کد خبر: ٧٠٩١٥/ ١١:١٢ - شنبه ١ مهر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 527
چاپ
ارسال به دوست
برگزاری سمینار مدیران حراست‌های تابعه دانشگاه در بیمارستان پوست رازی
با حضور دکتر احمدرضایی، مدیرکل حراست دانشگاه، سمینار مدیران حراست‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان پوست رازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان پوست رازی؛ سمینار مدیران حراست روز چهارشنبه 29 شهریور 96، با حضور دکتر احمد رضایی مدیر حراست، دکتر ربابه عابدینی رئیس بیمارستان، دکتر هادی مخترع مدیر بیمارستان، مهدی علی‌نقیان، مدیر حراست بیمارستان رازی و جمعی از مدیران حراست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران در دفتر رییس بیمارستان برگزار شد.
در شروع دکتر عابدینی ضمن خیرمقدم خوشامدگویی و بیان افتخار حضور دکتر رضایی و مدیران تابعه دانشگاه در بیمارستان رازی اشاره به امکانات محدود بیمارستان به لحاظ فضای فیزیکی کرد و گفت: بیمارستان رازی بیمارستان کوچکی است و امکانات آن محدود است با توجه به اینکه بیمارستان در جنوب شهر واقع‌شده و خیلی قدیمی است، سعی ما همیشه در جهت خدمتگزاری به مردم بوده است زیرا مردم ایران لیاقت بیش از این‌ها رادارند.
دکتر عابدینی همچنین با اشاره به وجود ارتباط خوب و تنگاتنگ بین سیستم اجرائی و مدیریتی بیمارستان با واحد حراست و حفاظت فیزیکی افزود: به علت حجم بالای بیماران سرپایی که از نیمه‌شب به بیمارستان مراجعه می‌کنند، حراست بیمارستان در جهت تأمین امنیت مراجعین و همچنین کارکنان و پزشکان، نهایت همکاری و تعامل شایانی را بر عهده داشته است تا درنهایت تکریم ارباب‌رجوع در حد قابل‌قبول اتفاق بیافتد.
رئیس بیمارستان، اهمیت امربه‌معروف و نهی از منکر و شروع دهه محرم را عنوان و تصریح کرد: در دهه محرم به استقبال عزاداران حضرت امام حسین علیه‌السلام می‌رویم، ان شاءالله بیمارستان رازی نیز بتواند در حد توانایی، آنچه را که لازمه اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر است داشته باشد.
لازمه این امر کمک مسئولان حراست و مسئولان بیمارستان است و این همکاری و تعامل در همه بیمارستان‌ها ازجمله بیمارستان رازی اتفاق بیفتد و آنچه که لازمه اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر به‌طور دقیق و شایسته سفارش حضرت پیامبر هست به زیبایی اجرا شود.
در ادامه دکتر مخترع مدیر بیمارستان نیز ضمن قدردانی از انتخاب بیمارستان رازی به‌عنوان میزبان سمینار به بیان چگونگی ساخت بیمارستان جدید پرداخت و خاطرنشان کرد:  بیمارستان رازی همان‌طور که خانم دکتر عابدینی فرمودند بیمارستانی کوچک است کل کارکنان حدود 330 نفر به همراه هیئت‌علمی و دستیاران هستند.
متراژ زمین تقریباً 22 هزار متر است. 11 هزار متر فضای فعلی‌مان است. ساختمان جدید نزدیک به 19 هزار و 500 متر در 8 طبقه ساخته می‌شود، پیشرفت پروژه در حدود 68 درصد است. اگر اتفاق خاصی نیافتد و مورد خاصی پیش نیاید و منابع مالی تأمین شود ان شاءالله تا پایان سال، تحویل فیزیکی را انجام خواهیم داد و نهایتاً تحویل قطعی به عید فطر سال بعد خواهد رسید.
وی در ادامه بیان داشت: بعدازاین جابجایی بحث تخریب بعضی از فضاها راداریم و یک سری مشکلات خاص خود را خواهیم داشت.
مدیر بیمارستان تیم بیمارستان را تیم منسجمی دانست و تعامل و همکاری حراست بیمارستان را نقطه قوت در جهت بهبود وضعیت بیمارستان عنوان کرد و گفت: جا دارد در اینجا از فعالیت و کمک آقای علی‌نقیان مدیر حراست بیمارستان و همچنین از مجموعه حفاظت فیزیکی بیمارستان که نقش عمده‌ای را با توجه به اینکه در روز نزدیک به هزار مراجعه‌کننده سرپایی که حاشیه‌های خاص خود رادارند تشکر و قدردانی داشته باشم.
دکتر رضایی مدیرکل حراست دانشگاه نیز صحبت خود را در خصوص سفر عبادی و سیاسی آغاز کرد و اظهار داشت: در ابتدای صحبت چندجمله‌ای را در خصوص سفر حج که یک سفر عبادی سیاسی است بیان می‌دارم. در قرآن کریم اشاره‌شده که یک فریضه‌ای واجب و در حقیقت برای کسانی که استطاعت آن رادارند یک عمل واجب شمرده‌شده است از طرفی هم به عهده حکومت اسلامی گذاشته‌شده که برگزاری آن را فراهم کندو تا آن حد پیش می‌رود که اگر احیاناً دور خانه خدا خلوت شود این وظیفه دولت‌های اسلامی است که از بیت‌المال هزینه کند که این سفر برقرار باشد و به‌هرحال دور خانه خدا نباید خلوت باشد. اگر دور خانه خدا خلوت شود برکت از جامعه ما و از زمین رخت می‌بندد. از طرفی هم بالاخره یک عمل سیاسی نیز می‌باشد، بخصوص برای جمع شیعیان دنیا که تقریباً قریب به یک‌چهارم جمعیت مسلمانان را تشکیل می‌دهند.
وی افزود: نظر مقام معظم رهبری بود که علیرغم همه مشکلاتی که وجود داشت این حج برگزار شود که بحمدالله باوجود همه مسائل، امسال این سفر حج به نحو احسن برگزار شد.
همچنین تقویت شیعیان دنیا هم به شمار می‌آمد. ان شاءالله بتوانیم جایگاه شیعیان را در دنیا به جمع مسلمانان نشان دهیم. آرزو می‌کنم برای همه عزیزانی که دور این میز هستند سفر حج قسمتشان بشود. خدا بخواهد در جوانی قسمتشان بشود و زودتر درک کنند که این عمل عبادی در زندگی‌شان اثر مستقیمی خواهد گذاشت. امیدوارم قسمت همه مشتاقان بشود.
دکتر رضایی در ادامه ضمن تشکر و قدردانی از ریاست و مدیریت بیمارستان رازی در خصوص میزبانی این سمینار تصریح کرد: این جلسات ادواری برای همکاران حراست دومنظوره است و می‌توان گفت یک جلسه دوطرفه‌ای هست که هم ما با محیط آشنا بشویم و کم‌وکاستی‌های محیط را از ابعاد حراستی و صیانتی بررسی کنیم، ضمن اینکه سیستم نیز انتظاراتی را که از ما دارد بیان کند و در حقیقت در این تعامل هست که جایگاه طرفین نشان داده می‌شود.
مدیرکل حراست افزود: امیدوارم بتوانیم با برگزاری این نشست‌ها کم‌وکاستی‌های موجود را از ابعادی که جزو وظایف حراست است استخراج و قادر به پوشش آن باشیم.
علی‌نقیان مدیر حراست بیمارستان ضمن خوشامدگویی به مدعوین خاطرنشان کرد: در شروع، قبولی حج جناب آقای دکتر رضایی را از خداوند تقاضا دارم. همچنین از همکاری ریاست و مدیریت محترم بیمارستان، با توجه به اینکه نوع فعالیت کاری که امنیتی و حراستی است در خصوص امکانات موردنیاز که در اختیارمان قراردادند کمال تشکر راداریم.
مدیر حراست بیمارستان رازی گفت: از صمیم قلب در خدمت سیستم بیمارستان و مردم و همه دوستانی که خدمتگزار نظام می باشند، هستیم. فضای بیمارستان با توجه به محدودیتی که در امر نگهبانی وجود دارد و حجم بالای مراجعین که از صبح خیلی زود به بیمارستان مراجعه می‌کنند، همچنین معذوراتی که در پوشش افراد نگهبانی با آن مواجه هستیم، با توجه به اینکه فضای حفاظت فیزیکی از سیستم درمانگاه دور است، با این کمبود نیرو توانستیم معضلات را به کمک ریاست و مدیریت محترم بیمارستان مرتفع نماییم.
 توضیح اینکه این سمینار با قرائت قرآن کریم توسط کنعانی مسئول دفتر حراست دانشگاه و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و همچنین کلیپی از معرفی بیمارستان پوست رازی آغاز شد.
خبرنگار: فریبا حفیظی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • برگزاری سمینار مدیران حراست‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران در بیمارستان پوست رازی
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد