کد خبر: ٧٣١٨٧/ ١١:١١ - يکشنبه ٣ دی ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 353
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان
برگزاری جلسه آموزشی سوپروایزرهای کنترل عفونت بیمارستان‌های دولتی و خصوصی دانشگاه علوم پزشکی تهران
جلسه آموزشی سوپروایزرهای کنترل عفونت 2 دی‌ماه 96 در سالن اجتماعات معاونت درمان با حضور دکتر عباسی مدیر نظارت و اعتباربخشی، دکتر رضایی و دکتر مسعودی فر نمایندگان از وزارت بهداشت، سوپروایزرهای کنترل عفونت برگزار شد.

گالری عکس

دکتر عباسی مدیر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه، ضمن قدردانی از زحمات سوپروایزرهای کنترل عفونت مراکز تابعه ازتشکیل گروه واکنش سریع که در وزارت بهداشت برنامه‌ریزی‌شده خبر داد و همکاران را به گزارش فوری موارد در حوزه کنترل عفونت تشویق و ترغیب کرد.
وی با اشاره به موارد آموزشی در فضای مجازی ادامه داد: این آموزش‌ها بهتر است به گروه‌ها و رابطین کنترل عفونت انتقال داده شود. همچنین در خصوص  گزارش دهی عفونت‌های بیمارستانی و ثبت آن درگذشته توضیحاتی داد و گفت:با توجه به طرح کمیته کنترل عفونت دانشگاه در رابطه با رسیدن به اعداد واقعی و حد انتظار عفونت‌ها در بخشهای عمومی و تخصصی نیاز است، همکاران در راستای اجرای این طرح و گزارش دهی منظم همکاری بیشتری با معاونت درمان انجام دهند.
دکتر رضایی کارشناس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت متبوع، هدف از امنیت سلامت در همراه سراها و تأثیر آن در افزایش انتقال عفونت‌های بیمارستانی را بیان کرد.
دکتر مسعودی فر کارشناس مسئول عفونت بیمارستانی وزارت متبوع با اشاره به اینکه عفونت بیمارستانی باعث افزایش طول مدت بستری، افزایش هزینه و افزایش مرگ‌ومیر و مقاومت آنتی‌بیوتیک می‌شود، گفت: همراه سراها، پذیرای همراهان بیمار هستند، که رابط بین جامعه و کنترل عفونت است چراکه درصدی از عفونت توسط ملاقات‌کنندگان انتقال پیدا می‌کند لذا برای کنترل عفونت و کاهش خطر عفونت بیمارستانی باید تدابیری برای پیشگیری و کنترل عفونت در همراه سراها اندیشید.
وی همچنین با اشاره به آمار عفونت بیمارستانی در کشورهای توسعه‌یافته افزود: در کشور ما حدود 15 درصد بیماران بستری دچار عفونت بیمارستانی می‌شوند. ضرورتی است، برای گزارش دهی عفونت بیمارستانی، راهکارهای مناسبی به کار بست.
در ادامه هادی پور کارشناس کنترل عفونت معاونت درمان گزارشی از طرح انجام‌شده در ارتباط با اصلاح گزارش دهی و رسیدن به عدد واقعی عفونت بیمارستانی ارائه و آموزش‌های لازم جهت اجرای دستورالعمل داده شد. این جلسه با پرسش و پاسخ به اتمام رسید.
 
عکس و خبر: باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد