کد خبر: ٧٠٨٧٣/ ٠٩:٤٣ - يکشنبه ٥ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 459
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
گفتگو با برگزیدگان سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا
امیدی: موفقیت اتفاقی به دست نمی‌آید
فریبرز امیدی برگزیده سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا، تعیین هدف، تلاش مستمر و انگیزه مضاعف را لازمه دستیابی به هر موفقيتي دانست.

دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌منظور حمایت و تشویق فعالیت‌های ارزشمند دانشجویان، چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را با شعار دانشجو، نشاط، تعالی و آرمان‌گرایی 14 آذر 96 برگزار خواهد کرد.
این جشنواره صرفاً برای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای عمومی، دکترای تخصصی، دستیاری و فلوشیپ می‌توانند با ارائه مستندات خود در محورهای مختلف آن شرکت کنند.

برای آشنایی بیشتر دانشجویان با این جشنواره، روابط عمومی دانشگاه با برگزیدگان سومین دوره گفت‌وگو کرد که در ادامه می‌خوانید:

خودتان را به‌طور کامل معرفی کنید و بفرمایید در چه حیطه‌ای از جشنواره برگزیده شدید؟‌
به نام خدا. فريبرز اميدي هستم؛ متولد مرداد سال 1364 در شهرستان صحنه استان كرمانشاه و دانشجوي دكتراي مهندسي  بهداشت حرفه‌ای در دانشكده بهداشت. در سومین جشنواره ابن‌سینا سال 1395 در حيطه پژوهشي برگزيده شدم.

 جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را چطور ارزیابی می‌کنید؟ چه پیشنهادی برای بهتر برگزار شدن آن دارید؟
چنين جشنواره‌ای در سطح دانشگاه، سبب ترغيب بيشتر دانشجويان و ايجاد محيطي براي رشد و شكوفايي استعدادهاي آن‌ها می‌شود. وجود حیطه‌های مختلف و اطلاع‌رسانی بسيار گسترده در سطح دانشگاه و همچنين برگزاري باشكوه آن از نقاط مثبت اين جشنواره محسوب می‌شود. به نظرم گرنت پژوهشی تخصيص داده‌شده برای چنین جشنواره‌ای بسيار ناچيز است. لذا پیشنهاد می‌دهم برای تشويق بيشتر دانشجويان سقف مبلغ گرنت تعیین‌شده افزايش يابد.

چه توصیه‌ای به  دانشجویانی که تازه می‌خواهند قدم در مسیر پیشرفت و موفقیت بگذارند دارید؟
موفقيت اتفاقي نيست و لازمه كسب هر موفقيتي تعيين هدف، تلاش مستمر و انگيزه مضاعف براي رسيدن به آن است. اهدافتان بزرگ و به همان اندازه تلاشتان بسیار باش. در راستاي نيل به این اهداف هم گاهی مشكلات و کمبودهایی وجود خواهد داشت لذا فراموش نكنيم برنده كسي است كه به هدف چشم می‌دوزد و نه به مسير، گاه ناهموار زندگي، نهراسيدن از مشكلات، ايمان به توانایی‌های خود و باور قلبی رسيدن به هر آنچه بخواهيم،‌ در كنار اعتقاد قوي به سرچشمه لطف و رحمت الهي كليد هر موفقيتي است.

فکر می‌کنید چه عواملی در موفقیت شما نقش داشته است؟
موفقيت، نتيجه يك فرايند برنامه‌ریزی‌شده و به تعبيري قله رسيدن به يك مسير طولاني است. در اين مسير حمایت‌ها و الطاف بيروني، راه‌های رسيدن را هموار می‌کند كه بدون شك در رأس آن لطف خداوند متعال است و سپس دعاي خير پدر و مادرم كه هميشه شامل حالم بوده. همچنين لازم می‌دانم از مدير گروه مهندسي بهداشت حرفه‌ای دانشگاه، دكتر گلبابايي استاد راهنماي مقاطع تحصيلي كارشناسي ارشد و دكتري تخصصی‌ام، دكتر شاه طاهري و ديگر اساتيد گران‌قدر گروه كه همواره باراهنمایی‌های ارزنده خود بستر پيشرفت و موفقيت را برايم فراهم کردند، تقدير و تشكر ‌کنم. درنهایت، از دوست و استاد عزيزم دكتر محمد بهبهاني كه همواره خالصانه همراهم بودند و در راستاي موفقيتم از هر كوششي دريغ نکردند، قدرداني می‌کنم. در پایان از روابط عمومي  دانشگاه كه اين فرصت را در اختيارم قراردادند تشكر و قدردانی می‌کنم.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: مهدی کیهان

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد