کد خبر: ٧٦٠٢٠/ ١٦:٢٤ - يکشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 801
چاپ
ارسال به دوست
معاونت بهداشت, گروه خبری RSS
پیام معاون بهداشت دانشگاه به مناسبت هفته سلامت
دکتر علیرضا دلاوری در پیامی به مناسبت هفته سلامت افزایش سواد سلامت و خودمراقبتی از درون خانواده را از ضروریات حفظ و ارتقای سلامت دانست.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه، متن پیام دکتر دلاوری به شرح ذیل است :
بسم الله الرحمن الرحیم
به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت که مصادف با هفته اول اردیبهشت ماه، با شعارپوشش همگانی سلامت، سلامت برای همه، همه جا است، افتخاردارم  به ساکنین محترم جنوب شهرتهران و شهرستان های ری و اسلامشهرکه توفیق خدمت گذاری به آنها نصیب دانشگاه علوم پزشکی تهران شده است اعلام کنم، دربرنامه تحول سلامت درحوزه بهداشت، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، باهدف تامین عدالت در سلامت، از ابتدای اجرای برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت اقدام به تاسیس و تجهیز 210 پایگاه و 84 مرکزخدمات جامع سلامت نمود.  به این ترتیب امروز امکان ارایه خدمت به کلیه افراد خانواده اعم ازکودکان، مادران، نوجوانان، جوانان، میانسالان و سالمندان، درمناطق تحت پوشش دانشگاه فراهم شده است.
 درسطح پایگاه های سلامت کلیه خدمات پیشگیری و بهداشتی، رایگان می باشد. همچنین امکان استفاده ازخدمات مشاوره رایگان سلامت روان و تغذیه نیز در سطح مراکزخدمات جامع سلامت امکان پذیر شده است و خدمات دهان و دندان نیز با تعرفه دولتی درمراکزخدمات جامع سلامت، مراکز تجمیعی دندانپزشکی و خدمات سیاردندانپزشکی در نواحی کم برخوردار امکان پذیرشده است. درهمین راستا و با توجه به اهمیت بهداشت محیط وحرفه ای نیز تعداد بازرسان بهداشت محیط برای نظارت بر اماکن تهیه و توزیع غذا، کارگاه ها و کارخانجات افزایش یافته است.
برای حفظ و ارتقای سلامت علاوه بر دسترسی افراد جامعه تحت پوشش به خدمات سلامت دولتی، نیازمند افزایش سواد سلامت و خودمراقبتی از درون خانواده  نیز هستیم.
به مردم منطقه تحت پوشش دانشگاه توصیه می کنم، به نزدیک ترین پایگاه سلامت برای تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و استفاده از خدمات مراجعه کنند..خانواده های تحت پوشش می توانند برای مشارکت درحفظ سلامت خودشان از خدمات سفیران سلامت برخوردارشوند. دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال حاضر بیش از230 هزار سفیرسلامت را برای ترویج خودمراقبتی و سبک زندگی سالم آموزش داده است.
علیرضا دلاوری
معاون بهداشت

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد