کد خبر: ٧٢٤٥٩/ ١٣:١٢ - پنج شنبه ٢ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 979
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان امام خمینی, گروه خبری RSS
به مناسبت 26 آبان مطابق با 27 نوامبر؛ روز جهانی نوزادان نارس
اجرای ویژه برنامه روز جهانی نوزاد نارس در بخش‌های نوزادان و NICU مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)
بخش‌های نوزادان و NICU مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) همگام با سایر مراکز، برنامه روز جهانی نوزاد نارس را برگزار کردند. در حاشیه مراسم به‌رسم یادبود هدایایی به کودکان حاضر داده شد و با ابتکار سرپرستار بخش تعدادی هدیه با پوشش بنفش‌رنگ (رنگ بنفش نماد نوزاد نارس در سرتاسر جهان است) برای کودکان مناطق زلزله‌زده ارسال شد.

گالری عکس

بخش‌های نوزادان و NICU مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) همگام با سایر مراکز، برنامه روز جهانی نوزاد نارس را دوشنبه 28 آبان 96 اجرا کردند.

این ویژه‌برنامه با تلاش دکتر نیری رئیس بخش و سرپرستاران بخش آبرون و میرزا طاولی و با حضور  اساتید بخش دکتر اسماعیل نیا، دکتر دلیلی، دکتر صباغ، دکتر فصیح پور، دستیاران فوق تخصص و تخصص و جمعی از اساتید دانشکده پرستاری ازجمله دکتر میرلاشاری و دکتر حسن‌پور برگزار شد.

بخش مراقبت ویژه نوزادان مجتمع، با تجهیزات استاندارد و پروتکل‌های درمانی به‌روز، حضور متخصصین حاذق و کارکنان مجرب، و همچنین فضای فیزیکی آرامش‌بخش ازجمله بخش‌های پیشگام در عرصه مراقبت ویژه از نوزادان در سراسر کشور است. همچنین، بخش مراقبت ویژه نوزادان بیشترین تلاش خود را برای ارائه مراقبت تکاملی از نوزادان و خانواده آن‌ها(NIDCAP) انجام داده و قدم‌های ارزشمندی در این رابطه برداشته‌اند.

در همین راستا صحبت‌های کوتاه و صمیمانه والدین نوزادان که تجارب تلخ و شیرین خود را با حاضرین در میان گذاشتند و همچنین گزارش درمانگران این مرکز از پیشرفت‌های حاصله در کشور درزمینهٔ مراقبت و درمان نوزادان نارس و اهمیت پیگیری پس از ترخیص قسمت‌هایی از این مراسم بود.

پیش‌تر دکتر نیری رئیس بخش‌های نوزادان و NICU در حاشیه هماهنگی‌های این برنامه اظهار کرد: حوادث و رخدادهای فاصله زمانی حین تولد و یک ماه اول زندگی نوزادان بسیار پراهمیت هستند، زیرا رد پای خود را در سراسر عمر افراد باقی می‌گذارند و فعالیت در راستای افزایش سلامت این دوران برای نوزادان سرمایه گزاری برای آینده سلامت جامعه محسوب می‌شود.وی افزود در سه‌ماهه نخست امسال 633 نوزاد در بخش نوزادان و 357 نوزاد نارس در بخش‌های NICU این مرکز پذیرش‌شده و خدمات درمانی دریافت کرده‌اند.

ازجمله اقدامات نوآورانه و استانداردی که باعث شده است تا بخش نوزادان و NICU مجتمع برای سومین سال پیاپی موفق به قرارگیری در پوستر NIDCAP شود:

  • حضور دائم والدین در کنار نوزادشان
  • مراقبت و درمان نوزادان با سن بیش از 27 هفته
  • ارائه مراقبت‌های NIDCAP
  • مراقبت‌های معنوی و تسکینی است.


حضور دوستانه پدران و مادرانی که فرزندان خود را به بیمارستان آورده بودند تا قدردان زحمات کادر مراقبت و درمان باشند و همچنین مشاوره این والدین به مادر و پدران نگران حاضر در بخش که در حاشیه بزرگداشت روز جهانی نوزاد نارس به چشم می‌خورد دیدنی بود. یکی از اولویت‌های مطرح در این برنامه تشکیل انجمن والدین نوزادان نارس بود که والدین با عضویت در این انجمن بتوانند تجربیات خود را با والدین نوزادان بستری جدید به اشتراک بگذارند.  

در انتهای مراسم به‌رسم یادبود و تشکر هدایایی به کودکان حاضر داده شد. همچنین، با ابتکار سرپرستار بخش تعدادی هدیه با پوشش بنفش‌رنگ (رنگ بنفش نماد نوزاد نارس در سرتاسر جهان است) برای کودکان مناطق زلزله‌زده ارسال شد.
 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد