کد خبر: ٧٠٣٣٠/ ١٠:٠٨ - چهارشنبه ١ شهريور ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 431
چاپ
ارسال به دوست
برگزاری کارگاه یک روزه برای دانش آموزان مرحله سوم المپیاد سلولهای بنیادی در مرکز طبی کودکان
کارگاه یک روزه برای دانش آموزان مرحله سوم المپیاد سلولهای بنیادی در سالن مهارتهای بالینی مرکز طبی کودکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مرکز طبی کودکان، کارگاه یک‌روزه‌ برای دانش آموزان مرحله سوم المپیاد سلول‌های بنیادی روز سه‌شنبه 31 مرداد 96 از طرف واحد المپیاد دانش‌آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های ریاست جمهوری در سالن مهارت‌های بالینی مرکز طبی کودکان برگزار شد.
در این کارگاه پس از خوشامدگویی دکتر بدو رئیس بیمارستان و دکتر کجباف زاده رئیس مرکز تحقیقات ارولوژی اطفال و پزشکی بازساختی، دکتر کیهان ور عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رئیس کمیته علمی المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی توضیحاتی در خصوص این کارگاه ارائه کرد.
سپس مباحث زیست مواد و سلول زدایی تدریس شد. در ادامه پس از استراحت و پذیرایی کار عملی با حیوانات شامل مباحث نگهداری حیوانات، مقید کردن حیوانات، انواع تزریق، خون‌گیری و تشریح حیوانات آغاز شد.
پس از اقامه نماز و ناهار دکتر کجباف زاده در خصوص علوم نوین در پزشکی و کارکرد مهندسی بافت، پزشکی بازساختی در رشته پزشکی به‌ویژه کاربردهای بالینی توضیحاتی ارائه کرد.
در پایان کارگاه دکتر محسنی مدیر مرکز تحقیقات ارولوژی اطفال و پزشکی بازساختی در خصوص اصول اخلاق در کار با حیوانات و نیز سلول درمانی صحبت کرد.
دکتر کیهان ور در مورد برگزاری این کارگاه گفت: حدود 30 نفر از برگزیدگان دومین مرحله المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ایران که در مرحله نهایی رقابت برای گرفتن مدال‌های طلا، نقره و برنز در این کارگاه جمع هستند که برای آن‌ها یک پکیج 14 روزه ترتیب داده شده است که بخش های عملی در سه بخش مختلف برگزار می‌شود که دو روز اول رو در مرکز تحقیقات پوست و سلول‌های بنیادی بودند و روز سوم در خدمت اساتید در مرکز طبی کودکان و روز چهارم نیز برای فرایند آموزش از طریق بازی به پارک سئول خواهند رفت که از این جمع دو نفر از شهر تهران و باقی از شهرستان‌ها جمع هستند.
وی افزود: مرکز طبی کودکان به دلیل سابقه فرهنگی و تاریخی تجربه بسیار جالبی برای بچه‌ها خواهد بود زیرا که در آن تلفیقی از گذشته و حال و آینده خود را می‌توانند متصور شوند و در کنار آن حمایت‌های دکتر بدو رئیس محترم بیمارستان و دکتر کجباف زاده که علاوه بر اینکه پزشک وارسته‌ای هستند یک انسان به‌تمام‌معنا و درعین‌حال یک محقق و دانشمند برجسته هستند و مرکز تحقیقات ایشان باوجود امکانات نه‌چندان زیاد نسبت به سایر مراکز در سطح کشور افتخارآفرینی‌های فراوانی داشتند و یکی از مراکزی است که فرایند Bench to bedside را رعایت کرده. بسیار برای بچه‌ها به‌عنوان کسی که آینده خود را در خود استاد کجباف زاده متصور باشند الگو باشد؛ زیرا که ما به بچه‌ها علاوه بر حرفه‌ای بودن، محقق برجسته بودن و در نظر گرفتن اخلاق را هم به بچه‌ها یاد می‌دهیم؛ که همه این سه مجموعه در مرکز تحقیقات ارولوژی اطفال و پزشکی بازساختی با مسئولیت استاد کجباف زاده وجود دارد که می‌تواند الگوی بسیار مناسبی برای آینده بچه‌ها باشد.
دکتر کیهان ور در پایان گفت: من تشکر می‌کنم و امیدوارم که با حمایت‌هایی که از این مرکز می‌شود سال‌های بعد هم بتوانم در خدمت اساتید باشم. درنهایت از زحمات بسیار زیاد همکاران این مرکز و از هماهنگی‌های بسیار عالی و زحمات ارزشمند دکتر محسنی که علاوه بر بچه‌های المپیاد در حیطه دانش‌آموزی هم زحمت زیادی برای آینده‌پژوهان این مملکت می‌کشند از صمیم قلب تشکر می‌کنم./گ
خبر: لیلا یوسفی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • کارگاه یک روزه برای دانش آموزان مرحله سوم المپیاد سلولهای بنیادی
  • بیمارستان مرکز طبی کودکان
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد