کد خبر: ٧٣٢٦٥/ ١٤:٣٣ - سه شنبه ٥ دی ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 377
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان
برگزاری جلسه کمیته بیمارستانی بررسی علل مرگ مادر باردار در بیمارستان جامع بانوان آرش
با حضور رئیس گروه مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان دانشگاه، جلسه کمیته بیمارستانی بررسی علل موربیدیتی مادر باردار در بیمارستان جامع بانوان آرش برگزار شد.

این کمیته روز دوشنبه 4 دی‌ماه 96 با حضور رئیس گروه مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان و تعدادی از اعضاء هیئت‌علمی گروه‌های تخصصی بیهوشی، زنان، پزشکان مرتبط با پرونده، کارشناس مسئول امور مامایی و کارشناس مادران معاونت درمان برگزار شد.
دکتر تهرانیان رییس گروه مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان دانشگاه، در این جلسه گفت: رسیدگی سریع و ارائه خدمات درمانی به مادران باردار از اولویت‌های دانشگاه است. با توجه به اهداف توسعه هزاره یکی از راهکارهای مؤثر و کارآمد برای کاهش مرگ مادران، رعایت استانداردهای وزارت متبوع است.
سپس کارشناس مادر پرخطر بیمارستان در خصوص گزارش یک مورد موربیدیتی اخیر در این مرکز و اقدامات درمانی انجام‌شده توضیحاتی داد.
در ادامه دکتر مکارم عضو هیئت‌علمی گروه بیهوشی و کمیته مورتالیتی دانشگاه گفت: توجه به علائم بالینی مادر پرخطر و ممانعت از ارجاع نامناسب از اقدامات مؤثر در کاهش شاخص مرگ مادر است.
دکتر نتاج معاون درمان بیمارستان بر لزوم انتقال مادران پرخطر با تجهیزات مناسب، همکاری بیشتر ستاد هدایت در زمان انتقال تأکید کرد.
در پایان دکتر تهرانیان گفت: مصوباتی که در این جلسات تدوین می‌شود در کمیته دانشگاهی مرگ مادر مطرح و با تصویب و اجرای مداخلات و اقدامات بهینه در راستای کاهش مرگ مادر گام‌های اساسی برداشته می‌شود.
توضیح آن‌که: اساتید و اعضای هیئت‌علمی حاضر در این جلسه نظرات و پیشنهادهای خود را در موردبررسی روند درمان متوفی، ارائه و علل منجر به مرگ وی را بررسی کردند.

خبر: باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد