کد خبر: ٧٢٤٦٥/ ٠٨:٥٤ - شنبه ٤ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 234
چاپ
ارسال به دوست
فعالیت‌های تیم مداخله در بحران مرکز بهداشت جنوب تهران برای مصدومین زلزلۀ غرب کشور
تیم مداخله در بحران مرکز بهداشت جنوب تهران برای مصدومین زلزلۀ غرب کشور فعالیت های گسترده ای را ارائه کرده است.

به گزارش روابط عمومي مرکز بهداشت جنوب تهران، زهرا مرتضوی، کارشناس مسئول واحد سلامت روانی اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد مرکز بهداشت جنوب تهران گفت: روز دوشنبه 22 آبان 96 این واحد کمیته بحران را فوری برگزار کرد و پس‌ازآن با هماهنگی عالیه زرکش، مسئول برنامه مداخله در بحران معاونت بهداشت دانشگاه و دکتر قیوم زاده، رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران تیم سلامت روان به بیمارستان امام خمینی (ره) و سینا اعزام شدند.
 همچنین ستاد حمایت‌های روانی در حوادث غیرمترقبه روز سه‌شنبه 23 آبان 96 تشکیل شد و 7 روان‌شناس در 3 تیم برای مداخلات روان‌شناختی به مصدومین حادثه به بیمارستان‌های شریعتی، امام خمینی، سینا و مرکز طبی کودکان اعزام شدند.
وی در ادامه افزود: فعالیت‌های تیم اعزامی ارائه خدمات روان‌شناختی به شرح زیر است: ارائه مشاوره به همراهان بیماران و تکمیل فرم‌های بررسی وضعیت روانی بیماران و بعضاً همراهان در قالب پرسشنامه ASD، ارتباط با بستگان بیماران در صورت نیاز، نیازسنجی از همراهان ساکن در ستاد اسکان جوادالائمه، برقراری ارتباط مؤثر، بازگویی روان‌شناختی با خواست بیمار، برقراری همدلی، سنجش واکنش‌های روانی بیماران نسبت به حادثه و انجام مداخلات اولیه از سایر مداخلاتی بود که انجام شد.
مرتضوی گفت: روان شناسان تیم بحران اعزامی به بیمارستان‌ها فرنوش خالدی، زهره جمالو، فاطمه بشیری، نازیلا محمدی، مهدی بافنده، پیام عبدلی، فرشید بخشنده و محمدرضا موسوی است و خدمت‌رسانی این تیم‌ها به محل‌های اعزامی همچنان ادامه دارد و گزارش فعالیت‌ها به ستاد بحران و گروه سلامت روان معاونت بهداشت به‌صورت روزانه ارسال می‌شود.
خبرنگار: نگار دیوبندی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • مرکز بهداشت جنوب تهران
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد