کد خبر: ٩٠٧٦٣/ ١٤:٥١ - شنبه ٥ مرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 263
چاپ
ارسال به دوست
مرکز تحقیقات ایمونولوژی آسم و آلرژی
برگزاری سومین کنفرانس ادواری آموزشی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی در سال 98
سومین کنفرانس ادواری آموزشی سال 98 مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با عنوان واکسیناسیون در بیماران نقص ایمنی اولیه برگزار شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی روز چهارشنبه 2 مرداد ۹۸ دومین کنفرانس ادواری آموزشی سال 98 مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با عنوان واکسیناسیون در بیماران نقص ایمنی اولیه با حضور استادان و پژوهشگران در سالن دکتر فرهودی این مرکز برگزار شد.

سخنران این جلسه دکتر لیلا مرادی، فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی و پژوهشگر مرکر تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی بود که در ابتدا گفت:بیماریهای نقص ایمنی اولیه، دسته ای از اختلالات ژنتیکی هستند که باعث نقص در تولید، تکامل و عملکرد اجزا سیستم ایمنی می شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ابتلا به عفونت های مکرر، غیرمعمول و شدید در این بیماران منجربه عوارض جدی و گاهی مرگبار می شود و پاسخ درمانی به آنتی بیوتیک ها نیز به اندازه افراد سالم نیست، پیشگیری از ابتلا به عفونت ها از طریق واکسیناسیون، آنتی بیوتیک پیشگیرانه و گاهی تزریق ایمونوگلبولین وریدی ضروری است.
 فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی گفت: این بیماران مستعد ابتلا به عفونت های خطیر ناشی از دریافت واکسن های زنده ضعیف شده باکتریایی یا ویروسی هستند و ضمناً به  علت نقص عملکرد بخشهای مختلف سیستم دفاعی، گاهی پاسخ ایمنی مورد انتظار به دنبال دریافت واکسن هم که به ایجاد ایمنی در مقابل بیمار منجر می شود، حاصل نمی شود.
 وی اضافه کرد: لذا تعیین برنامه واکسیناسیون در هر بیمار مبتلا به نقص ایمنی اولیه نیاز به ارزیابی پروفایل ایمنی و عملکرد اجزای مختلف آن دارد و باید براساس بررسی های اولیه و پیشرفته، وجود سابقه ابتلا به عفونت های خاص، بیماریهای همراه، سابقه دریافت ایمونوگلوبولین وریدی، دریافت پیوند سلولهای بنیادی خونساز و غیره برای بیمار تصمیم گیری و برنامه ریزی شود.
در پایان نیز  سخنران به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد و حاضران در خصوص موضوع فوق به بحث و تبادل نظر پرداختند.
عکس و خبر: الناز واحدی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#