کد خبر: ٧٢٢٧٩/ ١٥:١٩ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 3120
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
دومین همایش یوسرن با اهدای جوایز به دانشمندان و پژوهشگران برگزیده برگزار شد
در همایش شبکه جهانی آموزش و پژوهش‌های علمی یوسرن که به میزبانی دانشگاه‌های اوکراینی برگزار شد، برگزیدگان پنج حیطه علوم نظری و ریاضی، فیزیک، زیست، پزشکی و اجتماعی معرفی شدند.

گالری عکس
همایش شبکه جهانی آموزش و پژوهش‌های علمی یوسرن که برای نخستین بار از 8 تا 10 نوامبر 2016 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران و با حضور برنده نوبل پزشکی جان گوردون برگزارشده بود؛ در سال دوم در شهر خارکیف اوکراین و به میزبانی دانشگاه‌های اوکراینی برگزار شد. براین اساس در نوامبر 2017 دانشگاه ملی پزشکی خارکیف، دانشگاه ملی داروسازی، دانشگاه پلی تکنیک، دانشگاه کارازین خارکیف، کنسرسیوم دانشگاهی خارکیف و استانداری خارکیف میزبان دانشمندان برتر و دانشمندان جوان سراسر دنیا بودند.
مراسم افتتاحیه کنگره در روز اول با سخنرانی و خوشامدگویی جولیا سیتلیچنا، استاندار خارکیف، دکتر نیما رضایی رئیس و موسس یوسرن و معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی، لودمیلا بلووا رئیس کنسرسیوم دانشگاهی خارکیف، ویل باکیروف رئیس دانشگاه کارازین، و با حضور ولادیمیر لیسویی رئیس دانشگاه ملی پزشکی، یوگن سوکول رئیس دانشگاه پلی تکنیک و آلا کتویتسکا رئیس دانشگاه داروسازی آغاز شد.
سپس دانشمندان برتر از کشورهای کانادا، آلمان، آمریکا، ایتالیا، ایران، اسلوونی، و انگلستان به ارائه سخنرانی در حیطه‌های مختلف علمی پرداختند. برنامه علمی کنگره یوسرن که هرساله باهدف از میان برداشتن مرز بین علوم برگزار می‌شود امسال با تکیه‌بر حیطه تکامل در علوم مختلف تهیه‌شده بود و سخنرانان به ارائه سیر تکاملی و تحول در زمینه‌های مختلف ازجمله اکوسیستم، علوم تغذیه، کهکشان‌ها، ژن‌های انسانی، انرژی‌های تجدید پذیر، بیماری‌های سیستم ایمنی، بیماری‌های اعصاب و روان، تشخیص سرطان، نانوذرات، و همکاری‌های جوامع انسانی پرداختند.
در روز اول، خارکیف میزبان مراسم سومین جشنواره نقاشی برای کودکان بیمار نیز بود. این جشنواره بین‌المللی برای سومین سال متمادی با شرکت بیش از هزار و 400 کودک و نوجوان از سراسر جهان باهدف حمایت روانی از کودکان بیمار و با پرپایی نمایشگاه آثار برگزیده در 30 شهر دنیا برگزار شد. در مراسم اختتامیه رتبه‌های اول تا سوم برگزیده در چهار گروه سنی موردتقدیر دانشمندان و روسای دانشگاه‌های خارکیف قرار گرفتند.
در روز دوم کنگره یوسرن 4 دانشگاه خارکیف به‌صورت موازی و همزمان میزبان شرکت‌کنندگان و سخنرانان کنگره یوسرن بودند. در دانشگاه کارازین پروفسور کاپاچیولی از دانشگاه ناپل ایتالیا سخنرانی عمومی در حیطه امکان وجود حیات در کرات دیگر را ارائه داد و سپس 5 پژوهشگر جوان به ارائه نتایج تحقیقات خود در حیطه‌های فیزیک، نجوم، پزشکی و فناوری اطلاعات سلامت پرداختند. این برنامه با برگزاری پنل علمی با موضوع تعادل میان جمعیت و منابع به پایان رسید.
در دانشگاه پلی تکنیک پروفسور دانیل پائولی در باب علوم زمین‌شناسی و اقیانوس‌ها و پروفسور تیتریسی به ارائه نتایج تحقیقات در حیطه ایجاد کربن از بیومس ها پرداختند. سپس سخنرانی دانشمندان جوان به‌صورت شفاهی و ارائه پوستر انجام شد.
در دانشگاه داروسازی پروفسور مارکوس فیشر از آلمان در مورد ساخت ویتامین B12 و پروفسور کودا از ایتالیا در مورد تشخیص سرطان با استفاده از نانو ذرات سخنرانی کردند. ادامه برنامه با سخنرانی و ارائه پوستر دانشجویان و پژوهشگران جوان ایرانی واوکراینی دنبال شد.
دانشگاه پزشکی خارکیف در دو بخش میزبان سخنرانی پروفسور ایچلر در زمینه یافتن ژن‌های موثر در ایجاد تأخیر رشد عصبی، پروفسور قاضی الدین از آمریکا در زمینه یافتن بیومارکرهای اوتیسم، پروفسور پرک از اسلوونی در زمینه تحول در نظریه بازی‌ها و نحوه استفاده از آن، و کارگاه نگارش کتاب با همکاری انتشارات بین‌المللی با تدریس دکتر نیما رضائی بود. ارائه پوستر و سخنرانی دانشمندان جوان در این دانشگاه نیز دنبال شد.
تور بازدید از اماکن دیدنی و تاریخی شهر خارکیف آخرین برنامه روز دوم کنگره با رویکرد بین‌رشته‌ای و بین دانشگاهی بود.
در روز سوم کنگره یوسرن مصادف با روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه مراسم اختتامیه کنگره و اهدای جوایز سالانه یوسرن در 5 حیطه اصلی علوم نظری  و ریاضی، فیزیکی، زیستی، پزشکی و اجتماعی برگزار شد. در سال 2017 بیش از 5500 دانشمند و پژوهشگر جوان زیر 40 سال برای دریافت جایزه یوسرن کاندیدا و به رقابت پرداختند. داوری این رقابت علمی که با آغاز سال میلادی 2017 کلید خورده بود توسط اعضای بورد علمی شبکه یوسرن شامل دانشمندان یک درصد برتر از سراسر جهان و برندگان جایزه نوبل انجام شد. طی انجام دور اول داوری تعداد 103 متقاضی به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند و با انجام  دور بعدی مجموعاً 20 نامزد برتر در 5 حیطه علمی مشخص شدند و با انجام آخرین مرحله داوری 5 برنده نهایی جایزه یوسرن 2017 مشخص شد.
برندگان جایزه یوسرن 2017 به تفکیک رشته به شرح زیر است:
پروژه ' Multilayer structure and dynamics of the physical world: modeling the complexity of systems of systems  ' توسط Manlio De Domineco با 86 مقاله و h index 29 برنده جایزه یوسرن در زمینه علوم formal  شد.
پروژه '  The design of efficient and low cost electrocatalysts catalysts without the use of critical metals ' توسط Maria Magdalena Titirici با 112 مقاله و h index 53 برنده جایزه یوسرن در زمینه علوم فیزیکی شد.
پروژه '  Hybrid immune-eluding nanocrystals as smart and active theranostic weapons against cancer -TrojaNanoHorse ' توسط Valentina Alice Cauda با 77 مقاله و h index 26 برنده جایزه یوسرن در زمینه علوم زیستی شد.
پروژه '  Brain dynamics and flexible behavior in autism and attention-deficit/hyperactivity disorder ' توسط Lucina Qazi Uddin با 82 مقاله و h index 40 برنده جایزه یوسرن در زمینه علوم پزشکی شد.
پروژه ' Transitions towards cooperation in human societies ' توسط Matjaz Perc با 266 مقاله و h index 66 برنده جایزه یوسرن در زمینه علوم اجتماعی  شد.
در پایان میزبانی کنگره و جشنواره اهدای جوایز یوسرن در سال 2018 از میان 4 کشور نامزد، به ایتالیا تعلق گرفت.
لازم به ذکر است شبکه جهانی آموزش و پژوهش هاس علمی یوسرن در حال حاضر بیش از 5600 عضو از بیش از 65 کشور دنیا دارد و بیش از 300 دانشمند یک درصد برتر دنیا شامل 14 برنده جایزه نوبل و ابل جزو بورد مشاورین این شبکه علمی است. http://usern.tums.ac.ir
خبرنگار: مهسا کشاورز

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/09/27 11:53
0
0
بر گزاری رویداد بین المللی با چنین گستردگی و مشارکت 4 دانشگاه و استانداری ایالت خارکف و کنسریوم دانشگاهی این استان، نشان میدهد، تنها با اراده و پشتکار و ابتکار افرادی چون دکتر نیما رضایی می توان زمینه های دستاورد ها و همکاری های بزرگ بین المللی این چنین را برای علم کشورمان فراهم نمود. چنین حرکت های عظیم و خالصانه و منحصر به فردی در یاد دانشجویان و دانشمندان ایرانی خواهد ماند.
کاربر مهمان
1396/08/25 10:58
0
0
It is proud that our university and Dr. Rezaei are the founders of this new movement. I wish more success for this team Dr.Zarinara.
کاربر مهمان
1396/08/24 14:23
0
0
بسیار غرور افرین و اموزنده است که در خاک کشور دیگری بشود همچین کنگره ای برگزار کرد. ایکاش قبل از کنگره اطلاع رسانی میشد که ما هم شرکت کنیم
کاربر مهمان
1396/08/24 13:29
0
0
تبریکات قلبی خود را تقدیم به استاد گرانقدر جناب اقای دکتر رضایی مینماییم که همیشه افتخار آفرین کشور عزیزمان میباشند . ع . ه
کاربر مهمان
1396/08/24 10:34
0
0
تبریک و تهمیت خدمت دکتر رضایی برای انجام چنبن کار بزرگ و خلاقانه ای وآرزوی سلامتی و توفیق روزافزون برای ایشان و تیم اجرایی یوسرن
کاربر مهمان
1396/08/24 8:25
0
0
خدا قوت- دکتر رضایی در هر جایی که باشند کارهای ارزشمندی انجام میدهند. خداوند متعال پشت و پناهشان
کاربر مهمان
1396/08/23 19:21
0
0
با تشکر از اطلاع رسانی این رویداد بی نظیر. حرکت بین المللی و مرجعیت علمی یعنی رخدادهایی اینچنین که با ابتکار دانشمندان کشورمان بتوانیم در مرز دانش حرکت کنیم و مرزهای جغرافیایی را درنوردیم. احسنت به جناب آقای دکتر رضایی دانشمند جوان این دانشگاه که خلاقانه و بدون خستگی به پیش میرود.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد