کد خبر: ٧٣١٩٢/ ١١:٤٣ - يکشنبه ٣ دی ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 552
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان, گروه خبری RSS
مصاحبه با دکتر وسکویی در خصوص مراکز مشاوره و مراقبت‌های پرستاری در منزل (HOME CARE)
دکتر وسکویی مدیر امور پرستاری دانشگاه، در خصوص اقدامات نظارتی به‌عمل‌آمده از مراکز مشاوره و مراقبت‌های پرستاری در منزل در حوزه جغرافیایی دانشگاه علوم پزشکی تهران، سخن گفت.

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران با دکتر وسکویی، مدیر امور پرستاری دانشگاه در خصوص مراکز مراقبت‌های پرستاری در منزل  گفتو گو کرد.

سلام وخداقوت 
در خصوص نظارت مستمر و شناسایی مراکز فعال و غیرفعال مراکز مشاوره و مراقبت‌های پرستاری در منزل چه اقداماتی تاکنون انجام‌شده است؟
ضمن عرض سلام؛ همانطورکه در مصاحبه‌های قبلی نیز اعلام‌شده است اصلی‌ترین ابزار جهت ارزیابی و نظارت مراکز مشاوره و ارائه مراقبت‌های پرستاری در منزل استفاده از چک‌لیست‌های طراحی‌شده در محورهای مختلف است، همچنین کارشناسان مدیریت امور پرستاری طی برنامه زمان‌بندی‌شده با حضور در مراکز مشاوره، از روند عملکرد مراکز مذکور اطمینان حاصل می‌کنند.
 از سوی دیگر معاونت پرستاری وزارت متبوع چک‌لیست جداگانه‌ای جهت ارزیابی و اعلام نظر ارسال کرده که در سه‌ماهه سوم مراکز فوق با این ابزار مورد پایش قرار گرفتند. در پایان، نظرات اصلاحی چک‌لیست یادشده با وزارت متبوع مکاتبه انجام‌شده است.
رسیدگی به شکایات از واحدهایی که تحت عنوان مرکز مشاوره‌ی پرستاری فعالیت می‌کنند، رضایت سنجی مددجویان یا همراهان ایشان از طریق تماس تلفنی با آنان، ازجمله اقداماتی است که در سه‌ماهه اخیر جهت توسعه‌ی نظارت بر مراکز مشاوره انجام‌شده است.

یکی از مسائل مطرح‌شده درزمینهٔ ی فعالیت‌های مراکز مشاوره، تعیین تعرفه‌ی ایاب‌وذهاب جهت انجام مراقبت‌های پرستاری در منزل هست، لطفاً بفرمایید در این خصوص چه اقداماتی انجام‌شده است؟

با توجه به نامه‌ی شماره 9431/171/و/96 مورخ 30/8/96 از معاونت پرستاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، در خصوص تعیین تعرفه ایاب‌وذهاب خدمات پرستاری در منزل در استان تهران و طی نشست مشترک اعضای محترم شورای هماهنگی پرستاری سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی، تعرفه‌ی ایاب‌وذهاب بر اساس کتاب تعرفه‌ها و ارزش‌های نسبی تعیین وجهت اطلاع به وزارت متبوع ارسال شد. در ماه جاری تعرفه مذکور به مراکز مشاوره استان تهران، با امضای معاونین درمان سه دانشگاه تهران، ایران و شهید بهشتی ابلاغ خواهد شد.

آیا آخرین لیست مراکز مشاوره و ارائه مراقبت‌های پرستاری در منزل فعال و غیرفعال مشخص‌شده است؟

با توجه به نامه‌ی شماره‌ی 8208/171/د/96 مورخ 1/9/ 96 واحد صدور پروانه دانشگاه در خصوص اعلام نظر مبنی بر فعالیت یا عدم فعالیت مراکز مشاوره و ارائه مراقبت پرستاری در منزل، در حال حاضر 5 مرکز فعال بوده و 7 مرکز در مرحله‌ی موافقت اصولی هستند.
با سپاس

خبر: باهو
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/05/05 7:44
0
0
با سلام و احتدام خدمت شما اینجانب کمک بهیار هستم و مدرک کمک بهیاری دارم بدنبال لیست مراکز خدمات و شروع بکار کردن در این مراکز هستم اما متاسفانه لیستی در این رابطه پیدا نکردم باتوجه به اطلاع رسانی که در این رابطه انجام شد لطفا راهنمایید بفرمایید باتشکر
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد