کد خبر: ٧٥٩٩٢/ ٠٨:١٦ - دوشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 195
چاپ
ارسال به دوست
گروه خبری RSS, مركز مطالعات توسعه آموزش پزشكي
مصاحبه با رئیس دانشکده پیراپزشکی به مناسبت هفته آموزش
دفتر مرکز مطالعات توسعه اموزش پزشکی دانشگاه به مناسبت هفته آموزش با دکتر وحید چنگیزی، رئیس دانشکده پیراپزشکی گفت و گو کرد.

لطفا مختصری در مورد تاریخچه دانشکده خود بفرمایید.
دانشکده پیراپزشکی در حقیقت از سال 1370 به صورت یک دانشکده مستقل شناخته شد. فعالیت خودش را با دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته شروع کرد و بعد اقدام به پذیرش دوره های کارشناسی ارشد فن آوری اطلاعات سلامت، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، رادیوبیولوژی، انفورماتیک پزشکی و هماتولوژی و بانک خون کرد و به تدریج به پذیرش دانشجو در دوره های پی اچ دی رشته های مدیریت اطلاعات سلامت، هماتولوژی بانک خون، انفورماتیک پزشکی و کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی پرداخت.

گذشته، حال و آینده آموزش در دانشکده خود را چگونه می بینید؟
در گذشته آموزش ما عمدتا به صورت آموزش سنتی بود، دوران حال ما یک دوران گذر هست برای گذر به سمت آموزش های نوین با استفاده از نتایج کارگاه هایی که برگزار کردیم. آینده آموزش ما ان شاء الله به صورت آموزش با روش های نوین آموزشی خواهد بود.

چگونه می توان محیط آموزشی پر شور و نشاط تری داشت؟
استفاده از فن آوری مدرن آموزشی مانند فن آوری واقعیت مجازی می تواند محیطی پر شور در آموزش فراهم سازد. از طرفی تحقیقات نیز نشان می دهد هر چه ما محیط آموزشی را شاداب تر کنیم و روحیه ی شادتری را برای دانشجویان داشته باشیم، انگیزه ی یادگیری دانشجویان بالاتر خواهد رفت.

نظر شما در مورد نقش دفاتر توسعه آموزش در دانشکده چیست؟
باید این اعتقاد را داشته باشیم که دفاتر توسعه آموزش باید محلی را ایجاد کنند تا اعضای هیئت علمی بتوانند روش های نوین آموزشی را در دنیا شناسایی کنند و آن را در دانشگاه های خودمان به مرحله ی اجرا بگذارند.

نظر شما در مورد جشنواره شهید مطهری دانشگاهی چیست؟
یک محیط رقابتی سالم هست که در آن اعضای محترم هیئت علمی به رقابت با یکدیگر می پردازند تا بتوانند آخرین دستاورد ها و پژوهش های خودشان را به معرض نمایش بگذارند. در نهایت با استفاده از تجربیات و نتایج این پژوهش ما بتوانیم ارتقای کیفیت آموزش را داشته باشیم.

 گفتگو: علی احدی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد