کد خبر: ٧٥٩٩٤/ ٠٨:٢٢ - دوشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 352
چاپ
ارسال به دوست
گروه خبری RSS, مركز مطالعات توسعه آموزش پزشكي
مصاحبه با رئیس دانشکده فناوری های نوین پزشکی به مناسبت هفته آموزش
دفتر مرکز مطالعات توسعه اموزش پزشکی دانشگاه به مناسبت هفته آموزش با دکتر علیرضا احمدیان، رئیس دانشکده فناوری­های نوین پزشکی گفت و گو کرد.

مختصری در مورد تاریخچه دانشکده خود بفرمایید.
دانشکده فن­اوری­ های نوین پزشکی از حدود 10 سال پیش در 5 گروه آموزشی علوم اعصاب و مطالعات اعتیاد، گروه مهندسی بافتو علوم سلولی ،گروه نانوفناوری پزشکی، گروه بیوتکنولوژی و گروه پزشکی ملکولی شروع به کار کرد و در حال حاضر بالغ بر 300 دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و پی اچ دی در دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

گذشته، حال و آینده آموزش در دانشکده خود را چگونه می ­بینید؟
در دانشکده فناوری­ های نوین پزشکی با توجه به رسالت دانشکده در تربیت دانشجویان کارآمد، خلاق و کار آفرین ما در حوزه آموزش کوریدوری را تحت عنوان کوریدور فناوری طراحی کردیم که این کوریدور ایجاد یک هم افزایی بین حوزه های آموزش و پژوهش ایجاد می­کند که نهایتا منجر به تولید فناوری و تربیت دانشجویانی خواهد شد که در واقع کارافرین باشند و بر اساس نیازهای جامعه حرکت بکنند و ان شاءالله بتوانند در تولید علم وخلق ثروت موثر باشند.

چگونه می­توان محیط آموزش پرشور و نشاط­ تری داشت؟
فکر می­کنم انچه که ایجاد انگیزه و شور در محیط دانشکده و آموزش می­تونه ایجاد بکنه زمانی است که فرآیند آموزشی ما ایجاد مهارت افزایی در دانشجو و بر اساس نیاز جامعه باشه دانشجو وقتی احساس بکنه که در محیطی قرار گرفته که در حال افزایش و ارتقای سطح مهارت بر اساس نیازهای جامعه در حوزه سلامت هست این بیشترین شور و انگیزه و ایجاد کارهای تیمی را در دانشجو می­تونه ایجاد کند.

نظر شما در مورد نقش دفاتر توسعه آموزش در دانشکده چیست؟
با توجه به رسالت دانشکده در حوزه فناوری و حرکت به سوی دانشگاه­ های نسل سوم انتظار ما از دفتر توسعه آموزش این است که در فرآیند تربیت دانشجویان کارامد و کارآفرین و همچنین توانمند­سازی اساتید درجهت تولید فناوری به ما کمک کنند.

نظر شما در مورد جشنواره شهید مطهری دانشگاهی چیست؟
جشنواره شهید مطهری به اعتقاد من می تواند بستری باشد برای ایجاد هم افزایی بین دانشکده­ ها و ایجاد جریان حرکت به سمت دانشگاه­ های نسل سوم که مبتنی بر آموزش­ های مهارت افزا و نیازمحور هست.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد