کد خبر: ٧٥٩٣٤/ ١١:٥٤ - شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1428
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
بررسی سه دستور در نشست ستاد طرح تحول سلامت
دکتر کریمی: مسائل اداره بیمارستان‌ها با جدیت پیگیری می‌شود
در نخستین نشست ستاد طرح تحول سلامت در سال 97، سه دستور جلسه ابلاغ اصلاحات برنامه کاهش پرداختی بیماران، بازنگری بسته متخصصان مقیم و بازنگری پروژه‌های عمرانی دانشگاه با تأکید بر توسعه و بهسازی اورژانس‌های بیمارستانی بررسی شد.

گالری عکس

در این نشست که صبح روز شنبه یکم اردیبهشت 97 در سالن شورای دانشگاه برگزار شد، ابتدا دکتر رضایی معاون درمان دانشگاه به تشریح ابلاغیه اصلاحات برنامه کاهش پرداختی بیماران پرداخت و گفت: با توجه به اتخاذ سیاست‌های متناسب کردن منابع و هزینه‌ها این دستورالعمل اجرایی ابلاغ‌شده است. 

برسی بسته‌های کاهش پرداختی بیماران و پزشکان مقیم
وی افزود: بسته کاهش پرداختی بیماران همانند سال گذشته با تغییراتی ادامه خواهد داشت و باید برای کنترل هزینه‌ها و جلوگیری از افزایش آن راهکارهایی را در نظر گرفت.
دکتر رضایی درخصوص تغییرات بسته مقیمی پزشکان در طرح تحول سلامت گفت:  در دستورالعمل جدید، متخصصان قلب و نورولوژی در بیمارستان‌های فوق تخصصی، برای انجام مداخلات اولیه  بیماران سکته قلبی و مغزی به بسته مقیمی اضافه‌شده‌اند.
معاون درمان دانشگاه تصریح کرد: در رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی  که فراگیران آموزشی حضور دارند حضور پزشکان مقیم در رشته‌های مربوطه تعدیل‌شده است. البته در بیمارستان‌های تک تخصصی همچنان متخصص مربوطه به‌عنوان پزشک مقیم حضور خواهد داشت.

 بازنگری پروژه‌های عمرانی دانشگاه
سپس مهندس مکری مدیر فنی و نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه، به بیان بازنگری در پروژه‌های عمرانی بسته‌های خدمتی طرح تحول سلامت پرداخت و گفت: بنا به نیاز بیمارستان‌ها پیشنهاد‌هایی از سوی معاون درمان وزارت بهداشت مطرح شد که براساس آن  تغییراتی در پروژه‌های توسعه و بهسازی اورژانس بیمارستان‌های شریعتی و امیراعلم در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: بخش غربالگری سرطان بیمارستان شریعتی نیز باتوجه به نیاز بخش خون آن مرکز،  به کلینیک خون تبدیل می‌شود و بخش‌های پژوهشی و آموزشی ساختمان کنار اورژانس نیز  به بخش‌های بستری موردنیاز بیمارستان تبدیل می‌شود.
مدیر فنی دانشگاه در خصوص بازنگری‌های عمرانی بیمارستان امیراعلم گفت: در این بیمارستان نیز بخش‌های غربالگری و شیمی‌درمانی با توجه به نیاز بیمارستان به بخش‌های بستری تبدیل می‌شود.
وی در جمع‌بندی سخنان خود تصریح کرد:  با توجه به تأکید رییس دانشگاه، طرح جامع در بیمارستان‌های باقوت پیگیری می‌شود.
در ادامه جلسه اعضای ستاد اجرایی طرح تحول سلامت به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

 تأکید بر پیگیری مسائل اداره بیمارستان‌ها
رییس دانشگاه نیز در جمع‌بندی مطالب مطرح‌شده گفت: مشکلات متعددی در حوزه اداره بیمارستان‌ها وجود دارد که با  همکاری، همفکری و تلاش بیشتر معاونان درمان و توسعه، مسئولان بیمارستان‌ها و مسئول داروخانه‌های بیمارستانی  قابل برطرف شدن است.
وی افزود: امیدوارم در سال پیش رو، در سایه امید و پیگیری بیشتر مسئولان واحدهای مختلف دانشگاه، کاری کنیم که مشکلات بیماران کمتر شود.

خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: سید میثم عطری

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد