کد خبر: ٩١٠٩٨/ ٠٩:٣٨ - شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 243
چاپ
ارسال به دوست
مرکز تحقیقات ایمونولوژی آسم و آلرژی
برگزاری چهارمین کنفرانس ادواری آموزشی سال 98 مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی
چهارمین کنفرانس ادواری آموزشی سال 98 مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با عنوان رویکردهای نوین در مدیریت درمان رینیت آلرژیک برگزار شد.

گالری عکس
 به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی روز چهارشنبه 16 مرداد 98 چهارمین کنفرانس ادواری آموزشی سال 98 مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با عنوان رویکردهای نوین در مدیریت درمان رینیت آلرژیک با حضور استادان و پژوهشگران در سالن دکتر فرهودی این مرکز برگزار شد.
سخنران این جلسه دکتر منصوره شریعت، فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی بود که در ابتدا گفت:رینیت آلرژیک یکی از شایع ترین بیماری های آلرژیک است و شیوع آن در کشور ایران حدود 28 درصد است که نسبتاً  رقم بالایی است و عوامل محیطی مثل آلاینده ها و سیگار نقش مهمی در ایجاد آن دارند. وی گفت: رینیت آلرژیک علاوه بر کاهش کیفیت زندگی به علت بیماری های همراه مثل سینوزیت، آسم و اوتیت یک مشکل مهم برای سلامتی افراد جامعه محسوب می شود.
او ادامه داد: قدم اول درمان این بیماران، پرهیز از آلرژن ها و محرک ها است و از نظر دارو درمانی، دو داروی مهم آنتی هیستامین های خوراکی نسل دوم و اینترانازال استروئید اساس درمان هستند.
دکتر شریعت گفت: اخیراً اسپری اینترانازال ترکیبی (استروئید و آنتی هیستامین) به علت سرعت اثر مورد توجه بیماران قرار گرفته است.
وی بیان کرد: در مطالعه اخیر (2019) به نام MASK ( Mobile Airways Sentinel Network) که توسط موبایل، اپلیکیشن خاص رینیت آلرژیک انجام گرفت، عدم پایبندی بیماران به درمان منظم را نشان داد.
 وی اضافه کرد: با توجه به این رفتار بیماران و تناقض آن با دستورات پزشک، سازمان Allergy Rhinitis and Its Impact on Asthma (ARIA) (تحت نظر  سازمان WHO ) را بر آن داشت تا با استفاده از تکنولوژی جدید (موبایل) و دستورات بیمار محور پزشکان، تغییراتی در مدیریت درمانی رینیت آلرژیک برای بهره مندی بیشتر بیماران فراهم سازد.
در پایان این جلسه نیز سخنران به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد و حاضران در خصوص موضوع فوق به بحث و تبادل نظر پرداختند.

عکس و خبر: الناز واحدی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#