کد خبر: ٧٢٥١٣/ ١٦:٠٥ - يکشنبه ٥ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1673
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
کمپین فصل دوم جشنواره مجازی عملکردهای نوآورانه دانشگاه با محور چابک سازی برگزار شد
در فصل دوم جشنواره مجازی عملکردهای نوآورانه با محور کارآمدی، گزارشی از 13 عملکرد نوآورانه ارائه شد و توسط کمیته داوری موردبحث و بررسی قرار گرفت.

گالری عکس
دکتر ترابی دبیر ستاد نوآوری دانشگاه در  پایان فصل دوم جشنواره مجازی عملکردهای نوآورانه که 5 آذرماه 96 در سالن آمفی‌تئاتر ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد،  گفت: در این فصل بالغ‌بر 52 عملکرد نوآورانه ثبت‌شده بود که در ویرایش اول 25 طرح واجد اطلاعات کامل شناخته و وارد کمیته داوری شد.
وی افزود: در کمیته داوری پس از تعیین کارشناس برای هر طرح، طرح‌ها برای کارشناسان ارسال شدند که پس از امتیازدهی و گزارش کارشناسان، 13 عنوان در کمیته داوری انتخاب شدند که امروز در این کمپین در مدت 5 دقیقه صاحبان عملکردها گزارشی جامع از طرح خود ارائه می‌دهند.
دکتر ترابی ادامه داد: این کمپین درواقع برای تکمیل فرآیند کارشناسی برگزارشده تا با حضور اعضای کمیته داوری و کارشناسان طرح‌های ارائه‌شده مورد سؤال قرار بگیرند که هم همکاران در ستاد دانشگاه با موضوعات آشنا شوند و هم کارشناسان و داوران تحلیل بهتر و کامل‌تری داشته باشند.
دکتر ترابی بابیان اینکه، در این کمپین‌ها فرصت خوبی به وجود می‌آید تا مجموعه فعالیت‌هایی که در درونشان جهش و تغییری وجود دارد به سمع و نظر همکاران برسد تا منشأ شکل‌گیری ایده‌های جدیدی در بخش‌های دیگر دانشگاه شود، تصریح کرد: همچنین فرصتی برای معرفی همکارانی که در سطح دانشگاه فعالیت‌های متفاوتی انجام می‌دهند به وجود می‌آید و با بازخوردهایی که می‌گیرند می‌توانند طرح‌های خود را تکمیل کنند.
دبیر ستاد نوآوری دانشگاه، گفت: موضوع و محور چابک سازی موضوعی است که ریاست دانشگاه در سخنرانی‌های متعدد بر آن تأکید داشته و دارد. همچنین موضوع چابک سازی سال گذشته در شورای دانشگاه به تصویب رسید که نشان می‌دهد تصویب آن یک نیاز در سطح کلان دانشگاه محسوب می‌شود.
وی افزود: اگر از فرصت‌هایی که ایجاد می‌شود حداکثر استفاده را  در ابعاد مختلف فعالیت‌های جاری به‌کارگیریم این کمپین می‌تواند به‌عنوان محرک برای آغاز فعالیت‌ها و عملکردهای نوآورانه در سال‌های آتی باشد.
دکتر ترابی ادامه داد: برای اینکه اشتیاق و انگیزه همکاران را در این مقوله افزایش دهیم با هماهنگی دفتر آموزش ضمن خدمت دانشگاه ساعت حضور افراد شرکت‌کننده در کمپین را در پرونده آموزشی آن‌ها لحاظ خواهیم کرد.
رئیس ستاد نوآوری دانشگاه بابیان اینکه، امیدواریم طرح‌های ارائه‌شده بتواند معرفی خوبی از برنامه‌های چابک در سطح دانشگاه داشته باشد، تصریح کرد: تولید فکر در مرز بین تهدیدها و فرصت‌ها امکانی را مهیا می‌کند تا تحلیل کامل و جامع‌تری از موضوعات پیرامون خود برای توسعه پایه‌های فکری خود داشته باشیم تا منجر به تولید ایده‌های جدید متناسب با شرایط، مقتضیات و مشکلات موجود در مجموعه‌ها شود.
دکتر ترابی از اهدای جوایز برگزیدگان در روز نوآوری دانشگاه در تاریخ  12 اسفند 96 خبر داد و گفت: از سال 90 به بعد هرساله روز نوآوری در دانشگاه برگزار می‌شود. سال گذشته نوآوری‌های 80 یا 150 سال پیش دانشگاه را جمع‌آوری شد و از سال 94 به بعد در قالب عملکردهای نوآورانه  موضوع را پی گیری شد که منجر به تولد جشنواره نوآوری دانشگاه شد.
وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: پس‌ازاین مراسم موضوعات برگزیده‌شده در شورای دانشگاه بررسی می‌شوند و جوایز آن‌ها در روز نوآوری به حائزین رتبه اهدا خواهد شد.

عناوین عملکردهای نوآورانه ارائه‌شده در این کمپین به شرح ذیل است.

ارتباط رضایت و رفاه مراجعین با چابکی سازمانی
ایجاد مدل سه‌بعدی مجازی دقیق دندان‌های انسان به همراه فک بالا و پایین به‌منظور استفاده در آموزش و تحقیقات دندانپزشکی
تجمیع گزارش‌های نظارتی در حوزه بیمارستان‌های دولتی
سامانه الکترونیکی ADR معاونت غذا و دارو باهدف چابک سازی فرآیند کاری مربوطه
سیستم آنلاین پذیرش دانشجویان بین‌الملل در دانشگاه علوم پزشکی تهران
طرح جدید چارت ای سی یو جراحی قلب بیمارستان شریعتی
طراحی و پیاده‌سازی سامانه پایش اطلاعات مراکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی تهران
طلیعه شادی با دکتر تامز
کانال تلگرامی ساختمان 43، رسانه فرهنگی، هنری، اجتماعی، آموزشی و صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران
کوریکولوم تربیت احیاء نوزاد به شیوه شبیه‌سازی ویژه کلیه کارکنان مرتبط با مادر و نوزاد
مهندسی مجدد فرایندهای داخلی معاونت درمان باهدف چابک سازی سازمان و هم‌افزایی زیرمجموعه‌ها
یکپارچه‌سازی در ساختار ارائه تسهیلات به شرکت‌کنندگان در همایش‌های خارج کشور
یکسان‌سازی فرم‌های مربوط به تجهیزات پزشکی

خبر: مقدم
عکس: جمشید ربیعی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد