کد خبر: ٧١٣٠٠/ ١١:١٠ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 415
چاپ
ارسال به دوست
برگزاری کمیته دانشگاهی بررسی علل مرگ مادر باردار در معاونت درمان
کمیته دانشگاهی مرگ مادر باردار باهدف بررسی پرونده مادر متوفی در مرکز درمانی تحت پوشش با حضور معاون درمان دانشگاه برگزار شد.

گالری عکس
این کمیته روز سه‌شنبه 18 مهرماه 96 با حضور دکتر علی پور معاون درمان، دکتر عباسی مدیر نظارت و اعتباربخشی، دکتر تهرانیان رئیس گروه مادر، نوزاد و مامایی، متخصصین گروه زنان و زایمان، تعدادی از اعضاء هیئت‌علمی گروه‌های تخصصی بیهوشی، عفونی، نورولوژی، گوارش، هماتولوژی، کارشناسان گروه مامایی معاونت درمان و کارشناسان معاونت بهداشتی برگزار شد.
ابتدا دکتر تهرانیان رییس گروه مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان دانشگاه طبق دستور جلسه، گزارش یک مورد مرگ مادری اخیر در بیمارستان دانشگاهی تحت پوشش را ارائه و در خصوص اقدامات درمانی انجام‌شده توضیحاتی داد.
دکتر علی پور معاون درمان در این نشست گفت: کاهش میزان مرگ‌ومیر مادران به دلیل عوارض بارداری و زایمان منعکس‌کننده وضعیت سلامت عمومی در جامعه است و از آن برای سنجش توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها استفاده می‌شود.
 وی همچنین تشخیص و ارجاع به‌موقع مادران پرخطر به مراکز درمانی سطح سه و ممانعت از اخذ رضایت شخصی در موارد مادران پرخطر را از اولویت‌های سیستم‌های درمانی خواند.
دکتر آل یاسین مدیر گروه زنان دانشگاه با اشاره به عواملی که مادر پرخطر را تهدید می‌کند، گفت: متأسفانه گاها دخالت‌های بیمار در تصمیم‌گیری‌های پزشک سبب به خطر افتادن جان مادر می‌شود.
در ادامه اساتید و اعضای هیئت‌علمی حاضر در این جلسه نظرات خود را در مورد پرونده مذکور اعلام  و علل منجر به مرگ مادر پرخطر مطروحه را بررسی کردند.  همچنین مداخلاتی را در راستای کاهش مورتالیتی و موربیدیتی مادران جهت ابلاغ و اجرا در بیمارستان‌های تحت پوشش مصوب کردند.
در پایان گزارشی از میزان اجرای تمامی مصوبات کمیته‌های دانشگاهی مرگ مادر سال 95 ارائه و راهکارهای لازم جهت تضمین ادامه اجرای آن‌ها عنوان شد.
عکس و خبر: باهو

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • کمیته دانشگاهی بررسی علل مرگ مادر باردار
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد