[ Print ]  [ Close ]

http://pr.tums.ac.ir/index.jsp?siteid=1&pageid=345&newsview=70739   , 1397/07/29


سمینار تغذیه و رژیم درمانی در بدخیمی ها و سرطان برگزار شد

سمینار تغذیه و رژیم‌درمانی در بدخیمی‌ها و سرطان روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 20 و 21  شهریورماه 96 با حضور کارشناسان تغذیه بیمارستان‏های تحت پوشش از سوی واحد تغذیه و رژیم‌درمانی معاونت درمان در سالن کنفرانس معاونت برگزار شد.
دکتر عباسی، مدیر نظارت و اعتباربخشی دانشگاه ضمن خوش‌آمد گویی به مدعوان از زحمات کارشناسان تغذیه در بیمارستان‌ها در تمام ابعاد تشکر کرد.
دکتر حسین ایمانی مدرس و متخصص تغذیه بالینی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران در این سمینار گفت: شیوع سرطان در کشور ما در حال افزایش و نوع سرطان‏ها در حال تغییر است.
وی با اشاره به اینکه سالانه 92 هزار مورد جدید، ابتلا به سرطان اتفاق می‌افتد گفت: در ایران سرطان ریه در حال افزایش است که علاوه بر سابقه ژنتیکی که در بروز این بیماری نقش به سزایی دارد آلودگی هوا و کارخانه‌ها و... نیز از دیگر دلایل شیوع آن است.
دکتر ایمانی با بیان اینکه بالاترین آمار سرطان در ایران میان خانم‌ها سرطان سینه و در مردان سرطان کلورکتال است گفت:پیش‌بینی می‌شود در ایران در سال 2030 موارد جدید ابتلا به سرطان به 155 ابتلا در هر 100 هزار نفر برسد.
شیما هادوی، مسئول تغذیه بالینی معاونت درمان هدف از برگزاری این کارگاه را به‌روز کردن دانش مشاورین تغذیه به بیمارستان‌ها در خصوص رژیم‌درمانی بیماران مبتلابه سرطان آشنایی با منابع معتبر علمی مرتبط تبادل اطلاعات علمی با سایر کارشناسان تغذیه بیان مشکلات و محدودیت‌ها و فرصت‌های موجود در ارائه خدمات مشاوره در بیمارستان‌ها عنوان کرد.
این سمینار دارای امتیاز بازآموزی برای گروه هدف بود.

خبر و عکس: اخگـر


14:07 - سه شنبه 21 شهريور 1396    /    شماره خبر : 70739    /    تعداد نمايش خبر : 1888