کد خبر: ٦٦٦٩٩/ ١٦:٣٩ - چهارشنبه ١١ اسفند ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 700
چاپ
ارسال به دوست
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه
کرسی آزاداندیشی «تقابل طب سنتی و مدرن» برگزار شد
در راستای برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، دومین کرسی آزاداندیشی در سال جاری با عنوان «تقابل طب سنتی و مدرن» در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی توسط بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی، در راستای برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، دومین کرسی آزاداندیشی در سال جاری با عنوان «تقابل طب سنتی و مدرن» سه‌شنبه دهم اسفندماه 95 با حضور دکتر پارساپور مدیر روابط عمومی دانشگاه، دکتر حلب­ چی معاون دانشجویی دانشگاه، جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه، اساتید گروه اخلاق پزشکی و دانشجویان در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی توسط بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شد.
در این کرسی دکتر رضایی‌زاده رئیس دانشکده طب سنتی و دکتر آرامش عضو هیئت علمی گروه اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران به بحث و مناظره پرداختند و دکتر محمد نوروزی، دانشجوی پزشکی و دارنده مدال طلای المپیاد فلسفه پزشکی، مدیریت این کرسی را بر عهده داشت.
در ابتدای این مناظره، دکتر آرامش گفت: رویکرد صحیح به طب سنتی این است که مجموعه فرضیاتی که در تجربه بلند مدت طب سنتی موجود است، باید در قالب طب مدرن و مبتنی بر شواهد مورد آزمایش و کارآزمایی بالینی قرار گیرد و در صورت اثبات اثربخشی و ایمنی مانند سایر گزاره­های پزشکی استفاده شود؛ ولی واقعیت موجود در جامعه طب سنتی خلاف این رویکرد است و همچنان مبتنی بر طب مزاجی با مبانی منسوخ شده انجام می شود.
پس از این اظهارات، دکتر رضایی‌زاده ضمن اشاره به نوپا بودن دانشکده طب سنتی در دانشگاه اظهار داشت: این دانشکده پیشرفت قابل توجهی در پیشبرد اهداف طب سنتی ایرانی داشته است و مبانی طب سنتی هنوز منسوخ نشده و با مبانی امروزی قابل انطباق است؛ ولی در حوزه درمان بیماری­ها هر راهکاری که طب سنتی ارائه می کند باید در قالب کارآزمایی­های بالینی و با روش طب مبتنی بر شواهد اثر بخشی و ایمن بودن آن ثابت شود.
علیرضا عسگری دانشجوی پزشکی و معاون فرهنگی بسیج دانشجویی و دبیر اجرایی این کرسی آزاداندیشی گفت: اولین جلسه کرسی آزاداندیشی«تقابل طب سنتی و مدرن»، هشتم اسفندماه سال جاری در قالب کلاس درس و گفتگو در تالار «شهید عزلت» دانشکده پزشکی برگزار شد.

این مناظره با طرح پرسش و پاسخ کتبی و شفاهی میان دانشجویان با اساتید و مسوولان دانشگاه پایان یافت.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • کرسی آزاداندیشی
  • تقابل طب سنتی و مدرن
  • دکتر رضایی زاده
  • دکتر آرامش
  • بسیج دانشجویی دانشگاه
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد