کد خبر: ٧٠٩٥٨/ ١٢:٥٨ - يکشنبه ٢ مهر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 537
چاپ
ارسال به دوست
مرکز تحقیقات خون وانکولوژی بیمارستان شریعتی ب کنگره سالانه پیوند مغز استخوان آسیا-اقیانوسیه را آبان برگزار می‌کند
دکتر قوام زاده: سرعت دستیابی به موفقیت در پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز در ایران بی‌نظیر است
دکتر قوام زاده در نشست خبری بیست دومین کنگره سالانه پیوند مغز استخوان آسیا-اقیانوسیه سرعت دستیابی به موفقیت در پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز در ایران را بی‌نظیر دانست.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، نشست خبری بیست دومین کنگره سالانه پیوند مغز استخوان آسیا-اقیانوسیه پنج‌شنبه 30 مهرماه 96 در بیمارستان شریعتی برگزار شد.
در این نشست دکتر اردشیر قوام زاده رئیس مرکز تحقیقت خون و سلول‌های بنیادی با ابراز خوشحالی از تربیت بیش از 300 فوق تخصص انکولوژی و هماتولوژی گفت: نخستین پیوند در سال 1369 در این مرکز با 6 تخت بستری انجام شد والان این مرکز با بیش از 50 تخت یکی از بزرگ‌ترین مراکز پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز در دنیاست.
 رئیس مرکز تحقیقات خون و سلول‌های بنیادی افزود: هم‌اکنون 16 مرکز پیوند مغز استخوان در شهرهای مختلف کشور راه‌اندازی شده است که سالانه ۱۰۰۰ پیوند سلول‌های بنیادی انجام می‌دهند.
دکتر قوام زاده آمار این نوع پیوند را در تمامی مراکز کشور مجموعاً یک هزار پیوند اعلام کرد و گفت: این تعداد باید به 2 هزار و 400 مورد برسد تا به حد استاندارد برسیم.
وی ادامه داد که موفقیت پیوند در این مرکز نزدیک به 76 درصد است که در تلاش هستیم آن را افزایش دهیم؛ اقدامات این مرکز علاوه بر سلامت و تندرستی بیماران، موجب صرفه‌جویی ارزی هم شده است.
در این کنفرانس خبری روسای مرکز پیوند در دیگر شهرهای کشور نیز حضور داشتند و آمار پیوندهای موفق در آن مرکز را اعلام کردند.
در این نشست همچنین دکتر مرجان یغمایی دبیر اجرایی بیست و دومین کنگره آسیا و اقیانوسیه پیوند خون و مغز استخوان روزهای برگزاری کنگره را ششم تا هشتم آبان 96 اعلام کرد و گفت: در این کنگره محققان صاحب‌نام از کشورهای مختلف ازجمله آمریکا، ایتالیا، انگلیس، آلمان، ژاپن، ترکیه، چین، مالزی و فرانسه حضور دارند.
وی تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه این کنگره را تاکنون حدود ۱۰۰ مقاله اعلام کرد و گفت از این تعداد حدود ۲۵ درصد مقالات ارسالی به دبیرخانه از سوی محققان خارج از کشور است دبیر اجرایی بیست و دومین کنگره آسیا و اقیانوسیه پیوند خون و مغز استخوان هشتم مهر را آخرین فرصت ارسال مقاله به دبیرخانه اعلام کرد.
بیست دومین کنگره سالانه پیوند مغز استخوان آسیا-اقیانوسیه همزمان با چهارمین کنگره بین‌المللی و هفتمین کنگره کشوری سلول‌های بنیادی و دومین کنگره سالانه پرستاری ششم تا هشتم آبان 96 در هتل اسپناس پالاس تهران برگزار می‌شود.
خبر: معصومی فرد
عکس: ولی الهی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • مرکز تحقیقات خون وانکولوژی بیمارستان شریعتی
  • بیست دومین کنگره سالانه پیوند مغز استخوان آسیا-اقیانوسیه
  • هفتمین کنگره کشوری سلول‌های بنیادی و دومین کنگره سالانه پرستاری
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد