کد خبر: ٧٢٥٢٧/ ١٠:٠٦ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 924
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان امام خمینی, گروه خبری RSS
برگزاری سیزدهمین كنگره ساليانه مركز تحقيقات نفرولوژي در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)
دکتر نجفی گفت:با توجه به شرايط ويژه مربوط به زلزله اخير در غرب کشور اعضای هیئت‌علمی گروه نفرولوژی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) پانل رابدوميوليز که از عوارض مصدومیت در زلزله محسوب می‌شود را نیز طراحی و اجرا کردند.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، سيزدهمين كنگره ساليانه مركز تحقيقات نفرولوژي دانشگاه علوم پزشكي تهران و قطب علمي آموزشي نفرولوژي كشور با عنوان تازه‌های اختلالات آب و الكتروليت؛ اسيد و باز از اول تا سوم آذرماه ٩٦، در تالار امام مجتمع بيمارستانی امام خميني (ره) برگزارشد.
دکتر لسان پزشکی رئیس قطب علمي آموزشي نفرولوژي كشور و رئیس کنگره اعلام کرد: اختلالات آب و الكتروليت و اسيد-باز در هر دو گروه سني كودكان و بالغين از مهم‌ترین علل مرگ‌ومیر محسوب می‌شود. در بيماراني كه در بخش‌های ويژه، بستري می‌شوند، كنترل و اصلاح اختلالات الكتروليتي حتي مهم‌تر از بيماري زمینه‌ای در سرنوشت بيمار دخالت می‌کند. آشنايي با اين مباحث براي تمامی درمانگران در سطوح متفاوت ازجمله نفرولوژيستها، متخصصين داخلي و اطفال بسیار حیاتی است.
دکتر مینو دبیر اجرایی کنگره اعلام کرد: در اين کنگره سه‌روزه بيش از پنجاه سخنران درزمینهٔ تازه‌های آب و الكتروليت و اسيد و باز به ارائه مطلب پرداختند و در حاشیه آن از ٢ جلد كتاب به نام های اختلالات آب و الکترولیت» و اختلالات اسید و باز رونمایی و به شرکت‌کنندگان اهدا شد. توضیح اینکه براي اولين بار در کشور كتاب هايي در مورد اين عناوين به چاپ مي رسد.
بعلاوه كتابچه خلاصه مباحث کنگره نيز به‌صورت جداگانه تهيه و چاپ‌شده است.
هم‌زمان با برگزاري كنگره، ٢ كنفرانس یک‌روزه ويژه پرستاران با عناوين پيوند كليه و همودياليز برگزار شد.
دکتر نجفی دبیر علمی کنگره افزود: با توجه به شرايط ويژه مربوط به زلزله اخير در غرب کشور اعضای هیئت‌علمی گروه نفرولوژی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) پانل رابدوميوليز که از عوارض مصدومیت در زلزله محسوب می‌شود را نیز طراحی و اجرا کردند.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد