اخبار حاوی کلید واژه (نوشابه های گازدار تهدید کننده سلامت افراد)


ندای تندرستی
توصیه هایی به مبتلایان صرع و اطرافیان آنها
وقتی کسی در حضور ما دچار حمله صرع می‌شود، نترسید؛ داد و فریاد راه نیندازید بلکه با خونسردی کامل به فردی که دچار تشنج شده نزدیک شوید.یقه لباسش را بازکنید، سر یا شانه او را به یک‌طرف بچرخانید و با پزشک تماس بگیرید.
 شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
سلامت و ایمنی مواد غذایی
اگر مطمئن نیستید که غذا سالم است یا نه، آن را نخورید. باکتری‌های بیماری‌زا خیلی سریع در غذای آماده رشد می‌کنند.
 شنبه ٢١ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
مواجهه با آلودگی هوا و کاهش اثرات آن بر سلامت
گرچه بهترین روش کنترل آلودگی هوا، کاهش در منبع انتشار است؛ اما متأسفانه برنامه‌های ارائه‌شده در زمینه کاهش غلظت بسیاری از آلاینده‌های هوا چندان موفق نبوده است. لذا با توجه به مقادیر بالای غلظت آلاینده‌های هوا در مناطق مختلف کشور، ضروری است افراد میزان مواجهه خود را با این عامل سرطان‌زای قطعی کاهش دهند تا از اثرات سوء بهداشتی و اقتصادی آن کاسته شود.
 شنبه ١٤ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
باورهای تغذیه ای غلط در مورد دیابت
رژيم غذايي توصیه‌شده برای افراد ديابتي رژيم غذايي سالم براي همگان است، زيرا حاوي حداقل ميزان چربی‌ها، ميزان متعادل شكر و نمك، مواد غذايي سبوس‌دار، سبزی‌ها و میوه‌جات می‌باشد.
 شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
هر تشنجی صرع نیست، درباره صرع بیشتر بدانیم
به اعتقاد برخی از متخصصان مغز و اعصاب، صرع بیماری نیست بلکه نشانه‌ای از یک بیماری است که به ما می‌گوید بخشی از مغز، کارش را به‌درستی انجام نمی‌دهد.
 شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
آلودگی هوا، عوارض و راهکارها
آلودگی هوا مخلوط پیچیده ای از موادی شامل ذرات ریز، دی اکسید نیتروژن، ازن و دی اکسید گوگرد است. به خودتان و دیگران کمک کنید تا راحت تر نفس بکشید! از تلاشهای ملی و محلی برای پاکسازی منابع آلودگی حمایت کنید. زندگی شما و زندگی کسی که دوستشان دارید ممکن است به آن بستگی داشته باشد.
 شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
آنچه باید درباره آنفلوانزا بدانیم
بیماری آنفلوانزا یک بیماری تنفسی حاد واگیردار با منشاء ویروسی است که ویروسهای آنفلوانزا بطور عمده از طریق هوا (ذرات ریز تنفسی آلوده) توسط سرفه و عطسۀ فرد بیمار منتقل می شوند. بیماری آنفلوانزا در تمامی طول سال رخ می دهد اما معمولا بیشترین زمان فعالیت آن در ماه های سرد سال و اوج آن در زمستان است.
 شنبه ٩ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
آینده آنتی‌بیوتیک‌ها به همه ما بستگی دارد
مقاومت آنتی‌بیوتیکی باکتری‌ها یکی از بزرگترین چالش‌های موجود برای حوزه سلامت در جهان است که تنها با بازنگری در مصرف نابجا و بی‌رویه از آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توان آن را کنترل و مدیریت کرد. به مناسبت فرا رسیدن هفته جهانی آگاه سازی آنتی بیوتیک ها (27 آبان لغایت 3 آذر ماه)، دراین مقاله به بیان نکاتی در مورد این داروها می پردازیم.
 شنبه ٢ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
مهار پوکی استخوان با تشخیص بموقع
پوکی استخوان نامرئی است. یعنی تا زمانی که یک استخوان نشکند، علامتی از خود بروز نمی دهد. براین اساس، به مناسبت روز جهانی استئوپروز (پوکی استخوان) و با هدف افزایش آگاهی گروه های هدف از بیماری پوکی استخوان و اصول پیشگیری و تشخیص بموقع آن، علاقمندان را به خواندن این شماره از نشریه ندای تندرستی دعوت می نماییم.
 شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ندای تندرستی
دارو درمانی داروهای کنترل بارداری
حدود نیمی از بارداری‌های ناخواسته به سقط می‌انجامد و همچنین نیمی از آن‌ها در زوج‌هایی رخ می‌دهد که ادعا می‌کنند از روش‌های پیشگیری استفاده کرده‌اند. هدف پیشگیری از بارداری، داشتن بارداری مطابق میل و برنامه‌ریزی‌شده می‌باشد.
 شنبه ١٨ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#