کد خبر: ٧٢٣٧٦/ ١٢:٤٠ - دوشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1545
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
گفتگو با برگزیدگان سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا
بهروزی: دانشگاه علوم پزشکی تهران دنیایي کامل است که در آن امکان انجام هرکار علمی وجود دارد
میلاد بهروزی برگزیده سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا، موفقيت را در مسير درست قرار گرفتن و استمرار در پيمودن آن دانست و اميد، انگيزه، تلاش و ممارست را مهم‌ترین توشه این راه معرفی کرد.


دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌منظور حمایت و تشویق فعالیت‌های ارزشمند دانشجویان، چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را با شعار دانشجو، نشاط، تعالی و آرمان‌گرایی 14 آذر 96 برگزار خواهد کرد.
این جشنواره صرفاً برای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای عمومی، دکترای تخصصی، دستیاری و فلوشیپ می‌توانند با ارائه مستندات خود در محورهای مختلف آن شرکت کنند.
برای آشنایی بیشتر دانشجویان با این جشنواره، روابط عمومی دانشگاه با برگزیدگان سومین دوره گفت‌وگو کرد که در ادامه می‌خوانید:

خودتان را معرفی کنید و بفرمایید در چه حیطه‌ای از جشنواره برگزیده شدید؟

ميلاد بهروزي هستم؛ دانشجوي ورودي 90 مقطع دكتراي عمومي داروسازي دانشگاه علوم پزشكي تهران. به لطف خدا مجموعه فعالیت‌هایم در حوزه هنري ادبي سومين جشنواره دانشجويي ابن‌سینا موردتوجه اساتيد و داوران ارجمند قرار گرفت و توفيق  داشتم كه در اين بخش برگزيده شوم.

فکر می‌کنید چه عواملی در موفقیت شما نقش داشته است؟
 به نظرم موفقيت يك هدف يا رسيدن به یک مقصد نيست. موفقيت درواقع در مسير درست قرار گرفتن و استمرار  در پيمودن آن مسير است. براي قدم گذاشتن در مسير و مهم‌تر از آن درست پيمودن آن، نیاز به توشه و اندوخته مناسب است. اميد، انگيزه،تلاش و ممارست مهم‌ترین ابزار در این راه هستند و توكل و اطمينان به خدا تکمیل‌کننده آن‌هاست.

جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را چطور ارزیابی می‌کنید؟ چه پیشنهادی برای بهتر برگزار شدن آن دارید؟
جاي خالي چنين رويدادی، بسیار احساس می‌شد و واقعاً خوشحالم كه جشنواره‌ای در اين سطح برگزار می‌شود. دانشگاه تهران خود به‌تنهایی دنيایی است  مملو از استعدادهاي بالقوه در زمینه‌های مختلف؛ وقتي بستر انگیزشی مناسبي مانند اين جشنواره فراهم می‌آید، اشتیاق دانشجوها براي فعاليت دوچندان می‌شود. ویژگی خاص و منحصربه‌فرد جشنواره  در این است كه صرفاً برای يك فعاليت به كسي جايزه نمی‌دهند بلكه  افراد با ماحصل  فعالیت‌های دوران دانشجویی‌شان وارد عرصه رقابت می‌شوند و برتر شدن در اين شرايط خيلي لذت‌بخش‌تر و حائز اهمیت‌تر است.
پیشنهاد می‌دهم براي بهره‌وری بهتر از دستاوردهاي جشنواره، پس از شناسايي برگزیده‌ها، از آن‌ها به‌عنوان mentor براي دانشجويان سال‌های پایین‌تر استفاده کنیم. در این صورت می‌توانیم شاهد اجراي پروژه‌های بيشتري از سوی دانشجوها در سطوح به‌مراتب پیشرفته‌تری باشيم به‌طوری‌که پس از چند دوره، فعالیت‌های دانشجويان را در زمینه‌های مختلف هدفمند‌تر سازيم و با سندهاي بالادستی تطابق بيشتري دهيم.

به‌عنوان سؤال پایانی چه توصیه‌ای به دانشجویان دارید؟
قدر اين اتمسفر، اين فضاي بی‌نظیر دانشگاه تهران را بدانيد؛ جايي كه فقط يك محل تحصيل نيست. با اصالت، قدمت، منابع، تجهيزات و نيروهاي انساني فوق‌العاده نابي كه اينجا دارد هر كاري، واقعاً هر كاري امکان‌پذیر  است و شما نه با يك دانشگاه كه با يك 'دنياي كامل ' طرف هستيد. پس‌ازآن استفاده کنید و لذت ببريد.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: مهدی کیهان

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج




سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد