کد خبر: ٧٥٩٥٠/ ١٤:٢٧ - شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 261
چاپ
ارسال به دوست
گروه خبری RSS, مركز مطالعات توسعه آموزش پزشكي
گفت‌وگو با رئیس دانشکده طب ایرانی به مناسبت هفته آموزش
به مناسبت هفته آموزش با دکتر حسین رضایی زاده، رئیس دانشکده طب ایرانی گفت‌وگو کرديم که در ادامه مي‌خوانيد.

آقاي دکتر رضایی‌زاده لطفا مختصری در مورد تاریخچه دانشکده خود را بفرمایید.
دانشکده طب ایرانی از سال 1386 با پذیرش اولین دوره دانشجویان دکترای تخصصی طب ایرانی شروع بکار کرده و از سال 1387 هم مقطع دکترای تخصصی داروسازی سنتی در طب ایرانی و بعد کارشناسی ارشد تاریخ پزشکی به آن اضافه شد. دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران اولین دانشکده رسمی کشور بوده است.

گذشته، حال و آینده آموزش در دانشکده خود را چگونه می بینید؟
آموزش آکادمیک طب ایرانی که مبتنی بر رعایت اصول اخلاقی، پژوهشی و علم روز باشد بعد از سالها در فضای دانشگاه علوم پزشکی شکل گرفت بنابراین فرصتی میخواست تا خودش را پیدا کند و با شرایط دانشگاهی و آموزش و پژوهش در دانشگاه خود را وفق دهد و گمان میکنم که در طی 10 سال گذشته همکاران بنده که اغلب دانشجویان همین دانشگاه بودند و بعد از فارغ التحصیلی به عنوان عضو هیات علمی در این دانشکده مشغول بکار شده اند توانستند به خوبی در هماهنگی کامل با شرایط و قوانین حاکم بر روح یک دانشگاه علوم پزشکی آموزش را با چارچوبها و مقررات دانشگاه وفق بدهند.

چگونه می­توان محیط آموزشی پرشور و نشاط تری داشت؟
برای یک محیط پرشور و با نشاط آموزشی ایجاد رابطه مستقیم و صمیمی و محترمانه بین اعضای هیات علمی و دستیاران تخصصی و دسترسی آنها به اساتید بهترین فرصت را برای تعامل و یک آموزش هدفمند و موثر فراهم میکند.

نظر شما در مورد نقش دفاتر توسعه آموزش در دانشکده چیست؟
دفتر توسعه آموزش در دانشکده ما به خوبی توانسته با انتقال روشهای آموزشی مدرن به اعضای هیات علمی و دستیاران تخصصی و همچنین در هماهنگی با معاونت آموزشی و گروهها، یک نقش مثبت و رو به جلو برای توسعه فعالیتهای آموزشی فراهم کند که ما قدردان زحمات همکاران هستیم و امیدواریم با طی همین مسیر نیز به خوبی از این فعالیت ها استفاده کنیم.

 نظر شما در مورد جشنواره شهید مطهری دانشگاهی چیست؟
جشنواره شهید مطهری فرصت خوبی است که به عنوان مشوق برای بروز استعدادهای حوزه آموزشی برای دستیاران ما و هم برای اعضای هیات علمی ایفای نقش کند و فکر میکنم هرچه پررنگ تر شدن و جا افتادن آن در طول زمان کمک میکند به شکوفایی آموزش در دانشکده ها و البته در سطح کل دانشگاه.

گفتگو: علی احدی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد