کد خبر: ٧٠٣٩٢/ ٠٨:٤٦ - يکشنبه ٥ شهريور ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 216
چاپ
ارسال به دوست
تبریک معاونت غذا و دارو به مناسبت بزرگداشت روز داروساز
روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران روز داروساز را به تلاشگران این عرصه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ پنجم شهريور سالروز ولادت و بزرگداشت مقام محمدبن زكرياي رازي طبيب، شيميدان و داروشناس و داروساز بزرگ مسلمان و ايراني و روز تجليل از داروساز است.
زكرياي رازي دانشمندي است كه نامش در تاريخ دانش بشر و ايران كهن يادآور نگرش اصيل دانشمندان اسلامي به علم و تحقيق بوده است.
نامگذاري روز ولادت اين دانشمند فرهيخته به نام روز داروساز  اقدامي شايسته و در خور تكريم است. اين موضوع بهانه اي است تا به اين مناسبت جايگاه ويژه داروسازان در اعتلاي نظام سلامت جمهوري اسلامي ايران ارج نهاده شود. اين قشر ارزشمند در كنار ساير گروه هاي پزشكي در برهه هاي مختلف حيات انقلاب اسلامي نقشي بي بديل در تأمين اقلام دارويي موردنياز جامعه داشته و به اين ترتيب موجبات تحقق اهداف نظام سلامت را فراهم مي آورند. امروز درحالي جايگاه داروسازي و پايه گذار آن رازي بزرگ را گرامي مي داريم كه پژوهشگران كشورمان در عرصه علوم دارويي متأثر از روح فرهيختگاني همچون رازي همزمان با توليد داروهاي مورد نياز كشور پاي در عرصه پژوهش و تحقيق گذاشته و ضمن ارائه خدمت به جامعه در مرزهاي دانش نيز خوش مي درخشند.
در اين ميان داروسازان شاغل در معاونت غذا و دارو تهران با تلاش شبانه روزی خود با هدف خدمت رسانی به آحاد مردم اهتمام دارند و با پایش و نظارت و آموزش های متنوع در این راه مهم گام های استواری بر می دارند.
روابط عمومی معاونت غذا و دارو این روز بزرگ را كه يادآور مجد و عظمت علمي ايرانيان در تاريخ علم و نويددهنده توسعه روزافزون تلاش هاي داروسازان است به داروسازان کشور عزیزمان ایران و همکاران داروساز شاغل در معاونت غذا و دارو تبریک گفته و آرزومند موفقیت این عزیزان در تمام عرصه های زندگی است.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد