کد خبر: ٧٠٣٢٢/ ٠٧:٣٣ - چهارشنبه ١ شهريور ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 254
چاپ
ارسال به دوست
در دانشکده پرستاری و مامایی تهران صورت گرفت:
نهایی سازی پیش نویس پیشنهادی بازنگری کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی
جلسه بازنگری کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی با حضور 13 تن از صاحب نظران پرستاری کشور برگزار شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی دانشکده پرستاری و مامایی؛ جلسه بازنگری کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی روز دوشنبه 30 مرداد 96 و با حضور دکتر دادگری، مدیرکل دفتر توانمندسازی ارتقاء و بهره‌وری سرمایه‌های انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت، دکتر ناهید دهقان نیری، معاون آموزشی دانشکده پرستاری و مامایی و دکتر شهرزاد پاشایی پور، مسئول و دبیر اجرایی برنامه بازنگری برنامه آموزشی کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی و 13 نفر از صاحب‌نظران رشته پرستاری از معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، علوم بهزیستی و توان‌بخشی، علوم پزشکی ایران، شاهد و علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.
دکتر پاشایی پور، مسئول و دبیر اجرایی برنامه بازنگری برنامه آموزشی کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی ضمن خوشامدگویی و قدردانی از همکاری اساتید در این برنامه؛ هدف کلی از این برنامه را ارزشیابی برنامه کارشناسی ارشد ناپیوسته پرستاری سالمندی و تعیین موفقیت برنامه در دستیابی به اهداف آموزشی در این مقطع عنوان کرد.
وی با تأکید بر اهمیت و ضرورت توجه به پدیده سالمندی در کشور، هدف از رشته پرستاری سالمندی را تربیت دانش‌آموختگانی عنوان کرد که بتوانند نقش‌های سلامت‌محور تخصصی مراقبتی، مشاوره‌ای، درمانگری، حمایتی، آموزشی، پژوهشی و مدیریتی خود را برای جامعه سالمندان به‌خوبی انجام دهند.
دکتر پاشایی پور افزود: این امر در صورتی تحقق خواهد یافت که برنامه‌های اجرایی مورد بازنگری قرار گیرند و نقاط قوت و ضعف برنامه‌ها ازجمله دوره کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی مشخص شود. در حال حاضر زمان آن رسیده است که دوره آموزشی پرستاری سالمندی پس از 5 سال اجرای دوره مورد بازنگری قرار گیرد و میزان دستیابی به اهداف آموزشی بررسی شده و نقاط ضعف برنامه برطرف شود.
مسئول و دبیر اجرایی برنامه بازنگری برنامه آموزشی کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی خاطرنشان کرد: در بازنگری برنامه سعی شد با اطلاع‌رسانی بسیار وسیع نظرخواهی از دانشکده‌هایی که متولی اجرای برنامه هستند انجام گیرد.
او در ادامه گزارشی از فرایند نظرخواهی از اساتید، دانشجویان، دانش‌آموختگان و مسئولین در خصوص برنامه آموزشی پرستاری سالمندی، رضایت از محتوی، روش‌ها و نحوه آزمون و تناسب آموخته‌ها با نحوه مدیریت مددجوی سالمند ارائه داد.
وی همچنین از همکاری اساتید سراسر کشور از دانشگاه‌های ایلام، ایران، خراسان شمالی، گلستان، شاهد، شیراز، شهید بهشتی، رفسنجان، علوم بهزیستی و توان‌بخشی، قزوین، مازندران، اصفهان، یزد و شاهرود در نظرخواهی کمی و کیفی قدردانی کرد.
دکتر دادگری، مدیرکل دفتر توانمندسازی ارتقاء و بهره‌وری سرمایه‌های انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت نیز با تأکید بر اهمیت پرستاری بهداشت جامعه و سالمندی؛ بر لزوم داشتن دیدگاهی جامعه نگر در بازنگری کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی تصریح کرد: دیدگاه کلی در بازنگری باید به‌سلامت جامعه باشد. باید با نگاه سلامت‌محور و جامعه نگر به این قضیه نگاه شود تا خروجی آن بتواند از سلامت جامعه پاسداری کند.
در این نشست که یک روز کاری به طول انجامید؛ اساتید پرستاری دانشگاه‌های شهر تهران در قالب 4 کارگروه تخصصی به بحث و تبادل‌نظر پرداخته و پیش‌نویس نهایی بازنگری برنامه کارشناسی ناپیوسته پرستاری برای ارائه به وزارت بهداشت آماده شد./گ
خبرنگار: شیما سادات عطری
عکس: حسین اکبریان

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • بازنگری برنامه آموزشی
  • پرستاری سالمندی
  • دانشکده پرستاری و مامایی
  • وزارت بهداشت
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد