کد خبر: ٧٣٩٢٦/ ١٥:١٤ - يکشنبه ١ بهمن ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1904
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
قدردانی از اقدام فداکارانه و جسورانه نگهبان بیمارستان سینا
مدیر حراست دانشگاه، در مراسمی، از اقدام فداکارانه گودرز سام خانیان، نگهبان بیمارستان سینا که به‌طور ماهرانه ایی یکی از مراجعین به این بیمارستان را که با سلاح گرم و سرد پرسنل و بیماران را موردحمله قرار داده بود خلع سلاح کرده، با اهدای لوح و هدیه قدردانی کرد.

در حاشیه این مراسم دکتر رضایی مدیر حراست دانشگاه، حوزه‌ی نگهبانی را یکی از حوزه‌های حساس دانشگاه دانست و گفت: به‌واسطه اینکه دانشگاه و واحدهای زیرمجموعه، من‌جمله بیمارستان‌ها محل تردد و عبور و مرور افراد بسیاری هستند همواره با مخاطراتی همراه است که در بعضی از واحدهای دانشگاه بیشتر از حد معمول است. بیمارستان سینا یکی از آن واحدهاست که به دلیل نوع خدماتی که ارائه می‌دهد با مخاطرات بیشتری همراه است.
وی افزود: بارها به دلیل بحران‌های شهری مخاطراتی در بیمارستان سینا به وجود آمده و در حال حاضر نیز وجود دارد که موجب حفاظت دوچندان از آن بیمارستان شده است. این مخاطرات موجب مواجه نگهبانان بیمارستان با بسیاری از مسائل می‌شود که هوشیاری به‌موقع آن‌ها می‌تواند از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری کند.
دکتر رضایی ادامه داد: نگهبانان دانشگاه در این خصوص آموزش‌های لازم را دیده‌اند و توانایی مواجه با مخاطرات رادارند. بارها دیده‌شده که این عزیزان خود را به خطر می‌اندازند تا مشکلی پیش نیاید. اتفاقی که در بیمارستان سینا رخ‌داده یکی از این مخاطرات به شمار می‌رود که با فداکاری یکی از پرسنل حفاظت فیزیکی بیمارستان از وقوع حادثه بزرگی پیشگیری شد.
مدیر حراست دانشگاه تصریح کرد: در فیلمی که از واقعه پیش‌آمده در بیمارستان سینا دیده شد اقدام آقای سام خانیان بسیار ستودنی است و به‌عنوان یک اقدام نمونه دیده خواهد شد. امیدوارم با جبران اندکی از فداکاری ایشان گوشه ایی از زحمات وی را جبران کنیم.
دکتر رضایی بابیان اینکه، لازم دانستیم که به‌مثابه حدیث من لم یشکر المخلوق و لم یشکر الخالق از اقدام فداکارانه ایشان تقدیر کنیم، خاطرنشان کرد: البته اقدام وی در بیمارستان سینا نیز موردتقدیر قرار خواهد گرفت. قطعاً تقدیر از چنین افرادی انگیزه کافی برای انجام این‌گونه اقدامات در دانشگاه را افزایش خواهد داد. فداکاری ایشان موجب جلوگیری از صدمه زدن فرد خاطی به پرسنل بیمارستان شده و ستودنی است.
سپس گودرز سام خانیان پرسنل انتظامات بیمارستان سینا در گفت‌وگویی گفت: از سال 83 وظیفه حفاظت از این بیمارستان را به عهده‌دارم. آن روز هم بنده طبق روال کاری در بخش اورژانس مشغول انجام‌وظیفه بودم که ساعت 4 صبح یکی از بیماران قصد ترک اورژانس را داشت بدون اینکه هزینه‌های بیمارستان را پرداخت کرده باشد. وی در ابتدا به پرسنل بیمارستان گفته بود که از او خفت گیری کرده‌اند ولی از ظاهرش پیدا بود که حال طبیعی ندارد.
وی افزود: وقتي از خروج وي جلوگيري كردم با چاقو به سمت من حمله‌ور شد و پس‌ازاینکه چاقو را از دست او گرفتم اقدام به كشيدن اسلحه کرد که با وی درگير شدم. فرد خاطی ضرباتي را با پشت اسلحه به سرم وارد كرد و درنهایت توانستم وی را خلع سلاح كرده و با كمك دیگر همکاران خود تحويل نيروي انتظامي مستقر در بیمارستان بدهم.

این نگهبان فداکار بابیان اینکه انجام‌وظیفه در کسوت انتظامات در هر سازمانی با خطراتی نیز همراه است و بنده با انجام این کار خطرات آن را هم پذیرفته‌ام تصریح کرد: امید پرسنل بیمارستان در وقوع خطر به نگهبان و انتظامات است و من فقط به وظیفه‌ام در قبال همکارانم عمل کردم.
وی در پایان سخنان خود گفت: فقط زمانی که با اسلحه من را تهدید می‌کرد چهره فرزندانم در نظرم آمد ولی تعهد به کارم ایجاب کرد به وظیفه‌ام عمل کنم و از این اقدام خود بسیار راضی هستم چون جان پرسنل و بیماران اورژانس درخطر بود و مسئول امنیت آنجا با من پس فقط وظیفه‌ام را انجام داده‌ام.

سرهنگ سید احمد میری معاون حفاظت فیزیکی حراست دانشگاه، نیز در سخنانی از اقدام جوانمردانه نگهبان سینا قدردانی کرد و گفت: آقای سام خانیان، با این کار، ازخودگذشتگی نشان داد. اقداماتی که در پیشگیری در آن مجموعه به‌خصوص در بخش اورژانس انجام داده قابل‌تقدیر است.
وی ادامه داد: مدیر حراست دانشگاه، با ریزبینی و دید بلند خود، تمامی اقدامات مثبتی که کارکنان حفاظت فیزیکی و نگهبانان انجام می‌دهند را در نظر گرفته و تقدیر می‌کنند.
سرهنگ میری خاطرنشان کرد: البته ناگفته نماند که یکی از وظایف اصلی حفاظت فیزیکی، حفظ و حراست مجموعه دانشگاه است؛ که با همکاری و همیاری مدیران این حوزه به نحو احسن انجام می‌گیرد.

خبر: مقدم
عکس:  سمیه رنجبر

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

TAG 8 ERROR:java.lang.NullPointerException