کد خبر: ٧٦٠١٩/ ١٥:٥٥ - يکشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 737
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو, گروه خبری RSS
به همت معاونت غذا و دارو تهران
برپایی غرفه آموزشی به مناسبت هفته سلامت در ایوان انتظار مترو میدان ولیعصر(عج)
به همت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران و به مناسبت هفته سلامت، غرفه آموزشی اقلام سلامت محور در ایوان انتظار مترو میدان ولیعصر(عج) برپا شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو تهران، در دومین روز از هفته سلامت صبح روز یکشنبه 2 اردیبهشت 97 غرفه آموزشی باهدف معرفی نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای و نشان ایمنی و سلامت، کاهش مصرف قند، نمک و چربی‌ها، برچسب اصالت کالا، تشخیص تجهیزات و ملزومات پزشکی اصیل از قاجاق و تقلبی، آموزش نحوه پیشگیری از مسمومیت در کودکان و .... در محل  ایوان انتظار مترو میدان ولیعصر (عج) برگزار شد.
در راستای اجرای برنامه‌های گرامیداشت هفته سلامت، در این غرفه آموزشی توضیحات لازم در خصوص آشنایی با نحوه برچسب خوانی مواد غذایی و استفاده از نشانگر رنگی، نکات مهمی که هنگام خرید محصولات غذایی باید به آن‌ها توجه کرد، حداقل اطلاعات که باید بر روی محصولات غذایی و آشامیدنی تولید داخل به زبان فارسی نوشته‌شده باشد و اینکه الصاق برچسب کنترل اصالت و سلامت کالا بر روی محصولات سلامت‌محور شرط لازم بوده اما کافی نیست و لازم است مصرف‌کنندگان پس از خرید کالا نسبت به استعلام کد 16 رقمی مربوطه اقدام نمایند، به مراجعه‌کنندگان ارائه شد.
در این غرفه آموزشی، نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای و نشان ایمنی و سلامت با استفاده از استند و پوستر معرفی و پمفلت‌هایی در این خصوص توزیع شد. کارشناسان اعزامی معاونت غذا و دارو با در دست داشتن کالا های اصیل و تقلبی به مراجعه کنندگان نحوه تشخیص کالاهای اصیل، برچسب اصالت کالا و نحوه رهگیری آنها را آموزش دادند.
 در این غرفه کارشناسان دارویی معاونت غذا و دارو تهران به ارائه آموزش هایی از قبیل تمرکز بر آموزش نحوه پیشگیری از مسمومیت در کودکان، مسمومیت ناشی از داروها، سموم دفع آفات، مواد شیمیایی، سوءمصرف مواد، مسمومیت با فلزات سنگین، گیاهان سمی و گزیدگی‌ها، گازها و منوکسید کربن و ارتقاء دانش جامعه در خصوص خطرات ناشی از مسمومیت‌ها و نحوه برخورد پرداختند و در این خصوص توضیحات کاملی به مراجعه کنندگان ارائه کردند.
توضیح اینکه آموزش های لازم در خصوص سایر اقلام سلامت محور مانند تجهیزات پزشکی، مکمل، اقلام دارویی به مراجعه کنندگان داده شد.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد