کد خبر: ٧٢٥٠٩/ ١٤:٣٦ - يکشنبه ٥ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1996
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
بررسی چهار دستور در هیات رئیسه دانشگاه
دکتر کریمی فرهنگ‌سازی را لازمه توسعه مجازی‌سازی دانشگاه دانست
در پنجمین جلسه دوره پنجم هیات رئیسه دانشگاه، گزارش دانشکده مجازی و آینده پیش روی آن، متمم اصلاحیه دستورالعمل حمایت از گذراندن بخشی از دوران تحصیل خارج از کشور دانشجویان تحصیلات تکمیلی، اصلاح دستورالعمل فرآیند پیشنهاد روسای دانشکده‌ها به رییس دانشگاه و فرآیند رسیدگی به طرح‌های HSR موردبحث و بررسی قرار گرفت.


گالری عکس
در این نشست که صبح روز یکشنبه 5 آذر 96 در سالن شورای دانشگاه تشکیل شد، دکتر کاویانی رییس دانشکده مجازی پس از ارائه گزارشی از عملکرد دانشکده مجازی گفت: در این 4 سال تلاش کردیم روند تدریجی و پایداری را طی کنیم. تحلیل درستی از وضعیت موجود داشته و راهکارهای لازم را ارائه دهیم.
دکتر کاویانی، ارتباط با صنعت، مجازی‌سازی فعالیت‌های دانشگاه و تربیت نیروی انسانی را سه سرفصل مهم فعالیت‌های دانشکده مجازی عنوان کرد و گفت: به‌منظور  ایجاد ساختار مناسب که قابلیت اجرای برنامه‌ها را داشته باشد، معاونت مجازی‌سازی در دانشکده راه‌اندازی شد که در زیرگروه معاونت آموزشی دانشگاه فعالیت می‌کند.
وی با اشاره به چالش‌های مجازی‌سازی و آینده پیش روی آن در دانشگاه گفت: برای توسعه مجازی‌سازی بایستی علاوه بر تقویت فرهنگ آن در اعضای هیات علمی، حمایت‌های لازم نیز بعمل آید.
در ادامه، دکتر استاد رییس دانشگاه علوم پزشکی مجازی، بر حمایت از دانشکده مجازی تأکید کرد و گفت: ما در ستاد وزارت بهداشت از برنامه‌های دانشکده مجازی که در قالب پروژه‌های کشوری اجرا می‌شود حمایت خواهیم کرد.
وی برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت، تشکیل گروه‌های فراکشوری و فرامنطقه ای، جذب دانشجویان بین‌الملل و گسترش دوره‌های بین‌رشته‌ای را ازجمله برنامه‌های آتی مجازی‌سازی برشمرد و گفت: چنانچه بنیه علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به آموزش مجازی اضافه شود نتایج مثبتی  برای کل کشور خواهد داشت.
دکتر استاد تصریح کرد: دانشکده مجازی باید در جهت توانمندسازی اعضای هیات علمی، پشتیبانی و تأمین امکانات موردنیاز  در دانشکده‌ها و دپارتمان‌ها ایفای نقش کند.

تأکید بر مجازی‌سازی فعالیت‌های دانشگاه

پس از بیان دیدگاه‌ها و نظرات اعضای هیات رئیسه درخصوص ساختار دانشکده مجازی، دکتر کریمی رییس دانشگاه به جمع‌بندی مطالب مطرح‌شده پرداخت.
وی با تأکید بر مجازی‌سازی فعالیت‌های دانشگاه گفت: اهمیت مجازی‌سازی بر کسی پوشیده نیست اما باید ضریب نفوذ آن را در دانشکده‌ها افزایش و آن را در دل گروه‌های آموزشی جای داد.
رییس دانشگاه، فرهنگ‌سازی را لازمه توسعه مجازی‌سازی دانست و گفت: فرهنگ آموزش مجازی باید در اعضای هیات علمی تقویت شود و انجام هر کار فرهنگی هم‌ زمان بر است و با بخش‌نامه و دستورالعمل هم نمی‌توان به نتیجه رسید.
وی افزود: باید در گروه‌های آموزشی ابزار تشویقی مناسب در نظر گرفته شود تا اساتید به مجازی‌سازی گرایش بیشتری پیدا کنند.
دکتر کریمی حفظ ساختار دانشکده مجازی ضروری خواند و گفت: تغییر ساختار مشکلی را حل نمی‌کند بلکه باید در آن اصلاحاتی صورت گیرد که اهداف موردنظر دانشگاه محقق شود.
رییس دانشگاه بر حمایت از دانشکده مجازی تأکید کرد و گفت: دانشکده مجازی از حمایت‌های رییس دانشگاه و معاونت‌های مربوطه برای پیشبرد اهداف خود برخوردار می‌شود. معاونت مجازی‌سازی دانشکده نیز می‌تواند در هماهنگی کامل با معاونت آموزشی دانشگاه به فعالیت خود ادامه بدهد.
وی مجازی‌سازی را مسیر اجباری آینده دانشگاه دانست و افزود: دانشکده مجازی می‌تواند از فرصت طلایی  حمایت‌های  دکتر استاد و وزارت بهداشت برخوردار شود و فعالیت‌های خود را توسعه دهد.
در ادامه جلسه، دکتر کردی معاون بین‌الملل دانشگاه، پیشنهاد متمم اصلاحیه دستورالعمل حمایت از گذراندن بخشی از دوران تحصیل خارج از کشور دانشجویان تحصیلات تکمیلی، دکتر صحرائیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، پیشنهاد فرآیند رسیدگی به طرح‌های HSR و دکتر سهراب پور معاون آموزشی دانشگاه، پیشنهاد اصلاح دستورالعمل فرآیند پیشنهاد روسای دانشکده‌ها به رییس دانشگاه را مطرح کردند که موردبحث و بررسی اعضای هیات رئیسه قرار گرفت.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: میثم عطری

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد