کد خبر: ٧٥٩٥٢/ ١٥:١٧ - شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 704
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو, گروه خبری RSS
معاون غذا و دارو دانشگاه: افزایش آگاهی مردم و مصرف‌کنندگان؛ مهم‌ترین رکن در حفظ سلامتی آحاد جامعه است
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران، افزایش آگاهی مردم و مصرف‌کنندگان را مهم‌ترین رکن در حفظ سلامتی آحاد جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو، دکتر حاجی محمودی معاون غذا و دارو دانشگاه در گفت‌وگویی که به مناسبت هفته سلامت انجام گرفت، گفت: با توجه به نقش سلامت در جامعه، هفته اول اردیبهشت‌ماه به نام هفته سلامت نام‌گذاری شده و شعار امسال سازمان جهانی بهداشت (WHO) با موضوع «پوشش همگانی سلامت»، با شعار «سلامت برای همه» جهت تأکید بر اهمیت نقش سلامت تعیین‌شده است.
دکتر حاجی محمودی اظهار داشت: با توجه به اینکه در دنیای امروز موضوع سلامت به‌طور چشمگیری موردتوجه قرارگرفته و انتظارات و توجه مردم نسبت به ایمنی و کنترل کالاهای سلامت، نظام سلامت را بیش‌ازپیش بر آن داشته است تا در برابر این انتظارات و درخواست‌ها خود را ملزم به پاسخگویی بدانند و در این جهت سازمان غذا و دارو و معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور به‌ویژه در دولت تدبیر و امید برنامه‌ریزی و اقدامات دقیقی را در راستای نیل به این اهداف داشته‌اند.
وی تأکید کرد: افزایش آگاهی مردم و مصرف‌کنندگان، مهم‌ترین رکن در حفظ سلامتی آحاد جامعه است، لذا آموزش و فرهنگ‌سازی به روش‌های مختلف در دستور کار قرارگرفته تا درنهایت بتوان جایگاه هر فرد را به‌عنوان یک بازرس و یا سفیر سلامت ارتقاء داد. به‌عنوان‌مثال برچسب اصالت کالا و چراغ راهنمای رنگی تغذیه‌ای در حال حاضر می‌تواند راهنمای خوبی برای عامه مردم در خصوص اصالت کالاهای سلامت و یا آشنایی باارزش تغذیه‌ای مواد غذایی باشد. همچنین نظارت‌ها از طریق کارشناسان ناظر و با انجام گشت‌های مشترک با سایر ارگان‌ها به‌صورت جدی پیگیری شود.
دکتر حاجی محمودی در پایان، هفته سلامت را به همه دست‌اندرکاران و متولیان سلامت جامعه تبریک گفته و برای همه مردم آرزوی موفقیت و سلامت کرد.

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد