کد خبر: ٧٥٢٦٨/ ١٧:٣٤ - دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 548
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی, گروه خبری RSS
برگزاری جشن پایان سال گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران
مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران حضور اساتید پیشکسوت در جشن پایان سال این گروه را مایه فخر و غنای این مراسم دانست.

گالری عکس

 به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، مراسم جشن پایان سال گروه چشم پزشکی دانشگه علوم پزشکی تهران روز دوشنبه  21اسفند1396 با حضور دکتر فخرائی، مدیر گروه، پیشکسوتان، اساتید و دستیاران گروه چشم پزشکی، دکتر صدر السادات رییس و دکتر صنعتکار، قائم مقام ریاست بیمارستان فارابی در سالن آمفی تئاتر پروفسور شمس برگزار شد.
دکتر قاسم فخرائی مدیر گروه چشم پزشکی در ابتدای این مراسم فرارسیدن سال نو را تبریک گفت و برای همه سلامت و بهروزی آرزو کرد.
 وی این مراسم را دورهمی گروه چشم و حضور اساتید پیشکسوت را مایه فخر و غنای آن دانست و افزود: این اساتید سرمایه های گرانقیمت و ارزشمند گروه و الگوی علمی-  اخلاقی بیمارستان هستند  که طی سال ها زحمت کشیدند و فارابی را به جایگاهی هدایت کردند تا امروز ما به حضور در بیمارستانی که مرکز اصلی جشم پزشکی کشور بوده و هست افتخار کنیم.
دکتر فخرائی خطاب به دستیاران سال یک گفت: ردیف اول سالن اساتید پیشکسوت و نمونه های علمی و اخلاقی ما نشسته اند و از دیدن چهره تک تک آنان به خود می بالم که در بیمارستانی با چنین سرمایه هایی گرانقدر از علم و اخلاق،  درس خوانده ام و کار می کنم.ما مفتخریم که شاگرد و دنباله رو آن هاییم و قطعا بیمارستانی که سنگ بنایش توسط چنین اساتیدی گذاشته شده، کج بالا نمی رود.
مدیر گروه چشم پزشکی با بیان اینکه  امروز آخرین روز از حضور دستیاران سال چهار بیمارستان است، اظهار داشت: این عزیزان از این مقطع از ما جدا و برای آزمون بورد آماده می شوند.امیدوارم تلاش  آن ها مانند گذشته مایه سرافرازی بیمارستان باشد و برای آن ها  آرزوی موفقیت دارم.
وی در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد همه در بعد از تعطیلات سال جدید با صحت و سلامت و شادکامی و با انرژی به برنامه های آموزشی- پژوهشی و درمانی خود ادامه دهند.
در ادامه مراسم، دکتر سید حسین صدر السادات، رییس بیمارستان فارابی نیز طی سخنانی فرارسیدن سال جدید را تبریک گفت و از زحمات همه اعضای هیئت علمی و دستیاران در ارائه خدمت به بیماران و اهتمام به امر آموزش و پژوهش قدردانی کرد.
وی همچنین به کمبودها و مشکلاتی که در زمینه پرداخت ها و تامین دارو و تجهیزات وجود داشته اشاره کرد و گفت: تمام سعی مدیریت ارشد بیمارستان برای کمتر شدن این مشکلات است.
دکتر صدر السادات ادامه داد: امیدوارم سال آینده سالی پرخیر وبرکت و موفقیت برای تک تک اعضای خانواده بزرگ فارابی باشد و مثل هرسال برنامه اصلی آغاز سال یعنی بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی را به یاری همه شما پرشکوه تر و پربارتر از سال های قبل برگزار کنیم.   
دکتر سیدضیاء الدین طباطبائی، دبیر علمی بیست و چهارمین سمینارسالیانه فارابی نیز طی سخنانی با اشاره به قدمت24 ساله سمینار فارابی گفت: سمینار فارابی،نماد فارابی و  میراث گرانبهایی است که همگی باید به آن ارج بنهیم و هر گونه بی تفاوتی جفای به آن است.
وی ارزش هر مرکز آکادمیک را در برنامه های آموزشی آن دانست و با توجه به فرصت کوتاه دوماهه ای که تا برگزاری سمینار باقی است از اعضای هیئت علمی و دستیاران فارابی برای مشارکت حداکثری در برگزاری باشکوه سمینار بیست و چهارم دعوت کرد.
دکتر طباطبائی در ادامه به ذکر خاطرات خود از برگزاری سمینار در سال های قبل پرداخت و گفت: در دوره دستیاری به یاد دارم که سمینار در همین سالن برگزار می شد و عده زیادی از سراسر ایران برای شرکت در سمینار می آمدند و سرپا می ایستادندتا از برنامه های پربارعلمی آن استفاده کنند.
دبیر علمی بیست و چهارمین سمینار فارابی اضافه کرد: بناداریم در سمینار آتی، از حواشی سمینار کاسته و جنبه علمی سمینار را تقویت نماییم و تنوع آن را بیشترکنیم.
وی با بیان اینکه تعداد زیادی از چشم پزشکان موفق و مطرح در داخل و خارج کشور در فارابی تربیت شده اند، خطاب به دستیاران اظهار داشت: از نظر کلینیکی دستیاران فارابی با فلوشیپ های سال چهار بسیاری از مراکز دیگر برابری می کنند ولی این کافی نیست وباید از نظر علمی و آموزشی هم فعالیت بیشتری کنید و سمینار فارابی بهترین عرصه برای این هدف است.
دکتر طباطبایی در پایان ابراز امیدواری کرد فارابی به همت اساتید و فارغ التحصیلانش سالیان سال بدرخشد و همواره پناهگاه بیماران نیازمندان باشد.
این مراسم با سخنرانی بسیار شیرین دکتر حاجیلاری،استاد پیشکسوت گروه چشم پزشکی، اجرای موسیقی سنتی و گرفتن عکس یادگاری پایان یافت.
خبر: امیدوار
عکس: امیدوار- حدادپور

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد