کد خبر: ٧٢٨٩٦/ ٠٨:٣٩ - چهارشنبه ٢٢ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 892
چاپ
ارسال به دوست
معاونت دانشجویی, گروه خبری RSS
جلسه نقد و بررسی چهارمین جشنواره دانشجویی ابن سینا با حضور دانشجویان فعال فرهنگی و تشکل های مختلف دانشجویی برگزار شد
جلسه ی نقد و بررسی چهارمین جشنواره دانشجویی ابن سینا با حضور معاون دانشجویی دانشگاه و جمعی از دانشجویان فعال فرهنگی و عضو تشکلهای مختلف دانشجویی به منظور رفع نواقص موجود و بررسی پیشنهادها برای بهتر شدن آن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی، پس از برگزاری مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره دانشجویی ابن سینا و تقدیر از 48 دانشجو به عنوان برگزیده این جشنواره، جلسه  نقد و بررسی آن با حضور دکتر فرزین حلب چی معاون دانشجویی، دکتر مهدی نوروزی مدیر امور هنری و فوق برنامه، حامد صمدپور دبیر کمیته فناوری اطلاعات، علی محمدی فیض آباد دبیر کمیته تبلیغات، انتشارات و برگزاری مراسم و همچنین دانشجویان فعال فرهنگی و عضو تشکل های مختلف دانشجویی روز سه شنبه 21 آذر ماه 96 از ساعت 14 تا 16:30 در یک فضای صمیمی و گرم برگزار شد.
ابتدای جلسه دکتر حلب چی در خصوص نحوه برگزاری چهارمین جشنواره در اولین تجربۀ خود مواردی را بیان و نیز اشاراتی به برخی از مشکلات و حواشی این جشنواره کرد و از دانشجویان خواست تا نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را بیان کنند.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه اظهار داشت: اینکه در دوره چهارم دانشجویان بسیار پیگیر نتایج و نحوه داوری ها هستند را به فال نیک می گیریم، زیرا مشخص است جشنواره جای خود را در بین دانشجوها باز کرده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
همچنین دبیر جشنواره دانشجویی ابن سینا در مورد فرآیند و آئین نامه جشنواره چنین گفت: پس از تشکیل جلسات اولیه و تشکیل کمیته های مختلف که مسئولیت بخش آموزش بر عهده معاونت آموزشی، بخش پژوهش بر عهده معاونت تحقیقات و فناوری، بخش کیفیت خدمات سلامت و تعهد حرفه ای بر عهده معاونت درمان دانشگاه، بخش دانشجوی نمونه و جامع بر عهده مرکز رشد استعدادهای درخشان، بخش تربیت بدنی بر عهده مدیریت تربیت بدنی و بخش اجتماعی و هنری - ادبی بر عهده مدیریت امور هنری و فوق برنامه است که بنا داریم در صورت تصویب در شورای مرکزی از سال آینده بخش اجتماعی را به معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه و همچنین بخش قرآن و عترت را به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری واگذار کنیم.
وی افزود: این کمیته ها جلساتی تشکیل داده و تمام رزومه های دانشجویان متقاضی شرکت در جشنواره را جز به جز بررسی و امتیاز دادند.
در ادامه دکتر حلب چی گفت: چهارمین جشنواره دانشجویی ابن سینا در حالی برگزار شد که از 25 عضو هیأت داوران مرکزی با توجه به انتصاب های جدید در هیأت رئیسه ی دانشگاه، فقط 3 نفر از دوره گذشته حضور داشتند و 22 نفر من جمله خود من، اولین تجربه خود را گذراندیم.
بعد از آن دانشجویان به نوبت نظرات خود را در خصوص برگزاری جشنواره دانشجویی ابن سینای سال 96 اعلام کردند و مواردی نظیر: تعداد کم برگزیدگان در بخش کیفیت خدمات سلامت و تعهد حرفه ای و برخی بخش های دیگر، محاسبه امتیازات هر بخش با توجه به مقطع تحصیلی، به روزرسانی و تغییر سامانه ثبت نام و نحوه بارگذاری رزومه ها، ایجاد بخش سئوالات متداول برای آشنایی بیشتر دانشجویان با نحوه ثبت نام در جشنواره و ... مورد نقد و بررسی حاضران در جلسه قرار گرفت.
پس از نظرات دانشجویان، دکتر نوروزی دبیر علمی و اجرایی جشنواره، ضمن ابراز خرسندی در خصوص شرکت مشتاقانه دانشجویان در این جلسه، در خصوص تاریخچه پیدایش و برگزاری جشنواره دانشجویی ابن سینا گفت: قبل از نوشتن آیین نامه سعی کردیم، جشنواره های داخلی و خارجی را مورد بررسی قرار داده و از تجربیات و دستاوردهای آنها استفاده کنیم و جمع بندی آنرا در هیأت رئیسه وقت مصوب کردیم و در ادامه وی، صحبت های دانشجویان را جمع بندی و به نقطه نظرات آنها پاسخ داد.
در پایان جلسه نیز دکتر حلب چی از حضور دانشجویان در جلسه نقد و بررسی تشکر و قدردانی کرد و برگزاری این گونه جلسات را باعث بهبود برنامه های دانشجویی فرهنگی از جمله جشنواره دانشجویی ابن سینا دانست.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/09/25 12:40
0
0
با سلام با توجه به نتایج داوری و برگزاری این جشنواره در سالهای گذشته به این نتیجه می توان رسید: 1-داوری هنوز مناسب و صحیح انجام نمیشود چطور می شود کسی با رزومه رتبه و شرکت در کارگاه حل مسئله برگزیده شود پارسال و کسی با اختراع و رتبه و...برگزیده نشود. 2-چطور میشه کسی پذیرفته شود امسال و رزومه تکرار یک مبحث باشد.3- چرا تعداد افراد برگزیده باید در این دانشگاه با این جمعیت آنقدر کم باشد.4-عدم اختصاص تعداد خاصی برای کارشناسی، ارشد و دکتری ضعف بزرگی است و معلوم است کسی با دکتری رزومه بهتری دارد. نتیجه: داوری در چارچوب مشخصی انجام نمی شود و رزومه های دیگری ظاهرا در مواردی نیاز است. تعدادی از دوستان به حق برتر هستند ولی تعدادی به ناحق برگزیده نشدند. و این موارد چنان که میبینم در بین دانشجویان جایگاه اعتمادش را از دست داده است و نارضایتی وجود دارد. و می دانم که اصلاح هم نمی شود. البته بنده نه رزومه فرستادم و نه چیز دیگری شکایت من از زبان دوستانم است. و امید است که ارزش بیشتری قرار داده شود و عدالت محور شود و علمی که یادمان نرود اینجا دانشگاه است که ملاک باید علمی باشد. با تشکر از خواننده
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد