کد خبر: ٧٢٥١٦/ ٠٧:٣٤ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 657
چاپ
ارسال به دوست
به همت مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه
برگزاری دوره آموزشی کشوری پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر
دوره آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر در جمهوری اسلامی ایران در راستای حمایت و پشتیبانی از نظام سلامت کشورهای عضو سازمان جهانی بهداشت از روز یکشنبه 5 آذر 96 آغاز شد و تا 9 آذر 96 در پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه، این دوره آموزشی کوتاه مدت با هدف اصلی ارتقا دانش و مهارت های مدیران و کارشناسان نظام سلامت در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر در سطوح ملی و استانی و به صورت سخنرانی و کار گروهی در حال برگزاری است.
در این دوره که با مشارکت سارمان بهداشت جهانی، معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مرکز تحقیقات بیماری های غیر واگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم و دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حال برگزاری است استراتژی های مدیریت و پیشگیری بیماری های غیرواگیر در راستای اجرای هر چه بهتر برنامه ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر توسط سخنرانان داخلی و بین المللی به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.
این دوره آموزشی با سخنرانی هایی در مورد بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر مربوط به آن آغاز و در ادامه با مباحث مختلف از جمله عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، نیاز به رویکرد های چندبخشی به سلامت مساله و روش های اولویت بندی آن، استراتژی های پیشگیری از بیماری های غیرواگیر، اقتصاد سلامت، ظرفیت سازی جهت اجرای برنامه های پیشگیری، مدیریت پروژه، پایش و ارزیابی مداخلات و ... ادامه می یابد.
همچنین، به منظور پیشبرد اهداف تخمقرر است شرکت کنندگان علاوه بر شرکت در جلسات تئوری به صورت کارگروهی نیز فعالیت کنند.
توضیح اینکه، طی این دوره 5 روزه کشور ایران میزبان سخنرانانی از دانشگاه آکسفورد انگلستان به نمایندگی از سازمان بهداشت جهانی شامل دکتر Mike Rayner ، دکتر Kremlin Wickramasinghe ، دکتر Nick Townsend و دکتر Jessica Renzella در کنار سخنرانان داخلی شامل دکتر افشین استوار، دکتر فرشاد فرزاد فر، دکتر مهستی علیزاده ، دکتر داوود خلیلی، دکتر احمد کوشا، دکتر امیرحسین تکیان، دکتر منصور رنجبر، دکتر علیرضا مغیثی، دکتر سید رضا مجدزاده، دکتر زهرا عبداللهی، دکتر حمید اله وردی پور، دکتر نرگس رستمی گوران، دکتر لیلا دشمن گیر، دکتر علی اکبر ساری، دکتر محسن اعرابی، دکتر مهرداد عسکریان، دکتر علیرضا مروجی و دکتر مازیار مرادی لاکه خواهد بود که دانش و تجربیات خود را در ارتباط با سرفصل های مختلف پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر با سایر شرکت کنندگان به اشتراک می گذارند.
انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • دوره آموزشی کشوری پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر
  • مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر
  • پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد