کد خبر: ٧١٧٥٠/ ١٥:٥٨ - سه شنبه ٢ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1293
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
با حضور دکتر حریرچی نشست مشترک مسئولان نظام سلامت با کارشناسان سازمان جهانی بهداشت برگزار شد
در نشست مشترک مسئولان حوزه سلامت با کارشناسان سازمان جهانی بهداشت، راهکارهای تقویت اقدامات تحولی در نظام سلامت کشور موردبررسی قرار می‌گیرد.

گالری عکس
به گزارش موسسه ملی تحقیقات سلامت، این نشست که از 1 آبان 96 به مدت سه روز در محل موسسه ملی تحقیقات سلامت برگزار می‌شود، کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (از بین متخصصان حوزه اقتصاد سلامت و سیاست‌گذاری) و نماینده آن سازمان در دفتر ایران حضور دارند.
دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و رییس این نشست، حضور همکاران سازمان جهانی بهداشت را فرصت مغتنمی شمرد و از همکاری آنان قدردانی کردند.
دکتر حریرچی با تأکید بر ضرورت ارزیابی جامع طرح تحول سلامت گفت: در راستای اجرای اقدامات متعدد طرح تحول سلامت و به‌منظور  شناسایی مسائل و مشکلات آن، لازم است ابعاد مختلف این طرح مورد ارزیابی جامع قرار گیرد.  لذا علاوه بر اتکا به ارزیابی‌های داخلی، بایستی از مشاوره کارشناسان مطرح سطح دنیا نیز استفاده شود.
دکتر حریرچی با تشکر ویژه از  حضور  اگنس سوکات، به‌عنوان مدیرکل دفتر مرکزی سازمان جهانی بهداشت مستقر در ژنو، به مهم‌ترین محورهای این نشست اشاره کرد و گفت: لزوم طراحی و استقرار اصلاحات نظام سلامت با توجه ویژه به طرح تحول سلامت، تأمین مالی در حوزه سلامت، ساختارهای بیمه سلامت، خرید راهبردی، نیروی انسانی حوزه سلامت، ساختارهای سازمانی برای اجرای اقدامات در حوزه سلامت، مشارکت¬های مردمی، ارائه خدمات سلامت و حفاظت مالی برای این خدمات و... ازجمله موضوعاتی است که در این سه روز موردبررسی قرار می‌گیرد.
تنظیم: سمیرا کرمی
عکس: میثم عطری

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#