کد خبر: ٧٢٤٤٣/ ١٤:١٣ - چهارشنبه ١ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 433
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان
برگزاری جلسه مورتالیتی در بیمارستان بهارلو
کمیته بیمارستانی بررسی عوامل موثر در مرگ مادر باردار پرخطر با حضور رئیس گروه سلامت مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان در بیمارستان بهارلو برگزار شد.

این کمیته روز سه‌شنبه 30 آبان ماه 96 با حضور دکتر تهرانیان رئیس گروه مادر، نوزاد و مامایی، دکتر آل یاسین مدیر گروه زنان دانشگاه، تعدادی از اعضاء هیئت‌علمی گروه‌های تخصصی زنان، بیهوشی، قلب، پزشکان مرتبط با پرونده، کارشناس مسئول امور مامایی و کارشناس مادران معاونت درمان برگزار شد.
در ابتدا دکتر تهرانیان رییس گروه مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان دانشگاه ضمن بیان اهمیت مرگ مادر در تعیین شاخص‌های توسعه، هدف از برگزاری این جلسه را بررسی فرآیندهای درمانی متوفی و اصلاح امور مربوطه به‌منظور جلوگیری از وقوع مرگ‌های قابل‌اجتناب متشابه قلمداد کرد.
در ادامه دکترآل یاسین مدیر گروه زنان دانشگاه گفت: استفاده از راهنمای کشوری ارائه خدمات مامایی و زایمان در درمان مادران مراجعه‌کننده در درمانگاه‌های پری ناتال و بلوک‌های زایمان گامی مؤثر در کاهش مداخلات غیرضروری و یا انجام به‌موقع مداخلات حیاتی در درمان مادر پرخطر محسوب می‌شود.
دکتر موافق عضو تیم پرسشگری مرگ مادر با تأکید بر مشورت با استاد معین دانشگاه در درمان مادر پرخطر در مراکز تابعه افزود: در درمان مادران باردار مراجعه‌کننده با تابلوی فشارخون بارداری استفاده از نیتروپروساید، TNG و آمیلودیپین ضمن کاهش جریان خون جنینی سبب افزایش ICP نیز می‌شود، پس ضمن مشورت با اساتید معین دانشگاه، لازم است پزشکان مربوطه اقدام به انجام فرآیند درمانی صحیح و به‌موقع کنند.
نظری مسئول امور مامایی معاونت درمان بیان کرد: مصوباتی که در این جلسات تدوین می‌شود در کمیته دانشگاهی مرگ مادر مطرح و با تصویب و اجرای مداخلات و اقدامات بهینه در راستای کاهش مرگ مادر گام‌های اساسی برداشته می‌شود.

خبر: باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد