کد خبر: ٧٥٩٥٥/ ١٧:٠٩ - شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1093
چاپ
ارسال به دوست
پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم, گروه خبری RSS
به پاس فعالیت های دکتر باقر لاریجانی مدال کمیته انجمن های ملی بنیاد بین المللی پوکی استخوان به وی اهدا شد
مدال کمیته انجمن های ملی (CNS) در سال ۲۰۱۸ در طی کنگره جهانی پوکی استخوان، استئوآرتریت و بیماری‌های عضلانی اسکلتی در شهر کراکف لهستان به دکتر باقر لاریجانی رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه و نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر کشور اهدا شد.

در مراسم اهدای این مدال، پروفسور ایو رگینستر، رئیس انجمن های ملی بنیاد IOF گفت: باعث افتخار است که این جایزه با ارزش را به دکتر لاریجانی اهدا نمایم چرا که وی دانشمند برجسته بین المللی می باشد که سهم بالایی از فعالیت های خود را به درمان بیماران پوکی استخوان در ایران اختصاص داده است.
رئیس CNS اضافه کرد: بخاطر فعالیت ها و هدایت های ایشان، پژوهش ها و برنامه های آموزشی گسترده ای در سطح ملی توسط پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم به منظور افزایش آگاهی و دانش عموم و فعالان حوزه پزشکی در رابطه با پوکی استخوان انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دستاوردهای مهم و با ارزش این پژوهشگاه، تعیین بار بیماری‌ها می باشد. فعالیت های درخشان این مرکز در روز جهانی پوکی استخوان با هدف گسترش پیام بنیاد بین المللی پوکی استخوان برای افزایش آگاهی در جهان بسیار حائز اهمیت است.
گفتنی است پژوهشگاه علوم غدد متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، یکی از اعضای فعال CNS و اصلی ترین مرکز ایرانی فعال در حوزه پوکی استخوان است که دکتر لاریجانی بنیانگذار و رییس آن می باشد. این پژوهشگاه در زمینه تحقیقات پایه، بالینی و بین رشته‌ای و همچنین آموزش جامعه پزشکی و افزایش آگاهی عموم در این حوزه فعالیت دارد.
در پایگاه بنیاد بین الملل پوکی استخوان (IOF) ضمن اشاره به سوابق علمی و اجرایی دکتر لاریجانی آمده است:   'در دو دهه گذشته، توسعه انتقال دانش در حوزه پزشکی و نزدیکتر نمودن علوم پایه و بالینی بخصوص در حوزه دیابت، پوکی استخوان و سایر بیماری‌های غیرواگیر سر لوحه برنامه های پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم بوده است.اخیرا، در سمت نایب رییس کمیته بیماری‌های غیرواگیر کشوری، دکتر لاریجانی توانسته نقش موثری در طراحی و اجرای سیاستهای چندوجهی در سطح ملی با هدف کنترل و کاهش بار بیماری‌ها که پیش بینی شده تاثیر به سرایی در سرنوشت کشور در آینده داشته است ایفا نماید.'
توضیح اینکه، کمیته انجمن های ملی در حال حاضر شامل 240 عضو کامل یا وابسته از 99 کشورجهان است که با هدف انجام تحقیقات، ایجاد آگاهی عمومی، اصلاح سیاست گذاری و ارائه خدمات متنوع به افراد مبتلا به بیماری های استخوانی فعالیت می کند.
برای مشاهده خبر در پایگاه اینترنتی بنیاد بین المللی پوکی استخوان اینجا را بینید.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/02/03 21:5
0
0
با تبریک خدمت استاد گرامی آقای دکتر لاریجانی .انشاالله روزبروز سربلندتر وباتوفیقات بیشتری باشید.که باعث سربلندی نام ایران شدید.
کاربر مهمان
1397/02/03 7:49
0
0
تقدیر بجا و شایسته دکتر لاریجانی در انجمن CNS موجی از غرور و خوشحالی در قلب دوستان ایجاد کرد آرزوی عزت و سربلندی هرچه بیشتر برای ایشان دارم
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد