کد خبر: ٧٦٠٢٣/ ٢٠:٤١ - يکشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 873
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده طب ایرانی, گروه خبری RSS
برقراری همکاری های مشترک در زمینه صادرات و تحقیق و توسعه داروهای طب ایرانی مابین مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی و شرکت وایرومد کره جنوبی
دکتر زرگران از توافق نهایی برای صادرات و تحقیق و توسعه مشترک سه مورد داروی طب ایرانی با شرکت وایرومد کره جنوبی و برقراری همکاری مشترک با دانشگاه ملی سئول خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی، در راستای فعالیت های بین المللی دانشکده طب ایرانی و پیرو تلاش برای طراحی و تولید و صادرات داروهای مبتنی بر دانش بومی، برقراری همکاری های علمی مشترک این دانشکده با چندین مرکز تحقیقاتی و از جمله دانشگاه ملی سئول به عنوان یکی از دانشگاه های پیشروی نسل سوم محقق شده است. در همین راستا به دنبال تفاهم نامه ای که مابین مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی با یکی از آزمایشگاه ها و شرکت های مستقر در دانشگاه ملی سئول منعقد شده است، نشست کارشناسان و مدیران ارشد طرفین برای اجرایی کردن توافق های به عمل آمده، در کره جنوبی برگزار شد.
پس از سه سال مذاکره و چندین سفر متقابل و بازدید پروفسور کیم مدیرعامل شرکت وایرومد از دانشکده طب ایرانی و حضور و سخنرانی وی در همایش فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر آرمان زرگران معاون بین الملل دانشکده طب ایرانی در سفر اخیر خود به کره جنوبی و در پی جلسات فشرده با مدیران ارشد و تیم های علمی و تجاری شرکت وایرومد، موفق به پیگیری مفاد تفاهم نامه درخصوص تولید مشترک و صادرات یکی از داروهای مصوب مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی با این شرکت شد. این دارو پیش تر به تأیید کمیته فناوری و شورای صنعت دانشگاه رسیده بود و مراحل اخذ مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو را نیز طی کرده بود.
در این مذاکرات، همچنین در زمینه تحقیق و توسعه و تولید مشترک دو داروی دیگر که مراحل اول مطالعات پایه آن در دانشکده طب ایرانی به انجام رسیده و چندین کارآزمایی بالینی درباره آنها انجام شده و مقالات آنها نیز منتشر شده است، توافقات اولیه صورت گرفته است تا با سرمایه گذاری مشترک مراحل ثبت، تحقیق و توسعه و درنهایت تولید و صادرات  این داروها به کره جنوبی و به تبع آن بازارهای بین المللی نیز طی شوند.
در این راستا، دکتر زرگران به خبرنگار دانشکده طب ایرانی گفت: «طی سه روز جلسات فشرده با مدیران ارشد و تیم های علمی و بازاریابی دو شرکت مهم دارویی کره جنوبی، وایرومد و دونگ آ، از 18 تا 20 آوریل، در نهایت بر سر سه داروی طب ایرانی به منظور انجام مطالعات مشترک و تحقیق و توسعه و در نهایت صادرات به کره جنوبی، با شرکت وایرومد توافق نهایی صورت گرفت و با شرکت دونگ آ نیز مذاکرات اولیه انجام شد. اما توافق نهایی برای شکل نهایی همکاری به مذاکرات بعد و بررسی پیشنهادهای ارائه شده توسط طرفین موکول شد.»
توضیح اینکه پس از امضای تفاهم نامه بسه جانبه سال گذشته بین دکتر حسین رضایی زاده سرپرست مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی دانشگاه و نیز یکی از شرکت های عضو این مرکز رشد با شرکت دونگ آ و شرکت وایرومد که هردو علاوه بر فعالیت در زمینه داروهای دارای فناوری برتر، در حوزه طراحی و تولید محصولات طبیعی نیز فعالیت دارند، این اقدام حرکتی ارزشمند در زمینه توسعه علمی و جذب سرمایه و تسهیل همکاری های مشترک فناورانه تلقی می شود.
دکتر رضایی زاده رییس دانشکده طب ایرانی و سرپرست مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی، پیرو انعقاد این تفاهم نامه، ضمن تأکید بر رویکرد پیگیرانه دانشکده طب ایرانی بر تحقق دانشگاه نسل سوم، افزود: مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی با تمام توان و با حمایت دانشگاه در راستای پایبندی به اقتصاد مقاومتی و توسعه مسیر تجاری سازی دانش و خلق ثروت مبتنی بر طب ایرانی تلاش می کند و امیدوار است با حمایت از شرکتهای مستقر در این مرکز، بتواند عرصه تجربیات و تجارت بین المللی را برای اعضای هیأت علمی گسترش دهد.

خبر: خاطره فهیمی

انتهای پیام / *
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد