند.
 شنبه ٥ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
توصیه هایی به مبتلایان صرع و اطرافیان آنها
وقتی کسی در حضور ما دچار حمله صرع می‌شود، نترسید؛ داد و فریاد راه نیندازید بلکه با خونسردی کامل به فردی که دچار تشنج شده نزدیک شوید.یقه لباسش را بازکنید، سر یا شانه او را به یک‌طرف بچرخانید و با پزشک تماس بگیرید.
 شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
سلامت و ایمنی مواد غذایی
اگر مطمئن نیستید که غذا سالم است یا نه، آن را نخورید. باکتری‌های بیماری‌زا خیلی سریع در غذای آماده رشد می‌کنند.
 شنبه ٢١ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
مواجهه با آلودگی هوا و کاهش اثرات آن بر سلامت
گرچه بهترین روش کنترل آلودگی هوا، کاهش در منبع انتشار است؛ اما متأسفانه برنامه‌های ارائه‌شده در زمینه کاهش غلظت بسیاری از آلاینده‌های هوا چندان موفق نبوده است. لذا با توجه به مقادیر بالای غلظت آلاینده‌های هوا در مناطق مختلف کشور، ضروری است افراد میزان مواجهه خود را با این عامل سرطان‌زای قطعی کاهش دهند تا از اثرات سوء بهداشتی و اقتصادی آن کاسته شود.
 شنبه ١٤ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
باورهای تغذیه ای غلط در مورد دیابت
رژيم غذايي توصیه‌شده برای افراد ديابتي رژيم غذايي سالم براي همگان است، زيرا حاوي حداقل ميزان چربی‌ها، ميزان متعادل شكر و نمك، مواد غذايي سبوس‌دار، سبزی‌ها و میوه‌جات می‌باشد.
 شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
هر تشنجی صرع نیست، درباره صرع بیشتر بدانیم
به اعتقاد برخی از متخصصان مغز و اعصاب، صرع بیماری نیست بلکه نشانه‌ای از یک بیماری است که به ما می‌گوید بخشی از مغز، کارش را به‌درستی انجام نمی‌دهد.
 شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
آلودگی هوا، عوارض و راهکارها
آلودگی هوا مخلوط پیچیده ای از موادی شامل ذرات ریز، دی اکسید نیتروژن، ازن و دی اکسید گوگرد است. به خودتان و دیگران کمک کنید تا راحت تر نفس بکشید! از تلاشهای ملی و محلی برای پاکسازی منابع آلودگی حمایت کنید. زندگی شما و زندگی کسی که دوستشان دارید ممکن است به آن بستگی داشته باشد.
 شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
آنچه باید درباره آنفلوانزا بدانیم
بیماری آنفلوانزا یک بیماری تنفسی حاد واگیردار با منشاء ویروسی است که ویروسهای آنفلوانزا بطور عمده از طریق هوا (ذرات ریز تنفسی آلوده) توسط سرفه و عطسۀ فرد بیمار منتقل می شوند. بیماری آنفلوانزا در تمامی طول سال رخ می دهد اما معمولا بیشترین زمان فعالیت آن در ماه های سرد سال و اوج آن در زمستان است.
 شنبه ٩ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
آینده آنتی‌بیوتیک‌ها به همه ما بستگی دارد
مقاومت آنتی‌بیوتیکی باکتری‌ها یکی از بزرگترین چالش‌های موجود برای حوزه سلامت در جهان است که تنها با بازنگری در مصرف نابجا و بی‌رویه از آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توان آن را کنترل و مدیریت کرد. به مناسبت فرا رسیدن هفته جهانی آگاه سازی آنتی بیوتیک ها (27 آبان لغایت 3 آذر ماه)، دراین مقاله به بیان نکاتی در مورد این داروها می پردازیم.
 شنبه ٢ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#