کد خبر: ٧٣٢٣٩/ ١٩:٠٥ - دوشنبه ٤ دی ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 3476
چاپ
ارسال به دوست
مرکز تحقیقات علوم دارویی, گروه خبری RSS
تقدیر از دو استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در جشنواره پژوهشی ابوریحان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
در هجدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از دکتر محمد عبداللهی و دکتر اصغر آقامحمدی به عنوان برگزیدگان ملی تقدیر شد.

گالري عکس
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات علوم دارویی، هجدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی روز یکشنبه، 3 دی 96 با حضور دکتر رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر فاضل رییس سازمان نظام پزشکی، دکتر آقاجانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری و رییس هیئت امنای دانشگاه آزاد، معاونان، روسای دانشکده‌ها، مراکز تحقیقاتی، اساتید و اعضای هیئت علمی، دانشجویان و میهمانان خارجی در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.
در اين جشنواره از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و برگزیدگان ملی و بین المللی با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیر به‌عمل آمد.
در جشنواره پژوهشی ابوریحان دو استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران دکتر محمد عبداللهی و اصغر آقامحمدی به عنوان برگزیدگان ملی، معرفي شدند.

نیروی انسانی ثروت ما و سرمایه‌های بزرگی هستند
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در افتتاحیه هجدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان دانشگاه با اشاره به افزایش تعداد دانشمندان برتر کشور به ۵۳۰ تن و لزوم حمایت از آنان گفت: ۱۰ سال زودتر از افق چشم انداز پیش بینی شده در سال ۲۰۱۶ توانستیم با تولید ۵۲۱۶۰ مقاله در پزشکی و غیر پزشکی و اخذ بیش از ۷۰ هزار سایتیشن رتبه اول تولید علمی را در منطقه به دست آوریم و بالاتر از همه کشورهای منطقه حتی رژیم اشغالگر قدس و ترکیه قرار گیریم. براین اساس سهم جهانی تولید علم ایران از سهم جمعیت ما بالاتر رفت و به ۱,۸ رسید.
وي حمایت از نیروی انسانی را یکی از برنامه های اصلی خود عنوان کرد و افزود: در واقع نیروی انسانی جوان اساسی‌ترین ثروت ما و سرمایه‌های بزرگی هستند که محور کارهای ما باید حمایت از محققان جوان و فعال باشد. برنامه‌هایی نظیر پزشک پژوهشگر، دوره‌های پسا دکترا، دستیار پژوهش و ... در این راستا طراحی شده‌اند.

 خبرنگار: شبنم خاراباف

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/10/05 21:33
0
0
اکنون باید این تولید بالای علمی را به سمت تولید هدایت کرد تا هم اقتصاد کشور قوی گردد هم این تولید کنندگان علم (اعضاء هیئت علمی) نه تنها از بودجه کشور استفاده نکنند بلکه هم خود به بودجه کشور کمک کنند هم توان مالی خودشان بالا رود ( نیازمند کمک هیچ ارگانی نباشند بلکه به دیگران هم کمک کنند)
کاربر مهمان
1396/10/05 17:9
0
0
خبر را بایستی ویرایش می کردید. دانشگاه که منظور تهران نبوده است. خسته نباشید
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد