کد خبر: ٧٣١٦٦/ ١٣:٥٢ - شنبه ٢ دی ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 372
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو
به مناسب ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی:
سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی در معاونت غذا و دارو تهران
به مناسب ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی، امام جماعت معاونت غذا و دارو، برای نمازگزاران سخنرانی کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو تهران، حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی امام جماعت معاونت غذا و دارو روز شنبه  2 دی ۹۶ در سخنرانی که بین دو نماز ظهر و عصر برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی در خصوص فضائل اخلاقی ایشان صحبت کرد.
وی افزود: ثواب زیارت حضرت عبدالظیم حسنی برابر با ثواب زیارت امام حسین (ع) می باشد؛ برخی شیعیان نزد امام هادی(ع) رفته و گفتند ما از زیارت کربلا آمدیم و حضرت در جواب فرمود که شما در ری زیارت عبدالعظیم را بکنید مثل این است که امام حسین(ع) را زیارت کرده اید.
امام جماعت معاونت غذا و دارو تهران در ادامه گفت: نکته دیگری در زندگی حضرت می باشد؛ ایشان نزد امام هادی (ع) رفتند و آنچه از دین می دانستند یک به یک به امام (ع) گفتند، امام هادی (ع) بعد از گوش دادن به سخنانشان فرمودند: شما از شیعیان راستین هستید.
وی ادامه داد: درسی که باید از حضرت بیاموزیم این است که در مورد اعتقاداتمان از طریق کتاب یا پرسش از شخص عالم تحقیق کنیم. باید در مورد دین پرسید؛  یکی از مهمترین واجبات دین مبین اسلام كه از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار می‌باشد، فراگیری احکام دین است كه درک و فهم درست نسبت به مسائل آن و عمل بر طبق آن تضمین كننده سعادت انسان است. كسی كه اسلام را به عنوان دین خود بر می‌گزیند باید برنامه‌‌های آن را به طور كامل در همه قلمروهای زندگی خود بپذیرد و رفتار و عملكرد خویش را مطابق با احكام دین تنظیم نماید، انجام چنین تكلیفی می‌‌طلبد فرد مسلمان نسبت به مقدار مورد نیازش از احكام دین كه به آن احتیاج دارد و برایش پیش می‌آید، شناخت پیدا كند تا بتواند آن را در زندگی خود اجراء نماید، بر این اساس قرآن كریم و روایات ائمه هدی(علیهم‌السلام) بر این موضوع تأکید بسیار نموده و همگان را به یاد گرفتن احکام دین تشویق و ترغیب كرده‌‌اند و از ضررهای فراوان آشنا نبودن با احكام الهی بر حذر داشته‌‌اند:در حدیث نقل شده است كه امام صادق(علیه‌السلام) فرمودند: «فرا گرفتن یک حدیث درباره حلال و حرام از شخصی راستگو، برای تو بهتر از دنیا و زر و سیم‌‌های آن»
حجت‌الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی در پایان خاطرنشان کرد: نپرسیدن در دین اشتباه می باشد و پرسیدن هیچ عیبی ندارد. مسلمان باید یا دانش آموز باشد یا دانشجو؛ یا یاد بدهد و یا یاد بگیرد.
همچنین: به مناسبت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی از نمازگزاران پذیرایی شد.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد