کد خبر: ٧١٠١٤/ ١٠:٤٣ - سه شنبه ٤ مهر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 233
چاپ
ارسال به دوست
توزیع 8 هزار جلد در راستای برنامه ملی خود مراقبتی در مرکز بهداشت جنوب تهران
واحد آموزش بهداشت مرکز بهداشت جنوب تهران 8 هزار جلد در راستای برنامه ملی خود مراقبتی و آموزش سفیران سلامت توزیع کرد.

به گزارش روابط عمومي مرکز بهداشت جنوب تهران، واحد آموزش بهداشت این مرکز در راستای برنامه ملی خود مراقبتی، آموزش سفیران سلامت و در ادامه برنامه آموزش داوطلبان سلامت، 8 هزار جلد را با همکاری واحد نقلیه در مهر 96 بین مراکز جامع سلامت، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت توزیع کرد.
 عناوین کتاب‌ها شامل ترویج تغذیه با شیر مادر، آمادگی در مقابل مخاطرات طبیعی، ازدواج سالم، سلامت میان‌سالان، از مجموعه آموزشی ویژه داوطلبان سلامت و خود مراقبتی هفته‌به‌هفته بارداری، سبک زندگی سالم و خطر سنجی سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان از مجموعه آموزشی ویژه سفیران سلامت بود.
توضیح اینکه در برنامه ملی خود مراقبتی در ابتدا اصول استفاده از کتاب خود مراقبتی در ناخوشی‌های جزئی به افراد دارای سواد بالاتر از 8 کلاس سواد که به‌عنوان سفیران سلامت از هر خانواده یک نفر انتخاب‌شده‌اند توسط مراقبین سلامت آموزش داده می‌شود و سپس در مراجعات بعدی بر اساس وضعیت سلامت، سن و نیاز اشخاص از محتویات کتاب برای افزایش سواد سلامت سفیران و کمک به تصمیم‌گیری‌های به‌موقع و آگاهانه، همچنین اقدام مناسب برای پیشگیری و حفظ سلامت مورداستفاده قرار می‌گیرد.
خبرنگار: نگار دیوبندی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • مرکز بهداشت جنوب تهران
اخبار مرتبط
نظرات کاربران

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد