کد خبر: ٧٥٩٧٤/ ٠٩:٣٩ - يکشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 512
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی
بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی/ ارائه تازه های تشخیص و درمان گلوکوم
دکتر قاسم فخرایی، فوق تخصص گلوکوم و عضو هیئت علمی بیمارستان فارابی در گفتگویی به تشریح برنامه های گروه گلوکوم در بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی پرداخت.

 به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، دکتر قاسم فخرائی، رییس بخش گلوکوم بیمارستان فارابی در تشریح برنامه های این گروه در بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی که از 12تا 14 اردیبهشت ماه 1397 در پژوهشگاه صنعت نفت تهران  برگزار می شود گفت: برنامه های بخش گلوکوم در قالب یک سمپوزیوم  و دو کارگاه ارائه خواهد شد. در سمپوزیوم «Experts Approach to Glaucoma Management» که بنده اداره آن را برعهده دارم  کیس های شایع در زمینه بیماری گلوکوم مطرح و نحوه بررسی، تشخیص و درمان آن ها توسط اساتید خبره و صاحب نظر به بحث گذاشته خواهد شد. درمان های دارویی، لیزری و تکنیک های مختلف جراحی معرفی و جدید ترین روش های تشخیص و درمان معرفی خواهد شد. ممکن است نظرات مختلف باشد، شرکت کنندگان می توانند نظر برتر را انتخاب کنند.
 دو کارگاه ما شامل کارگاه« تصویر برداری در بیماری گلوکوم » به صورت معرفی بیمار و کارگاه «تکنیک های جراحی گلوکوم» که به صورت ویدیویی است. معمولا این دو کارگاه بسیار شلوغ است و همکاران از آن ها استقبال زیادی می کنند.
 دکتر فخرایی در ادامه با بیان اینکه همه تکنیک های پیشرفته موجود در دنیا برای درمان گلوکوم در ایران وجود دارد افزود: فلوشیپ های ما همگی با این تکنیک ها و راه های مدرن بررسی ودرمان بیماران گلوکومی آشنا هستند. به همین دلیل می توانیم در پنل ها با طرح کیس های روزانه ای که همکاران ممکن است با آن روبه رو شوند، نحوه بررسی ، تشخیص و خطاهای تشخیصی که ممکن است پیش بیاید را به بحث بگذاریم.
وی تصریح کرد: از لحاظ درمان بیماران گلوکومی در سطح مطلوبی قرار داریم و  تمام داروها و انواع لیزر هایی که برای درمان گلوکوم در دنیا هست در ایران موجود است. از نظر تکنیک های جراحی هم به روز هستیم و تکنیک های مدرن کم کم جایگزین روش های سنتی جراحی گلوکوم می شود.
خبر: امیدوار

انتهای پیام / *
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد