کد خبر: ٧٢٤١٣/ ١٤:٤٧ - سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 4625
چاپ
ارسال به دوست
مراسم تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید مجتمع بیمارستانی امام خمینی برگزار شد
رییس دانشگاه، اداره بیمارستان را نیازمند تخصص و دور اندیشی بالا دانست
در مراسمی با حضور رییس دانشگاه، از زحمات دکتر خراسانی قدردانی و حکم انتصاب دکتر صادق نیت به عنوان رییس جدید مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) اعطا شد.

گالری عکس

مراسم تکریم دکتر قاسمعلی خراسانی، رییس پیشین و معارفه دکتر خسرو صادق نیت، رییس جدید مجتمع بیمارستانی امام خمینی، با حضور اساتید پیشکسوت، اعضای هیات علمی، پرستاران، و کارکنان  بیمارستان روز سه شنبه 30 آبان  1396 در تالار امام برگزار شد.

تفویض اختیار به مدیران
در ابتدای این مراسم دکتر عقیقی، از اساتید پیشکسوت مجتمع، به نمایندگی از سوی اساتید و اعضای هیات علمی از زحمات دکتر خراسانی قدردانی کرد و گفت: دکتر خراسانی در زمان مسئولیت اداره مجتمع، با حضور مستمر در بخش های مختلف بیمارستان و ایجاد انگیزه در اعضای هیات علمی برای حضور سروقت در بخش ها، به دقت کسری ها و مشکلات بیمارستان را بررسی می کرد.
وی  همچنین از خداوند منان خواستار توفیق و موفقیت دکتر صادق نیت در مسئولیت جدید شد و حضور دکتر کریمی در مجتمع را غنیمت شمرد و گفت: از ریاست دانشگاه می خواهم تا با تفویض اختیارات کافی به دکتر صادق نیت، زمینه حل بسیاری از مشکلات بیمارستان از جمله پارکینگ، همراه سرا و تکمیل ساختمان های نیمه ساز را فراهم آورد چرا که این مجتمع چشم امید بیماران است.

به آینده خوش بینم
سپس دکتر خراسانی، مجتمع بیمارستانی امام را برندی بزرگ با 5 هزار عضو خواند و تصریح کرد: این جمعیت بزرگ با کمک حدود 200 نفر از اعضا (حدود 60 رییس بخش، 60 سرپرستار و حدود 33 نفرتیم مدیریت اجرایی) اداره می شد.
وی مسئولیت اجرایی در کشور را امری دشوار با استهلاک بالا خواند و گفت: مسئولیت مجتمع امام، کار بسیار سنگینی بود که با همکاری تمامی اعضا میسر شد و نقش من در این جمع همچون پلیسی در میان تقاطع بود.
دکتر خراسانی، ضمن قدردانی ویژه از مدیران اجرایی که بار سنگین مسئولیت را بر عهده داشتند، تاکید کرد: بنده در عرصه بهداشت و درمان، سابقه حضور در اکثر پست های مدیریتی را داشتم اما هیچ کجا سخت تر از بیمارستان نبود. امیدوارم دکتر صادق نیت با توجه به تجربه ریاست بیمارستان بهارلو در این پست جدید نیز موفق باشند.
رییس پیشین مجتمع بیمارستانی امام، اعتماد دانشگاه به مدیران و روسای بیمارستان ها را منشا اثر دانست و خاطر نشان کرد: در زمان ریاست دکتر جعفریان از ایشان خواستم تا اداره تالار امام را به بیمارستان واگذار نماید. در زمان تحویل این مرکز با 16 پرسنل، درآمد سالانه 80 میلیون داشت و این در حالی است که امروز با 4 پرسنل، درآمدی بالغ بر 500 میلیون دارد. این مسئله نشان می دهد که اعتماد به بیمارستانها می تواند، بهره وری را افزایش دهد.
وی در ادامه به بخشی از فعالیت های انجام شده در بیمارستان اشاره کرد و گفت: کارهای بسیاری در این سالها انجام شده اما فعالیت های بسیاری نیز باقی مانده است. بنده از استاد یلدا آموختم که باید کمک کرد و امروز به شما می گویم که ما قطعا به شما کمک خواهیم کرد. من به آینده خوش بین هستم و امیدوارم در دوره مدیریت بعدی شاهد شکوفایی بیشتر باشیم.

با امید در مسیر پیشرفت بیمارستان
پس از آن دکتر صادق نیت، با گرامی داشت یاد و خاطره اساتید پیشکسوت همچون دکتر مرشد، دکتر نفیسی، دکتر خردپیر، دکتر جبل عاملی و دکتر میر خانی، از زحمات ارزشمند دکتر خراسانی قدردانی کرد و گفت: رفع مشکلات ساختاری بیمارستان از مهم ترین اقداماتی بود که در زمان ریاست دکتر خراسانی رخ داد و زمینه ساز فعالیت های بعدی شد. همچنین بازسازی و نو سازی بخش ها از دیگر اقدامات ارزشمند ایشان بود.
وی به سابقه حضور در بیمارستان امام در زمان دانشجویی و انترنی (30 سال قبل) اشاره کرد و گفت: به عنوان فرزند بیمارستان، خدمت به اساتید بزرگوار که گنجینه ای از درهای گرانبها هستند و همچنین پرستاران ارزشمندی که محیط بیمارستان با حضور آنها تعریف بیمارستان به خود می گیرد، را افتخار می دانم و همانگونه که اساتید ما آموختند، بهترین مکان برای خدمت گذاری را بیمارستان می دانم.
دکتر صادق نیت، به برخی مشکلات زمینه ای در بیمارستان اشاره کرد و افزود: علی رغم تمامی تلاش های انجام شده تا کنون، برخی از مشکلات پایه ای در بیمارستان، مانع از ارائه بهینه خدمات شده است که از مهم ترین آنها می توان به معضل پارکینگ اشاره کرد. همچنین بر اساس رویکرد دانشگاه و شخص دکتر کریمی، توجه به نیازهای پرسنل به عنوان سرمایه های اصلی بیمارستان، قطعا در دستور کار قرار دارد و یکی از اساسی ترین و مهم ترین وظایف ما خواهد بود.
رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، از قول مساعد اساتید برای همکاری در رفع مشکلات بیمارستان خبر داد و افزود: بنده به خوبی می دانم که در چه شرایطی مسئولیت اداره مجتمع را پذیرفته ام اما خوشبختانه این مرکز بسترهای مناسبی برای ادامه فعالیت دارد. حضور اساتید دلسوز و راهنما و وعده ها و نویدهای آنها برای همکاری، قطعا کمک می کند تا علی رغم مشکلات بتوانیم مسیر پیشرفت را به خوبی طی کنیم و این پشتوانه بزرگی است.

به دانشگاه اعتماد کنید
دکتر کریمی، رییس دانشگاه، در ابتدا از همکاران و پرسنل بیمارستان امام برای کمک رسانی به مصدومان حادثه زلزله غرب کشور در شب و روز های گذشته قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد تا اجر زحمات آنان در کاهش آلام بیماران و مصدومان مورد توجه درگاه احدیت قرار گیرد.
 وی سپس ضمن تقدیر از زحمات چند ساله دکتر خراسانی گفت: قبول مسئولیت در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) شجاعت می خواهد و من به هیچ عنوان مدیریت بیمارستان را آن گونه که دیگران آن را باتلاق می دانند، نمی دانم. بلکه به نظرم اینجا محیطی مقدس برای خدمت رسانی است. البته هیچگاه مسئولیت مستقیم در این مرکز نداشتم اما به دوستان گفته ام که اگر امروز چشم از دنیا ببندم، تنها توشه ای که می خواهم با خود از دنیا ببرم، 21 سال اداره بیمارستان است.
رییس دانشگاه، اداره بیمارستان را منشا خیری خواند که در مقابل برخی قرار داده شده است و گفت: بنده فردی واقع گرا و اجرایی هستم و معتقدم، اداره بیمارستان، همچون اداره هتلی 5 ستاره است که تمامی ساکنین آن بیمارانی با ده ها مشکل و گرفتاری هستند. قطعا اداره چنین مکانی، نیازمند تخصص و دور اندیشی بالایی است.
دکتر کریمی، از ساخت و سازهای بی رویه در فضاهای بیمارستانی انتقاد کرد و یادآور شد: ای کاش وقتی سالها قبل بیمارستان شریعتی ساخته شد ما با ساخت مرکز قلب در محوطه آن، این بیمارستان را به بن بست نمی رساندیم، ای کاش در مجتمع بیمارستانی امام خمینی، اجازه می دادیم همان پیش بینی که در 80 سال قبل داشتند، به همان نحو اجرایی و اداره شود، ای کاش مدیریت ساخت و ساز از مدیریت بیمارستان جدا می شد، ای کاش رییس بیمارستان فقط مسئول اداره امروز بیمارستان باشد و مسئول تصمیم گیری برای آینده بیمارستان نباشد، ای کاش اگر بناست بیمارستان بزرگی در محوطه بیمارستان شریعتی ساخته شود، به بیرون از شهر منتقل می شد. قطعا تمام کسانیکه در گذشته فعالیت کرده اند با نیت خیر قدم برداشته اند اما مسئله پارکینگ موضوع کوچکی نیست به نحوی که در آمریکا و اغلب کشورهای اروپایی به اندازه بزرگی بیمارستان، در کنارش پارکینگ وجود دارد. باید روزی باشد که بیماران بتوانند به راحتی در بیمارستان تردد کنند و گل و خاکی آنجا نباشد.
رییس دانشگاه، دکتر صادق نیت را فردی وارسته، شجاع، مسئولیت پذیر با کارنامه ای مثبت، توصیف کرد و افزود: تجارب ایشان در اداره بیمارستان کمک می کند تا مدیریتی یکپارچه ایجاد شود و چه زیباست که در بیمارستانها یک نفر مسئول و دیگران کمک کننده باشند. معتقدم، اکثر تصمیمات بیمارستان، باید در داخل بیمارستان و با حضور، رییس و همراهی و کمک اعضای هیات علمی اتخاذ شود.
وی توجه به نیروی انسانی را از اولویت های دانشگاه خواند و گفت: مطمئن باشید که رضایت نیروی انسانی، در اولویت برنامه های دانشگاه قرار دارد و معتقدم نیروی انسانی نباید نگران ابتدایی ترین مسئله که دریافت حقوق است باشد. دانشگاه ما، فقیر نیست، بلکه به دلیل بدقولی شرکاء، در حال حاضر نقدینگی کمی دارد اما سیاست ما بر پرداخت حق و حقوق پرسنلی است. بسیاری از دوستان، شرایط جنگ را به خاطر دارند و می دانند که در وضعیتی بدتر از امروز نیز قرار داشتیم. مطمئنا این بحران خواهد گذشت اما ناامید کردن همکاران، پرسنل و جامعه، ظلم بزرگی در حق بیماران است چرا که این مرکز به عنوان ملجاء و پناه آنان است.
دکتر کریمی گفت: در طرح تحول سلامت، مبالغ زیادی برای نو سازی و بازسازی زیر ساخت های  بیمارستان پرداخت شده  که باید این اقدامات دیده شود. از سوی دیگر این بیمارستان مشکلات زیادی داشته و دارد، اما برای رفع آنها نمی توان این قطار را از حرکت باز ایستاند بلکه ناچاریم در حال حرکت آن را اصلاح کنیم. از دکتر صادق نیت می خواهم در این مدتی که ریاست بیمارستان را بر عهده دارد، دست به ساخت و ساز جدیدی نزند و تنها به رفع مشکل پارکینگ بپردازد.
رییس دانشگاه، سپس به حضور دکتر صادق نیت در هیات رئیسه دانشگاه اشاره کرد و گفت: امروز یکی از سخت ترین پست های دانشگاه، ریاست مجتمع بیمارستانی امام است؛ از این رو جایگاه ویژه ای در هیات رئیسه برای آن در نظر گرفتیم و از دکتر صادق نیت خواستیم که در آن حضور موثر و فعالی داشته باشد. معتقدم رییس بیمارستان، رییس جمهور بیمارستان است و باید تمام قد و تمام فکر در اختیار بیمارستان باشد تا با کمک شما مشکلات به مرور حل شود.
وی حل مشکلات ساختاری بیمارستان را مستلزم صبر و همکاری دانست و تصریح کرد: پرسنل عزیز، امروز در دانشگاه دلسوز تر از من نسبت به خودتان در دانشگاه نخواهید یافت و لذا عاجزانه درخواست می کنم با مشکلات صنفی به صورت احساسی برخورد نکنید و اجازه دهید دانشگاه در آرامش به مشکلات رسیدگی کند.
دکتر کریمی افزود: نیازی نیست برای ابتدایی ترین مسائل رفاهی تحصن کنید و با صدای بلند حرف بزنید، قطعا در دانشگاه صدای آهسته شما نیز شنیده می شود. لطفا به دانشگاه اعتماد کنید و اگر حرف منطقی داشتید از طریق روسا به دانشگاه برسانید. درخواست می کنم که 365 روز زحمات و بی خوابی های خود و همکاران در بیمارستان امام را با یک حرکت احساسی از بین نبرید و سرمایه های اجتماعی خود و ما را یک شبه بر باد ندهید.
وی بیمارستان امام را آخرین امید بیماران خواند و خرابی چهره آن را موجب دلسردی بیماران دانست و گفت: امید بیماران به شماست و وقتی از طریق رسانه ببیند که شما اعتصاب کرده اید برداشت خوبی نخواهند کرد. بنده 16 سال در مرکز قلب حتی برای یک روز پرداخت پرسنلی را به تاخیر نیانداختم. البته تصور نکنید که مرکزقلب، بیمارستان  پولداری است بلکه ما با فکر آنجا را اداره می کردیم.
رییس دانشگاه، همچنین به پرداخت کارانه ها اشاره کرد و ضمن انتقاد از برخی سخنان مبنی بر سهل انگاری در پرداخت پرسنلی در زمان ریاست پیشین گفت: دکتر جعفریان فردی شریف هستند و پرداخت کارانه به این معنا نیست که در گذشته پولی در دانشگاه بوده و پرداخت نشده است، بلکه این کارانه ها به سختی و با جابجایی پول از محلی دیگر پرداخت شده است. از این پس هم سعی می کنیم تا با فاصله ای منطقی پرداخت های پرسنلی را انجام دهیم.
وی در پایان از همگان خواست تا دکتر صادق نیت را در عبادتگاه مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تنها نگذارند.
در پایان با اهداء الواح و هدایا از زحمات دکتر خراسانی قدردانی شد. همچنین حکم انتصاب دکتر صادق نیت به عنوان رییس جدید مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) که 3 آبان 96 از سوی دکتر کریمی رییس دانشگاه صادر شده بود، به ایشان اعطا شد.
خبر: نسیم قرائیان
عکس: سید میثم عطری

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • تودیع و معارفه
  • دکتر کریمی
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/09/05 14:26
0
0
با سلام و عرض تبریک خدمت استاد ارجمند جناب آقای دکتر صادق نیت جهت قبول شجاعانه مسئولیت ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی .امیدوارم همچون گذشته پیروز و سربلند باشید .
کاربر مهمان
1396/09/04 21:19
0
0
با سلام.امیدوارم جناب آقای دکتر صادق نیت با تجارب بسیار خوبی که در بیمارستان بهارلو کسب نمودند و اثرات ماندگار ومثبتی که از خودشان در آن مرکز درمانی به جای گذاشتند،بتوانند در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)نیز ،همچون گذشته موفق و موید باشند.
کاربر مهمان
1396/09/04 21:14
0
0
از آقای دکتر خراسانی بابت زحماتشان، بخصوص نوسازی فضای فیزیکی بخشها و اطاق عملها تشکرو قدر دانی میکنیم، آقای رییس دانشگاه که سابقه مدیریت در بیمارستانی نوساز را دارند، فرمودند انجام عمران و آبادانی را در بیمارستان را ممنوع کردند!!! کارانه ها هم که کاهش یافته!!! پس مسولین جدید بفرمایند که چه برنامه ای برای اداره بیمارستانها دارند!!
کاربر مهمان
1396/09/04 21:2
0
0
از زحمات خالصانه جناب آقای دکتر خراسانی در دوران تصدی ریاست مجتمع که با چالش های متعددی همراه بود، سپاسگزاریم. برای آقای دکتر صادق نیت نیز آرزوی توفیق در این مسئولیت خطیر داریم.
کاربر مهمان
1396/09/04 13:19
0
0
باسلام: باعرض تبریک به نظر با عنایت به سوابق دکتر صاذدق نیت در آینده نزدیک مردم متوجه ارتقائ کیفیت خدمات در بیمارستان خواهند شد .
کاربر مهمان
1396/09/03 17:8
0
0
با سلام و خسته نباشيد خدمت آقاي دكتر خراساني ، از تلاش و زحمات شما متشكريم.
کاربر مهمان
1396/09/01 11:28
0
0
اساتید ارجمند دکتر کریمی ، دکتر خراسانی جا داشت از زحمات مدیره پرستاری قبلی که چهار سال تمام سختی های ادغام مجتمع را پشت سر گذاشته بود قدرانی گردد . تا انگیزه ای برای دیگران باشد .
کاربر مهمان
1396/08/30 22:39
0
0
با سلام، من لم يشكرالمخلوق لم يشكر الخالق، با آرزوى موفقيت براى تيم جديد، از تلاشهاى دكتر خراسانىً و تيم مديريتى ايشان در طى تصدى مديريت بر بزرگترين مجموعه درمانى كشور صميمانه تشكر ميكنم و آرزوى سلامتى براى همه ايشان دارم.
کاربر مهمان
1396/08/30 17:5
0
1
باسلام. تغییر رییس مجتمع در حال حاضر عاقلانه ترین اقدامی بود که توسط دکتر کریمی در سطح تغییرات مسیولین انجام شده است.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد